فقط فلوریدا نیست: دیوید میکل آنژ اکنون در اسکاتلند غوغا می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

آگهی یک رستوران ایتالیایی در گلاسکو به دلیل نگرانی در مورد برهنگی رد شد.

هنگامی که یک مدیر مدرسه در فلوریدا پس از شکایت مبنی بر اینکه مجسمه دیوید میکل آنژ به دانش آموزان نشان داده شده است، استعفا داد، بسیاری از مردم با گفتن “فقط در آمریکا” واکنش نشان دادند.

اما چهره برهنه دیوید برای مقصدی با احتمال کمتر – یک رستوران ایتالیایی در اسکاتلند – مشکل ایجاد کرده است.

رستوران گلاسکو Barolo تبلیغی را تولید کرد که نشان می داد دیوید میکل آنژ در حال خوردن پیتزا است، اما شرکتی که از تبلیغات در متروی شهر، Global، مراقبت می کند، آن را رد کرد.

بارولو می‌گوید که پیشنهاد پوشاندن اندام تناسلی توهین‌آمیز با برچسب‌های پرچم ایتالیا را داده است، اما این نیز به دلیل کوچک بودن آنها رد شده است.

نسخه منتشر شده از آگهی همانطور که در حمل و نقل عمومی در گلاسکو دیده می شود اکنون دیوید میکل آنژ را از کمر به بالا به تصویر می کشد.

ماریو گیزی، مدیر گروه DRG که بارلو و بسیاری از سالن‌های دیگر را اداره می‌کند، تحت تأثیر قرار نگرفته است.

او به یورونیوز گفت: “این یک اثر هنری شناخته شده در سطح جهانی است. در مدارس تدریس می شود. مردم از سراسر جهان برای دیدن آن سفر می کنند.”

“دیگر دهه 1500 نیست، سال 2023 است. آیا واقعاً می گوییم که مردم گلاسکو تحمل دیدن یک مجسمه برهنه را ندارند؟

وی افزود: «ما تا حدودی از دریافت ایمیلی از Global مبهوت شدیم که تأیید می‌کند تبلیغ ما نمی‌تواند به‌عنوان «هنر است» استفاده شود، اما همچنان برهنگی است و نحوه برش‌دادن آن در این کپی ممکن است برای رسانه‌های هدفمند مناسب نباشد. سپس مجبور شدیم هزینه چاپ مجدد کامل را بپردازیم.”

ناظر تبلیغات در بریتانیا، آژانس استاندارد تبلیغات، گفت قانون خاصی وجود ندارد که برهنگی در تبلیغات را ممنوع کند.

اما در ادامه می‌افزاید: “این در موهبت صاحبان رسانه است که از فضای تبلیغاتی خودداری کنند. آنها اغلب معیارهای خاص خود را دارند، در کنار کد تبلیغات، برای آنچه که می‌پذیرند. این یک تصمیم تجاری است و چیزی نیست که ما تنظیم می‌کنیم. ما به نگرانی‌ها پاسخ می‌دهیم. در مورد تبلیغات زمانی که در دامنه عمومی قرار گیرند.

ASA گفت که کد آن به طور خاص برهنگی در تبلیغات را ممنوع نمی کند، تا زمانی که صریح یا بی دلیل نباشد و به محصول مربوط باشد.

اما برهنگی که “ماهیت جنسی دارد”، ASA می گوید، “فقط باید در رسانه های هدفمند ظاهر شود.”

برای اظهار نظر با جهانی تماس گرفته شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …