اقتصاددان OBR می‌گوید: دوران افزایش «عظیم» قیمت مسکن در بریتانیا به پایان نزدیک می‌شود قیمت خانه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته یکی از اقتصاددانان ارشد سازمان نظارت بر هزینه های دولت، دوران افزایش “فوق العاده” قیمت مسکن در بریتانیا ممکن است به پایان برسد.

دیوید مایلز، یکی از اعضای یک کمیته کلیدی در دفتر مسئولیت بودجه، گفت یکی از عوامل اصلی که باعث می‌شود احتمال کاهش قیمت مسکن کاهش یابد، افزایش کار از خانه است.

افزایش تعداد افرادی که از زمان شیوع همه‌گیری کووید در خانه کار می‌کنند، به بسیاری از افراد گزینه‌های بیشتری در مورد محل زندگی خود داده است.

مایلز که در کمیته سیاست پولی بانک انگلستان نیز خدمت کرده است، اضافه کرد که رشد آهسته‌تر جمعیت و تغییرات در هزینه‌های استقراض – یعنی پایان عصر نرخ‌های بهره کم سابقه – دو نیروی دیگری هستند که مسکن بریتانیا را شکل می‌دهند. بازار و قیمت ها در دهه های آینده

«آن نیروها رانندگی می کنند [house prices] به گمان من، در 40 سال آینده بسیار ضعیف تر از 40 سال گذشته خواهد بود. در هر صورت، این عصر غیرعادی افزایش شدید قیمت مسکن ممکن است به پایان خود نزدیک شود.»

مایلز گفت که انگلستان در مقایسه با سایر کشورها به ویژه شاهد رشد سریع قیمت مسکن بوده است زیرا از عرضه ضعیف مسکن و همچنین کاهش بیشتر نرخ بهره واقعی رنج برده است.

این اقتصاددان که یکی از اعضای کمیته مسئولیت بودجه OBR است، که در آنجا رهبری تجزیه و تحلیل اقتصادی را بر عهده دارد، اضافه کرد که فشار برای خانه های بیشتر کاهش می یابد زیرا جمعیت کندتر رشد می کند.

بازار مسکن اخیراً در دستور کار هر دو حزب اصلی سیاسی قرار گرفته است، با رهبر حزب کارگر، کیر استارمر، این هفته گفت که او معتقد است قیمت ملک باید کاهش یابد تا خانه ها مقرون به صرفه تر شود. او همچنین محافظه‌کاران را به کشتن رویای مالکیت خانه متهم کرد و گفت که حزب او «سازندگان هستند، نه مسدودکننده‌ها».

در همین حال، به طور گسترده گزارش شده است که ریشی سوناک در حال بررسی بازگرداندن کمک به خرید – یک سیاست محافظه‌کاران در سال 2013 است که اخیراً پایان یافت – برای کسب آرا در انتخابات بعدی.

وام دهنده هالیفاکس اخیرا گزارش داد که بریتانیا “باید منتظر فشار نزولی بیشتری بر قیمت مسکن در طول سال جاری باشد”.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

با این حال، به نظر می رسد که توافق کمی بین کارشناسان در مورد چگونگی وضعیت بازار املاک در حال حاضر وجود دارد، چه رسد به آنچه ممکن است برای آینده در انتظار باشد. در حالی که هالیفاکس گفت که قیمت ملک در ماه گذشته پس از سه ماه رشد متوالی کاهش یافت، رقیب Nationwide گفت که این قیمت ها در آوریل پس از هفت ماه کاهش افزایش یافت که نشان دهنده “نشانه های آزمایشی بهبود” است.

بازار مسکن بریتانیا اغلب با کسانی که رکود یا سقوط را پیش‌بینی کرده‌اند مخالفت کرده است. در سال 2016 پیش‌بینی‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه در صورت رأی بریتانیا به برگزیت، قیمت مسکن کاهش می‌یابد، و سپس پیش‌بینی‌های سقوط در آغاز همه‌گیری در اوایل سال 2020 رخ می‌دهد، اما در هر دو مورد، ارزش ملک همچنان بالا می‌رود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …