تیم های آفریقای جنوبی پس از طلاق خوشحال هستند اما آیا سوپر راگبی لقمه خود را از دست داده است؟ | سوپر راگبی

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

افیا 26 سال راگبی باشگاهی در نیمکره جنوبی مشخصات طعمی متمایز داشت. چاشنی های جالبی وجود دارد که محصولات ژاپن، آرژانتین و اخیراً جزایر اقیانوس آرام این بشقاب را غنی کرده است. اما از آغاز عصر حرفه ای در سال 1996 تا وقفه ناشی از کووید در سال 2020، سه ماده اصلی از نیوزلند، استرالیا و آفریقای جنوبی آمده اند.

اما در حال حاضر سوپر راگبی “کمی چاشنی را از دست داده است”، حداقل به گفته جان پلامتری، مربی کنونی شاکس در دوربان و دستیار سابق All Blacks.

این طعم یکسان نیست. پلامتری، که رهبری هاریکن ها را در هوبارت نیز رهبری می کرد، گفت: وضعیت فیزیکی ضعیف است. شما هنوز هم بازی خوب عجیب و غریب و بازی دربی را دریافت می کنید، اما متأسفانه استرالیایی ها، به جز برامبی ها، واقعاً نتوانسته اند برای تیم های برتر در نیوزیلند رقابت کنند. طرف های اسپرینگ باکس و آفریقای جنوبی قطعا از دست رفته اند.

دو سال از زمانی که فرنچایزهای آفریقای جنوبی – طوفان‌ها، گاوها، شیرها و کوسه‌ها – هموطنان خود را در سراسر اقیانوس هند ترک کردند تا به مسابقات قهرمانی راگبی متحد که شامل تیم‌هایی از ایرلند، ولز، اسکاتلند و ایتالیا می‌شود، بپیوندند می‌گذرد. استورمرها آخر هفته آینده مقابل مونستر در کیپ تاون از عنوان قهرمانی خود دفاع خواهند کرد. و اگرچه هیچ تیم آفریقای جنوبی در فصل افتتاحیه جام قهرمانان اروپا از مرحله یک چهارم نهایی فراتر نرفت، اما نکات مثبت کافی وجود داشت که امیدوار بود به زودی بتوان درخشان ترین جایزه این قاره را برد.

واضح است که آفریقای جنوبی از زمان طلاق به خوبی با آن کنار می آیند. و اگر صادق باشیم، رابطه قبلی آنها مشکلات خودش را داشت. سوپر راگبی تا سال 2019 با سیستم کنفرانس گیج کننده ای که طرفداران را دور می کرد، غیرقابل تشخیص بود. سپس سفری بود که از بازیکنان می خواست تا 11 منطقه زمانی مختلف را برای بازی های خارج از خانه طی کنند. پایدار نبود زمانی که پیشنهاد ایجاد اتحاد جدید در جای دیگر شد، SA راگبی از این فرصت استفاده کرد.

شان لیلفورد، از پادکست راگبی بیت در آفریقای جنوبی، می‌گوید: «این افسانه وجود داشت که شاید کمی حقیقت داشت، مبنی بر اینکه استرالیا و نیوزلند با آفریقای جنوبی بد رفتار می‌کردند. “هواداران این اطلاعات را دریافت کردند که آنها را بیرون انداخته بودند، که SA راگبی بیش از حد از ادامه دادن آن خوشحال به نظر می رسید. فکر نمی‌کنم آنطور که بسیاری از هواداران احساس می‌کنند، یک طرفه بود.»

بولز با سه عنوان قهرمانی بین سال های 2007 تا 2010 تنها تیم آفریقای جنوبی بود که برنده این رقابت ها شد. این میزان موفقیت 11.5 درصد است. شیرها، بیشتر مدت اقامتشان در سوپر راگبی، زباله بودند. در حالی که طوفان ها و کوسه ها برای فریب دادن چاپلوسی می کردند. تسلیم ناپذیری اسپرینگ باکس حسی از استحقاق را تقویت کرد که به ندرت به چیزی ملموس در سطح باشگاه تبدیل می شد.

بلیک لئانورد، از راگبی گزارش کارت مستقر در سیدنی، می‌گوید: «تا آنجایی که تماشایی پیش می‌رود، بعداً آفریقای جنوبی شما را می‌بینم، چمدان‌هایتان را ببندید». بدون آنها عالی بود. مناطق زمانی و سفر باعث می‌شد که این احساس را بکند که یک رقابت واقعی نیست. در چند فصل گذشته، به خصوص تیم‌ها در حال استفاده بودند. اما رقابت اکنون به نظر داخلی می رسد.»

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

شریک پادکست لئونارد، ریچارد گریفیث، تا حد زیادی موافق است، اما نظر پلامتری را تکرار می‌کند که غیبت پک‌های تنومند آفریقای جنوبی، سوپر راگبی را از چیزی که استرالیایی‌ها و کیوی‌ها نمی‌توانند ارائه کنند، محروم کرده است. او می‌گوید: «بازی کردن با یک تیم آفریقای جنوبی همیشه آزمون خوبی برای نبرد پنجگانه بود. “به مسابقه راگبی تست نزدیک تر بود. حالا گاهی اوقات شبیه بسکتبال است: شما یک نوبت دارید، سپس ما یک نوبت خواهیم داشت. کمی آشفته است. تعجب می‌کنم که این موضوع چگونه می‌تواند بر والبی‌ها و همه سیاه‌پوستان تأثیر بگذارد.»

حداقل در حال حاضر، Springboks جایگاه خود را در مسابقات قهرمانی راگبی در کنار آرژانتین حفظ خواهد کرد. اما تا کی؟ صحبت از حرکت به سمت شمال به سمت شش ملت گسترش یافته جذابیت پیدا کرده است.

هری جونز، از پادکست Roar Rugby، می‌گوید: «این به نیوزلند و استرالیا بسیار بیشتر از آفریقای جنوبی آسیب می‌زند. اخیرا شاهد شکست گروه All Blacks از تیم های اروپایی بوده ایم. دور شدن از سوپر راگبی برای آفریقای جنوبی خوب بوده است. فکر نمی‌کنم استرالیا و نیوزلند متوجه شده باشند که چه چیزی را از دست خواهند داد.»

یک مطالعه در سال 2014 که روی 2000 طلاق گرفته بریتانیا انجام شد، نشان داد که 54 درصد از تصمیم خود پس از پنج سال پشیمان هستند. ما هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم که روزگاری مهیب‌ترین رابطه چندعشقی راگبی بود. برخی مانند پلامتری، قبلاً نیش این جدایی را احساس کرده اند. هر اتفاقی که از اینجا بیفتد، مشخصات طعم راگبی نیمکره جنوبی هرگز یکسان نخواهد بود. یک روز، اگر شش ملت بخواهند، گوشت آفریقای جنوبی به طور کامل از سفره غایب باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …