شرکت های آب به دلیل پرداخت 10 میلیارد پوند قبض فاضلاب به مشتریان مورد انتقاد قرار گرفتند | اب

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته فعالان این کمپین، وعده صنعت آب برای سه برابر کردن سرمایه گذاری در سیستم فاضلاب در انگلیس برای کاهش آلودگی و فرونشاندن خشم عمومی نباید مورد اعتماد قرار گیرد.

فعالان آب پاک از جمله موج سواران، شناگران و ماهیگیران از شرکت های آب به دلیل تصویب لایحه 10 میلیارد پوندی برای سرمایه گذاری که باید سال ها پیش برای مشتریان انجام می شد، انتقاد کردند.

Anglian Water اعتراف کرد که صورت‌حساب‌ها ممکن است سالانه 91 پوند افزایش یابد تا سرمایه‌گذاری شود و گفت: “پول باید از جایی تامین شود.”

کمپین کنندگان خواستار مقررات بسیار سخت گیرانه تر برای اطمینان از اینکه سرمایه گذاری وعده داده شده در بیش از 350000 مایل شبکه فاضلاب انجام می شود و آلودگی را کاهش می دهد، خواستار شدند.

Feargal Sharkey، خواننده سابق Undertones و مبارز رودخانه تمیز، گفت که مشتریان دوباره برای سرمایه گذاری که شرکت ها باید برای انجام تعهدات قانونی خود انجام می دادند، پرداخت می کردند. ما باید به خاطر پیشنهادی که آنها برای بی کفایتی و حرص و طمع خود 10 میلیارد پوند افزایش قبوض دارند، عذرخواهی کنیم. این چیزی برای جشن گرفتن نیست.»

تئو توماس، از گروه London Waterkeeper، گفت که هیچ چیز نباید تنها با اعتماد اتفاق بیفتد. او گفت که صنعت هنوز در حال انتشار روایت‌های نادرست است که نشان می‌دهد لوله‌های ویکتوریایی مقصر هستند، زمانی که دو سوم سیستم لندن پس از آن زمان ساخته شد. ما به تنظیم کننده هایی نیاز داریم که شرکت های آب را فشرده کنند تا جایی برای پنهان شدن نداشته باشند. روایات نادرست باید به چالش کشیده شود. هر چقدر هم که انحصارها خرج کنند و به صورت‌حساب‌های ما بیفزایند، ما نیاز به پایان دادن به مقررات ساده داریم. ما نیاز به بررسی دقیق داریم تا مطمئن شویم که سرمایه گذاری نشت فاضلاب کمتری را شاهد خواهد بود.»

شرکت‌های آب خصوصی‌شده انگلستان از زمانی که بیش از سه دهه پیش به آنها بدهی آب رایگان داده شده است، به طور متوسط ​​سالانه 2 میلیارد پوند سود سهام پرداخت کرده‌اند. در سال 2022، شرکت های آب به سهامداران 1.4 میلیارد پوند سود سهام پرداخت کردند. از 540 میلیون پوند در سال قبل.

هر گونه افزایش سرمایه گذاری توسط شرکت های آب باید توسط رگولاتور، Ofwat تایید شود، که در روز جمعه به شرکت های آب هشدار داد که باید توضیح دهند که چگونه پیشنهادات خود را تامین می کند، تاثیر آن بر صورتحساب های مشتریان و بازگشت مورد انتظار آنها به سهامداران. و وام دهندگان

اشلی اسمیت از ویندراش در برابر آلودگی فاضلاب، که به مدت شش سال برای روشن کردن آلودگی رودخانه ویندراش مبارزه کرده است، گفت که مدیران هر سال اعلامیه‌هایی را امضا می‌کنند که شرکت‌ها بودجه کافی برای ارائه خدمات مورد نیاز را دریافت کرده‌اند.

او گفت: «سپس آنها سود سهام و پاداش‌ها را جمع‌آوری می‌کنند و اکنون ما عملاً به دلیل سرمایه‌گذاری کم عذرخواهی می‌کنیم – بنابراین سود سهام و پاداش‌هایی که از بین رفته‌اند باید به پول مورد نیاز برای حل مشکلات ظرفیت و قانونی که توسط مبارزان افشا شده است خورده باشد.» .

“این پول برخلاف شرایط مجوز Ofwat گرفته شده است، بنابراین ما کمتر علاقه مند به عذرخواهی هستیم تا بازپرداخت پول برای رفع رسوایی فاضلاب. این شبیه یک ترفند روابط عمومی به نظر می رسد تا مردم را به پرداخت قبوض بالاتر و همچنین خارج کردن دولت و نهادهای نظارتی از سوراخی که خودشان ساخته اند، بکشاند.»

ریگان هریس، سخنگوی انگلین واتر، به بی‌بی‌سی گفت که صورت‌حساب‌ها ممکن است برای پرداخت هزینه سرمایه‌گذاری 1.75 پوند در هفته – یا 91 پوند در سال افزایش یابد، یا بین سال‌های 2030، 10 تا 12 درصد افزایش یابد.

داگ پار، مدیر سیاست صلح سبز بریتانیا، گفت که عذرخواهی بلندپایه صنعت برای آلودگی فاضلاب هیچ یخ را قطع نمی کند. 10 میلیارد پوند وعده داده شده یک شروع است، اما اگر همه آن بر روی صورتحساب های مردم محاسبه شود در حالی که سود سهام سهامداران دست نخورده باقی بماند، این روش بسیار عجیبی برای پشیمانی خواهد بود.

وی گفت: «تاکنون باید مشخص باشد که ما نمی‌توانیم به حسن نیت شرکت‌های آب برای محافظت از سلامت رودخانه‌ها و دریاهای خود تکیه کنیم. وزرا باید همه چیز را به خود مشغول کنند و این شرکت ها را مجبور کنند که خیر و صلاح مردم را مقدم بر سود سهامداران قرار دهند.

نیکولا شاو، مدیر اجرایی یورکشایر واتر، از مشتریان منطقه خود به دلیل آلودگی فاضلاب در رودخانه ها عذرخواهی شخصی کرد. کمپین‌های Ilkley Clean River – اولین فعالانی که وضعیت آب حمام بخشی از یک رودخانه در انگلستان را برای پاکسازی تضمین کردند – از تغییر قابل توجه او در جهت استقبال کردند. این شرکت اعلام کرده است که در دو سال آینده 180 میلیون پوند سرمایه گذاری خواهد کرد و میزان تخلیه ناشی از 190 سرریز طوفان و همچنین بزرگترین سرمایه گذاری زیست محیطی شرکت از زمان خصوصی سازی برنامه ریزی شده برای 2025-2030 را کاهش خواهد داد.

بکی مالبی از Ilkley Clean River می‌گوید که کار یورکشایر واتر با کاهش تخلیه فاضلاب خام به کمتر از 10 بار در سال، به طوفان‌های طوفانی که فقط در شرایط استثنایی عمل می‌کنند، نزدیک‌تر می‌شود. ایکلی نه تنها از کاهش شدید تخلیه فاضلاب خام به اسکله، بلکه از بهبود تصفیه فاضلاب تصفیه شده نیز سود خواهد برد.

اما مالبی گفت که اقدامات یورکشایر واتر باید به طرحی برای همه شرکت های آب تبدیل شود. «هیچ رودخانه ای را نباید قربانی سود کرد. آلودگی نباید پرداخت کند. ایکلی برای تحویل دادن تعهدات شرکت‌های آب و تنظیم‌کننده‌ها به آن‌ها مجبور به انجام اقدامات فوق‌العاده‌ای شده است.

مدیر اجرایی ساترن واتر، لارنس گوسدن، این هفته به چهار رئیس دیگر آب پیوست و اعلام کرد که از پاداش خود به دلیل برآورده نکردن انتظارات مشتریان در مورد آلودگی فاضلاب در یکی دیگر از منابع عمومی دیگر توسط این صنعت چشم پوشی می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …