انتظار می رود ران دیسانتیس هفته آینده رسما وارد رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری 2024 شود | ران دیسانتیس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

روز پنجشنبه به طور گسترده گزارش شد، ران دیسانتیس، فرماندار راست فلوریدا، هفته آینده رسما نامزدی خود را برای نامزدی ریاست جمهوری جمهوری خواهان آغاز خواهد کرد.

به گزارش رویترز، دیسانتیس، 44 ساله، قرار است پنج شنبه آینده، 25 ماه مه، کاغذهای کمیسیون انتخابات فدرال را برای اعلام کاندیداتوری خود، همزمان با یک نشست اهداکنندگان در میامی، با معرفی رسمی تر در هفته آینده، ثبت کند.

یک منبع به رویترز گفت که در دعوت نامه برای رویداد 25 مه آمده است که اهداکنندگان “کار” خواهند شد. وال استریت ژورنال گفت که حامیان DeSantis در حال آغاز “یک راهپیمایی جمع آوری کمک های مالی” هستند. CNN گفت 100 اتاق هتل برای رویداد میامی رزرو شده است.

سی‌ان‌ان و ای‌بی‌سی به نقل از منابع جمهوری‌خواه می‌گویند که اعلامیه رسمی در داندین، فلوریدا، زادگاه فرماندار، دنبال خواهد شد. سی‌ان‌ان همچنین گفت: یک منبع هشدار داد که این برنامه‌ریزی همچنان یک هدف متحرک است و دیسانتیس حتی نزدیک‌ترین متحدانش را با تغییرات لحظه آخری غافلگیر می‌کند. ABC گفت که برنامه های فرماندار “در جریان است”.

DeSantis نظری نداد.

مدت‌ها پیش انتظار می‌رفت که یک رقابت، به ویژه از زمانی که دیسانتیس در مبارزات انتخاباتی مجدد خود در سال گذشته، در برابر رقیب دموکرات خود، چارلی کریست، پیروز شد.

دیسانتیس در رای گیری مقدماتی جمهوری خواهان در رتبه دوم قرار دارد، هرچند که از نامزد پیشتاز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، بسیار عقب افتاده است. در روز پنجشنبه، میانگین نظرسنجی RealClearPolitics، ترامپ را بیش از 36 امتیاز جلوتر نشان داد.

ترامپ با خطرات حقوقی بی سابقه ای مواجه است اما مشتاقانه از آن استفاده کرده است.

در پرونده‌های جداگانه‌ای در نیویورک، رئیس‌جمهور سابق به 34 مورد جنایی مرتبط با پرداخت پول به ستاره فیلم‌های مستهجن استورمی دانیلز بی‌گناه شد و به دلیل تجاوز جنسی و افترا به نویسنده ای جین کارول، متهم شناخته شد و 5 میلیون دلار جریمه شد. .

تلاش های ترامپ برای براندازی انتخابات 2020، از جمله تحریک حمله مرگبار 6 ژانویه به کنگره، موضوع تحقیقات ایالتی و فدرال است. وزارت دادگستری ایالات متحده در حال تحقیق در مورد نگهداری او از مطالب طبقه بندی شده است. دادستان کل نیویورک یک دعوای مدنی را به دلیل فعالیت های تجاری خود به راه انداخت.

اما در حالی که ترامپ حملات خود را به دیسانتیس افزایش داده است، بقیه حوزه جمهوری خواهان همچنان بسیار عقب هستند.

نامزدهای اعلام شده شامل فرماندار سابق کارولینای جنوبی و سفیر سازمان ملل، نیکی هیلی و آسا هاچینسون، فرماندار سابق آرکانزاس هستند. انتظار می رود تیم اسکات، سناتور کارولینای جنوبی، هفته آینده این موضوع را اعلام کند. گزارش شده است که مایک پنس، فرماندار سابق ایندیانا و معاون ترامپ، نزدیک به اعلام این خبر است.

رویترز می‌گوید اصرار دیسانتیس برای دور ماندن از رقابت‌ها تا زمانی که مجلس قانونگذار فلوریدا جلسه بهاری خود را کامل کند، برخی از کمک‌کنندگان را که می‌خواستند او شروع به تیراندازی به ترامپ کند، متعجب کرد.

نیویورک تایمز اخیراً در گزارشی مفصل درباره آماده‌سازی دیسانتیس گفت: «در شش ماه کوتاه از نوامبر تا مه، فعالیت آقای دیسانتیس در سال 2024 قبل از اینکه حتی شروع شود دچار تزلزل شده است.

متفقین او را رها کرده اند. داستان های تماس بین فردی یخی او پخش شده است. اهداکنندگان خرخر کرده اند. و یک جلسه قانونگذاری در تالاهاسی که برای تجلیل از اعتبار محافظه کارانه او طراحی شده بود، در عوض با کاهش در نظرسنجی ها همزمان شده است.

با این وجود، دیسانتیس و مشاورانش امیدوار بودند که از جلسه فلوریدا به عنوان سکوی پرشی برای اعلام استفاده کنند. به نوبه خود، جمهوری خواهان فلوریدا به فرماندار مجموعه ای از پیروزی های سیاسی دادند، به خصوص که او می خواست خود را به عنوان یک مبارز تندرو در جنگ های فرهنگی معرفی کند.

آنها یک برنامه کوپن مدارس دولتی را گسترش دادند، استفاده از پول عمومی را در سرمایه گذاری پایدار ممنوع کردند، برنامه های تنوع در دانشگاه های دولتی را کنار گذاشتند، اجازه حمل غیرمجاز سلاح های مخفی را دادند و تقریباً همه سقط جنین ها را ممنوع کردند.

روز چهارشنبه، DeSantis لوایحی را امضا کرد که حقوق LGBTQ+ را هدف قرار می دهد.

دیسانتیس هنگام امضای قرارداد در مدرسه مسیحی در تامپا گفت: «ما باید اجازه دهیم بچه‌هایمان فقط بچه باشند. آنچه ما در فلوریدا گفته‌ایم این است که پناهگاهی برای سلامت عقل و ارگ عادی باقی می‌مانیم.»

در پاسخ، جو ساندرز، مدیر ارشد سیاسی Equality Florida، یک گروه مدافع، به خبرنگاران گفت که DeSantis آزادی را “به عنوان یک شعار مبارزاتی می‌بیند… ملت باید در آماده باش کامل باشد، زیرا امروز همه ما فلوریدیایی هستیم”.

دموکرات‌ها فکر می‌کنند چنین اقداماتی – همچنین از جمله درگیری با دیزنی بر سر مخالفت با سیاست‌هایش در مورد آموزش مسائل دگرباشان جنسی پلاس – می‌تواند دسانتیس را آنقدر افراطی از جریان اصلی جریان اصلی قرار دهد که جو بایدن را در انتخابات عمومی شکست دهد.

حتی ترامپ هم چنین پیشنهاد داده است و این هفته به مسنجر گفت: «بسیاری از افراد در جنبش حامی زندگی احساس می‌کنند [the Florida abortion ban] خیلی خشن بود».

دیسانتیس همچنین گام‌های نادرست بزرگی از جمله در زمینه سیاست خارجی مرتکب شده است، به عنوان مثال به فاکس نیوز گفت که تهاجم روسیه به اوکراین یک “مناقشه ارضی” بود – موضعی که او به سرعت از آن عقب نشینی کرد.

اما در نظرسنجی انتخابات عمومی، دیسانتیس و بایدن در یک تب و تاب تقریباً مرده قرار دارند. میانگین RCP به DeSantis با نیم امتیاز برتری می دهد.

استاندار هم کمک قدرتمندی دارد. یک کمیته اقدام سیاسی جدید، هرگز عقب نشینی نکنید، که می تواند بودجه نامحدود جمع آوری کند، در ایالت های اولیه رای گیری کارکنان استخدام کرده و تبلیغات تلویزیونی را اجرا می کند.

ژورنال گزارش داد که روز پنجشنبه Super Pac قرار بود میزبان یک فراخوان برای حامیان و اهداکنندگان بالقوه باشد. در یک دعوت نامه آمده بود: «همه درخواست های مالی در ارتباط با این رویداد توسط هرگز عقب نشینی نکنید … و نه توسط فرماندار ران دیسانتیس.»

با این وجود، DeSantis قرار بود به این فراخوان بپیوندد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …