دیوان عالی حکم را در مورد محدوده سپر مسئولیت اینترنتی نادیده گرفت

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاه عالی روز پنجشنبه اعلام کرد که در مورد موضوعی که اهمیت زیادی برای صنعت فناوری دارد، تصمیم نمی‌گیرد: آیا You Tube می‌تواند قانون فدرال را استناد کند که پلتفرم‌های اینترنتی را از مسئولیت قانونی در قبال آنچه کاربرانشان در پرونده‌ای که خانواده آنها پست می‌کنند محافظت می‌کند. یک زن در یک حمله تروریستی کشته شد.

در عوض، دادگاه، در یک پرونده همراه، تصمیم گرفت که قانون دیگری، قانونی که شکایات را برای «ارائه آگاهانه کمک اساسی» به تروریست‌ها مجاز می‌داند، عموماً در وهله اول در مورد پلتفرم‌های فناوری اعمال نمی‌شود، به این معنی که نیازی به تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا سپر مسئولیت اعمال شد

رای متفق القول دادگاه در مورد دوم، توییتر علیه تامنه، شماره 21-1496، عملاً هر دو پرونده را حل کرد و به قضات اجازه داد تا سؤالات دشواری را در مورد دامنه قانون 1996، بند 230 قانون نجابت ارتباطات مطرح کنند.

در یک نظر کوتاه و بدون امضا در مورد یوتیوب، گونزالس علیه گوگل، شماره 21-1333، دادگاه گفت که «به کاربرد بخش 230 در مورد شکایتی که به نظر می‌رسد ادعای معقول کمی یا وجود داشته باشد رسیدگی نمی‌کند. برای تسکین.» در عوض، دادگاه پرونده را به دادگاه تجدیدنظر بازگرداند تا “شکایت شاکیان را با توجه به تصمیم ما در توییتر بررسی کند.”

پرونده توییتر مربوط به ناورس علاساف است که در یک حمله تروریستی در یک کلوپ شبانه در استانبول در سال 2017 کشته شد و دولت اسلامی مسئولیت آن را بر عهده گرفت. خانواده او از توییتر و دیگر شرکت‌های فناوری شکایت کردند و گفتند که به داعش اجازه داده‌اند از پلتفرم‌های آنها برای عضوگیری و آموزش تروریست‌ها استفاده کنند.

قاضی کلارنس توماس، که برای دادگاه می نویسد، گفت: «اظهارات شاکیان برای اثبات اینکه این متهمان به داعش در انجام حمله مربوطه کمک و حمایت کرده اند، کافی نیست.»

این تصمیم به قضات اجازه داد تا از صدور حکم در مورد بند 230 قانون نجابت ارتباطات، قانونی که در سال 1996 برای پرورش چیزی که در آن زمان یک آفرینش نوپای به نام اینترنت بود، اجتناب کنند.

بخش 230 واکنشی بود به تصمیمی که یک هیئت پیام آنلاین را در قبال مطالبی که کاربر پست کرده بود مسئول می‌دانست، زیرا این سرویس در تعدیل محتوا قرار گرفته بود. این ماده می‌گوید: «هیچ ارائه‌دهنده یا کاربر یک سرویس رایانه‌ای تعاملی نباید به عنوان ناشر یا گوینده اطلاعات ارائه‌شده توسط ارائه‌دهنده محتوای اطلاعاتی دیگر رفتار شود».

بخش 230 با اطمینان از اینکه سایت‌ها با هر توییت، به‌روزرسانی وضعیت و نظر جدید مسئولیت قانونی ندارند، به ظهور شبکه‌های اجتماعی بزرگ مانند فیس‌بوک و توییتر کمک کرد. محدود کردن گستره قانون می‌تواند پلتفرم‌ها را در معرض شکایت‌هایی قرار دهد که ادعا می‌کنند افراد را به سمت پست‌ها و ویدئوهایی هدایت می‌کردند که افراط‌گرایی را ترویج می‌کردند، خشونت را تشویق می‌کردند، به شهرت آسیب می‌زدند و باعث ناراحتی عاطفی می‌شدند.

این حکم در حالی صادر می‌شود که پیشرفت‌ها در محصولات پیشرفته هوش مصنوعی سؤالات عمیقی را در مورد اینکه آیا قوانین می‌توانند با فناوری‌های در حال تغییر سریع همگام شوند یا خیر، مطرح می‌کند.

این پرونده توسط خانواده نوهمی گونزالس، یک دانشجوی 23 ساله که در یک رستوران در پاریس در جریان حملات تروریستی در نوامبر 2015 کشته شد، که سالن کنسرت باتاکلان را نیز هدف قرار داد، مطرح شد. وکلای خانواده استدلال کردند که یوتیوب، یکی از شرکت‌های تابعه گوگل، از الگوریتم‌هایی برای ارسال ویدیوهای داعش به بینندگان علاقه‌مند استفاده کرده است.

گروه فزاینده ای از قانونگذاران، دانشگاهیان و فعالان دو حزبی نسبت به بخش 230 بدبین شده اند و می گویند که این بخش از شرکت های غول پیکر فناوری در برابر پیامدهای اطلاعات نادرست، تبعیض و محتوای خشونت آمیز در سراسر پلتفرم های آنها محافظت کرده است.

در سال‌های اخیر، آنها استدلال جدیدی را مطرح کرده‌اند: این که پلتفرم‌ها زمانی که الگوریتم‌هایشان محتوا را توصیه می‌کنند، تبلیغات را هدف قرار می‌دهند یا اتصالات جدیدی را به کاربرانشان معرفی می‌کنند، محافظت‌های خود را از دست می‌دهند. این موتورهای توصیه فراگیر هستند و ویژگی‌هایی مانند عملکرد پخش خودکار YouTube و پیشنهادات اینستاگرام برای دنبال کردن حساب‌ها را تقویت می‌کنند. قضات عمدتاً این استدلال را رد کرده اند.

اعضای کنگره نیز خواستار تغییراتی در این قانون شده اند. اما واقعیت های سیاسی تا حد زیادی مانع از جلب توجه این پیشنهادات شده است. جمهوری‌خواهان که از شرکت‌های فناوری که پست‌های سیاستمداران و ناشران محافظه‌کار را حذف می‌کنند خشمگین شده‌اند، می‌خواهند پلتفرم‌ها محتوای کمتری را حذف کنند. دموکرات‌ها می‌خواهند پلتفرم‌ها موارد بیشتری مانند اطلاعات نادرست درباره کووید-19 را حذف کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …