دختر هشت ساله پس از بازداشت توسط گشت مرزی در تگزاس جان باخت مهاجرت به آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک دختر هشت ساله پس از بازداشت توسط ماموران گشت مرزی در تگزاس جان خود را از دست داد، زیرا تعداد کشته شدگان در میان افراد ناامید پناهنده به ایالات متحده همچنان در حال افزایش است.

بر اساس بیانیه گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP)، این کودک پس از یک “اورژانس پزشکی” در حالی که به همراه خانواده اش در یک مرکز بازداشت در هارلینگن، شهری در دره ریو گراند نگهداری می شد، جان باخت.

در بیانیه آمده است: «خدمات فوریت های پزشکی به ایستگاه فراخوانده شدند و او را به بیمارستان محلی منتقل کردند و در آنجا مرگ وی اعلام شد.

جزئیاتی در مورد هویت یا علت مرگ این کودک یا وضعیت رفاهی خانواده وی منتشر نشده است. دفتر مسئولیت حرفه ای وزارت دادگستری ایالات متحده، مانند پروتکل مربوط به چنین مرگ هایی در بازداشت، تحقیق خواهد کرد.

مرگ این کودک هشت ساله کمتر از یک هفته پس از آن اتفاق افتاد که یک نوجوان هندوراسی در فلوریدا در حالی که در یک مرکز نگهداری از کودکان بدون همراه زندانی بود جان خود را از دست داد.

آنجل ادواردو مارادیاگا اسپینوزا در 10 مه، پنج روز پس از ورود به یک مرکز قراردادی توسط وزارت بهداشت ایالات متحده در بندر امن، شهری در ساحل غربی خلیج تامپا، درگذشت.

دولت هندوراس دارد تماس گرفت برای تحقیقات کامل از جمله تعقیب در صورت وجود شواهدی مبنی بر تخلف جنایی.

بحران انسانی در مرز ایالات متحده و مکزیک در بحبوحه شکست دولت های متوالی ایالات متحده در اصلاح سیستم ناکارآمد، منسوخ و کم بودجه مهاجرت و پناهندگی ادامه دارد.

دولت های ایالات متحده تدابیر توقف شکاف را اجرا کرده اند و نتوانسته اند مشکلات سیستمی را حل کنند یا وضعیت اسفبار کسانی را که به دنبال پناهندگی یا راهی امن برای مهاجرت هستند، بهبود بخشند.

در 12 می، دولت بایدن عنوان 42 را لغو کرد، سیاست دوران ترامپ که از همه‌گیری برای متوقف کردن بیشتر مهاجرت‌ها در مرز به دلایل بهداشت عمومی استفاده می‌کرد.

علیرغم ایجاد ترس در مورد افزایش تعداد افرادی که از مرزها پس از لغو عنوان 42 عبور می کنند، تعداد افرادی که به دنبال ورود به ایالات متحده بودند پس از افزایش اولیه به حالت عادی بازگشته اند.

دولت بایدن همچنین به سیاست نگهداری خانواده‌ها در بازداشتگاه‌های اداره مهاجرت و گمرک پایان داد و قاضی‌های مهاجرتی بیشتری را استخدام می‌کند، اگرچه این حجم معوقه است که بیش از 2 میلیون نفر در انتظار رسیدگی به پرونده‌ها هستند.

بایدن سایر سیاست‌های دوران ترامپ را که محکوم کرد و وعده داد در طول مبارزات انتخاباتی 2020 پایان دهد، گسترش داده است، از جمله ممنوعیت پناهندگی افراد از کشورهای خاص – هائیتی، نیکاراگوئه، ونزوئلا، هندوراس، گواتمالا و السالوادور – در مرز ایالات متحده.

مرگ و میر در مرز در سطح بی سابقه ای است. سال گذشته، حداقل 853 نفر هنگام تلاش برای عبور جان خود را از دست دادند – بیش از دو نفر در روز. تعداد واقعی تلفات احتمالاً بیشتر است زیرا قربانیان در مناطق بیابانی اغلب سالها بعد یا نه همه آنها کشف می شوند.

مرگ و میر در مرزها از زمانی که استراتژی «پیشگیری از طریق بازدارندگی» تقریباً 30 سال پیش توسط دولت کلینتون آغاز شد، افزایش یافته است، استراتژی که مدافعان آن را ظالمانه و غیرانسانی می دانند.

از آن زمان، دولت‌های هر دو حزب، نظامی‌سازی را در مرز افزایش داده‌اند و مردم را به سمت گذرگاه‌های منزوی‌تر و خطرناک‌تر در بیابان و ریو گراند سوق داده‌اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …