Stellantis خواستار میلیاردها یارانه برای حفظ کارخانه باتری برنامه ریزی شده در کانادا است | صنعت خودرو

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استلانتیس، سازنده جیپ، تهدید کرده است که در آخرین مانور یک تولیدکننده بزرگ در نبرد بین المللی بر سر مشوق های سبز، یک کارخانه باتری سازی برنامه ریزی شده را از کانادا به ایالات متحده منتقل خواهد کرد، مگر اینکه میلیاردها یارانه دولتی دیگر که به یکی از رقبا ارائه می شود، دریافت کند.

این چهارمین خودروساز بزرگ جهان که خودروهای واکسهال/اوپل، فیات، سیتروئن، پژو، دی‌اس، آلفارومئو، مازراتی و آبارث را نیز تولید می‌کند، کمپینی را در اروپا برای بریتانیا و اتحادیه اروپا برای مذاکره مجدد قوانین تعرفه‌ای در توافق برگزیت رهبری می‌کند. .

Stellantis و LG سازنده لوازم الکترونیکی کره جنوبی در ماه مارس سال گذشته اعلام کردند که قصد دارند یک “گیگاکارخانه” خودروهای الکتریکی 5 میلیارد دلاری کانادایی (3 میلیارد پوند) در شهر ویندزور، انتاریو بسازند، سرمایه‌گذاری که نزدیک به 1 میلیارد دلار یارانه از این شرکت دریافت کرده است. دولت های فدرال و استانی

تاریخ افتتاح کارخانه برای سال 2024 تعیین شد و حزب حاکم لیبرال از این معامله به عنوان یک پیروزی کلیدی در جذب خودروسازان چند ملیتی به کشور یاد کرد.

ماه‌ها بعد، ایالات متحده قانون کاهش تورم را تصویب کرد و وعده یارانه‌های سخاوتمندانه برای تولید باتری را داد. در آوریل سال جاری، اتاوا با مشوق‌های ارائه شده توسط IRA مطابقت داد تا با فولکس‌واگن برای یک کارخانه باتری‌سازی گسترده در سنت توماس، انتاریو، با یارانه‌هایی که ممکن است در دهه آینده به 13 میلیارد دلار کانادا هزینه برود، معامله کند.

در حال حاضر، Stellantis خواستار مزایای مشابه از کانادا شده است، و هشدار داده است که در غیر این صورت تولید را به ایالات متحده منتقل خواهد کرد.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا و فرانسوا فیلیپ شامپاین، وزیر صنعت، روز چهارشنبه در تلاش برای نجات این برنامه ها در پایتخت کره جنوبی بودند. شامپاین از انتاریو خواسته است تا پول بیشتری برای پرداخت “سهم منصفانه” خود به منظور نجات معامله اضافه کند.

او به خبرنگاران از سئول، قبل از برنامه‌ریزی برای یک جلسه بداهه با روسای ال‌جی گفت: «به من اعتماد کنید، جذب این سرمایه‌گذاری‌ها بسیار دشوار است. ما خیلی سخت برای سرمایه‌گذاری آنها در کانادا جنگیدیم و مطمئناً می‌خواهیم آنها به سرمایه‌گذاری ادامه دهند، و اکنون زمان آن است که دوستان ما در انتاریو سهم خود را بپردازند.»

با این حال، انتاریو، که 500 میلیون دلار کانادا به عنوان یارانه به Stellantis و Volkswagen اعطا کرد، استدلال می کند که وظیفه دولت فدرال است که پول بیشتری برای نجات پروژه اختصاص دهد. داگ فورد، نخست‌وزیر استان، گفت: «این ناامیدکننده است که اکنون به این وضعیت رسیده‌ایم. اما ما به همکاری با دولت فدرال اعتقاد داریم. ما نمی توانیم استلانتیس را از دست بدهیم.»

برایان کینگستون، رئیس انجمن تولیدکنندگان خودرو کانادا، گفت که این بن بست یک “وضعیت بسیار جدی” است اما مقامات ارشد دولتی اهمیت تضمین سرمایه گذاری Stellantis را درک کردند.

او به آبان نیوز گفت: «اگر ما در این یارانه‌های قوی با آمریکایی‌ها رقابت نکنیم، با تسریع رقابت برای برق‌رسانی صنعت، ساخت این نوع تسهیلات در کانادا بسیار دشوار خواهد بود. من امیدوار هستم که توافقی حاصل شود زیرا این برای اقتصاد کانادا بسیار مهم است.

بزرگترین اتحادیه کارگران خودرو در کشور، این بن بست را به دلیل ترس از دست رفتن هزاران شغل در صورت شکست دو طرف در دستیابی به توافق، “ظالمانه” خواند.

لانا پین، رئیس ملی یونیفور، گفت: «زمانی که این تصمیم‌ها به نقطه‌ای معین در مسیر می‌رسند، تغییر آن‌ها بسیار سخت می‌شود و ما نمی‌توانیم اجازه دهیم این مشاغل از دست ما بگذرند.

این امر پس از آن صورت می‌گیرد که Stellantis خواستار بازنگری توافقنامه برگزیت بین بریتانیا و اتحادیه اروپا شد و گفت که تغییر در قوانین مربوط به جایی که اجزای خودرو از کجا تامین می‌شوند، حیات کارخانه‌هایش در بریتانیا را تهدید می‌کند.

این درخواست خواستار افزایش مورد انتظار در نسبت قطعات بر اساس ارزش است که از بریتانیا می‌آید – به دلیل افزایش سال آینده از 40٪ به 45٪ – باید تا سال 2027 به تعویق بیفتد تا زمان بیشتری برای تامین باتری از داخل اروپا به آن داده شود.

این فراخوان روز چهارشنبه توسط فورد، جگوار لندرور و انجمن خودروسازان اروپا تکرار شد، در حالی که روز پنجشنبه VDA، گروه لابی صنعت خودرو آلمان، به آنها پیوست و خواستار تمدید مهلت شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …