بریتانیا با کاهش 55000 پست، غول BT را برای جایگزینی برخی از کارکنان با هوش مصنوعی اعلام کرد.

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت مخابراتی بریتانیا BT اعلام کرده است که قصد دارد 55000 شغل را در یک بازنگری اساسی کاهش دهد و می گوید برخی از وظایف توسط هوش مصنوعی انجام خواهد شد.

شرکت مخابراتی انگلیسی BT Group اعلام کرده است که قصد دارد تا پایان دهه 55000 شغل را کنار بگذارد و برخی از آنها را با هوش مصنوعی جایگزین کند.

این غول ارتباطات گفت این کاهش بخشی از بازنگری است که هدف آن کاهش نیروی کار برای کاهش هزینه ها است.

BT که دارای 130000 کارگر از جمله کارکنان و پیمانکاران است، در آخرین گزارش درآمد خود اعلام کرد که تعداد کارکنان آن تا سال 2030 به 75000 تا 90000 کاهش خواهد یافت.

فیلیپ یانسن مدیر عامل شرکت BT گفت: “تا پایان دهه 2020، گروه BT به نیروی کار بسیار کمتر و پایه هزینه های قابل توجهی متکی خواهد بود.”

شرکت‌های فناوری و مخابرات مشاغل خود را کاهش داده‌اند، زیرا این صنعت در بحبوحه رشد اقتصادی و تورم فزاینده دچار تحولات دردناکی شده است.

روز سه‌شنبه، شرکت مخابراتی وودافون که همچنین مستقر در بریتانیا است اما در اروپا و آفریقا فعالیت می‌کند، اعلام کرد که 11000 کارگر خود را به عنوان بخشی از یک بازسازی بزرگ اخراج می‌کند.

سی سی

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …