سیل در شمال ایتالیا حداقل 9 کشته و تعداد بیشتری مفقود شده است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

ایتالیا وضعیت اضطراری در شمال این کشور اعلام کرد زیرا دست کم 9 نفر در اثر سیل ویرانگر ناپدید شده اند که برق هزاران خانه را بدون برق و دسترسی نیروهای امدادی که تلاش می کنند به آنها قطع شود، ناپدید شده اند.

در ایتالیا، نیروهای اورژانس به تلاش خود برای رسیدن به شهرها و روستاهایی در شمال این کشور ادامه دادند که در چند روز گذشته به دلیل بارش شدید باران و جاری شدن سیل، حمل و نقل، برق و ارتباطات قطع شده است.

حداقل 9 نفر جان خود را از دست داده اند و بیش از 20000 نفر از ساکنان از خانه های خود نقل مکان کرده اند. استفانو بوناچینی، رئیس منطقه شمالی امیلیا رومانیا که بیشترین آسیب را دیده است، گفت که برخی از افراد هنوز نامشخص هستند.

در مکان هایی مانند شهر لوگو، مقامات می گویند که باران شش ماهه تنها در 36 ساعت باریده است. حدود دوجین رودخانه از کناره های خود خارج شده اند و همه چیز را در مسیر خود سیل کرده یا از بین برده اند.

صبح روز پنجشنبه، برخی از بخش‌های شهر فانزا همچنان زیر آب بود و خودروها زیر آب فرو رفتند و زیرزمین‌ها زیر آب غرق در گل و لای غلیظ بودند.

یک خانواده که در بالکن خود ایستاده بود، گفت که برق، گاز و غذا ندارند.

بیش از 10000 نفر خانه های خود را ترک کردند، برخی از بام ها یا بالکن ها توسط هلیکوپترهای امدادی بیرون کشیده شدند و برخی دیگر با قایق های حفاظت مدنی به بیرون رفتند.

شهرداران محلی هشدار دادند که برخی از روستاهای دورافتاده هنوز کاملاً ایزوله هستند زیرا رانش زمین جاده ها را صعب العبور کرده و خطوط تلفن را قطع کرده است. کشاورزان نسبت به خسارات “غیر قابل محاسبه” ناشی از سیل هشدار دادند.

مقامات می گویند خسارت مادی ممکن است به میلیاردها یورو برسد.

مسابقات جایزه بزرگ فرمول 1 که قرار بود این هفته در ایمولا برگزار شود لغو شده است و هزاران مزرعه در این منطقه حاصلخیز کشاورزی شاهد کاهش برداشت خود خواهند بود و در برخی موارد به طور کامل آنها را از دست خواهند داد.

موسسه عالی حفاظت از محیط زیست و تحقیقات، امیلیا-رومانیا را به عنوان یکی از در معرض خطرترین مناطق ایتالیا برای سیل شناسایی کرده است، جایی که هم قلمرو و هم جمعیت آن با توجه به توپوگرافی و موقعیت جغرافیایی آن با خطر بیشتری از “سناریوهای خطر” روبرو هستند. جغرافیا – بین رشته کوه آپنین و دریای آدریاتیک قرار گرفته است.

این منطقه برای اولین بار در اوایل ماه مه تحت تاثیر باران شدید قرار گرفت، که همراه با بارندگی استثنایی توانایی جذب خاک خشک شده در اثر خشکسالی را آزمایش کرد و افزود که ارتفاعات بلند دریا و بادهای بورا در مقابل ساحل ممکن است در ایجاد سیل نقش داشته باشند. رودخانه ها و سرشاخه ها

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …