خانواده نوجوان ناپدید شده پس از اعتراف لوی بلفیلد اعتماد خود را به Met از دست داده اند | پلیس کلانشهر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

خانواده نوجوان ناپدید شده ای که قاتل محکوم به نام لوی بلفیلد ادعا می کند او را ربوده و به قتل رسانده است، می گویند پس از یک جلسه پرتنش دو ساعته با کارآگاهان قتل، اعتماد و اطمینان خود را به پلیس از دست داده اند.

خانواده الیزابت چاو گفتند که پس از 24 سال پس از آن که کارآگاهان پلیس متروپولیتن به آنها گفتند که فوراً در محلی که قاتل زنجیره ای به دفن او اعتراف کرده است، فوراً حفاری نخواهند کرد، امید آنها برای پاسخگویی پس از 24 سال از بین رفت.

بلفیلد که قبلاً به خاطر قتل سه زن جوان محکوم شده بود، ادعا می کند که الیزابت 19 ساله در آوریل 1999 از ایلینگ در غرب لندن ربوده شد. اگر اعتراف او درست باشد، دانشجوی رشته کامپیوتر اولین قربانی شناخته شده او می شود.

بلفیلد سه شنبه گذشته به کارآگاهان قتل مت اعتراف کرد و به گفته وکیلش، نقطه دفن او را با صلیب علامت گذاری کرد و نقشه را به ماموران داد.

خانواده الیزابت چاو، از چپ: خواهر Bic-Hang Chau، مادر Phung Chau، برادر Minh-Vi Chau.
خانواده الیزابت چاو، از چپ: خواهر Bic-Hang Chau، مادر Phung Chau، برادر Minh-Vi Chau. عکس: کریستین سینیبالدی/ آبان نیوز

خانواده چاو روز چهارشنبه یک ملاقات دو ساعته با کارآگاهان مت داشتند که باعث عصبانیت آنها شد. به گفته سه نفر از افراد حاضر در جلسه، آنها می گویند پلیس ادعا کرده است که منطقه ای که بلفیلد شناسایی کرده است آنقدر “وسیع” است که نمی توان بلافاصله آن را حفاری کرد.

این ادعایی است که توسط وکیل بلفیلد و برادر و خواهر چاو مورد مناقشه قرار گرفته است.

Minh-Vu، برادر الیزابت گفت: “ما اعتماد و اطمینان خود را به پلیس از دست داده ایم، زیرا آنها خیلی کند عمل می کنند. آنها بسیار مبهم هستند، آنها به اندازه کافی انجام نداده اند. آنها به اندازه کافی برای رفتن به سایت و بررسی حضور الیزابت در آنجا هستند یا نه.»

خواهر الیزابت، بیک هانگ چاو، گفت که خانواده معتقد نبودند منطقه شناسایی شده توسط بلفیلد “خیلی وسیع” باشد. ما باور نداریم که این درست باشد. آنها هیچ کاری انجام نمی دهند زیرا الیزابت در اولویت نیست.

گفته می‌شود که پلیس در حال مشورت با کارشناسان و متخصصان پزشکی قانونی در حفاری مکان‌های تاریخی است و به خانواده چاو گفته است که هرگونه حفاری ممکن است ماه‌ها طول بکشد. آنها متعهد به حفاری سایت نیستند و تحقیقات آنها ادامه دارد.

این خانواده می‌گویند که می‌دانند بلفیلد ممکن است دستکاری و دروغگو باشد، اما پس از 24 سال می‌خواهند اقدامات فوری برای اثبات یا رد ادعای دفن شدن عزیزشان در محل شناسایی شده انجام شود.

آخرین مشاهده شناخته شده الیزابت چاو درست بعد از ساعت 6 بعدازظهر بود که توسط یک دوربین مدار بسته در نزدیکی ایستگاه پلیس Ealing در آوریل 1999 ضبط شد.

Bic-Hang گفت: “دیدار با بازرسان پلیس سخت و ناامید کننده بود و سرعت تحقیقات به طرز ناامیدکننده ای کند و دردناک است. ما مطمئن نیستیم که یافتن بقایای الیزابت در اولویت است.»

ترزا کلارک، وکیل بلفیلد، هنگام اعترافات ادعایی خود به کارآگاهان، حضور داشت. این تحت احتیاط کیفری بود، ضبط شد و در زندان فرانکلند در دورهام اتفاق افتاد.

کلارک گفت، کارآگاهان پرینت نقشه گوگل را به بلفیلد نشان دادند که با خودکار یک منطقه خاص را علامت گذاری کرد.

او نقطه ای را روی نقشه که موکلش به پلیس شناسایی کرده بود، دید. کلارک به آبان نیوز گفت: «من می‌توانم منطقه را روی نقشه ببینم. دور آن حلقه زد و یک صلیب داخل آن دایره با یک بیرو قرار داد.»

او گفت که ممکن است 20 فوت بیرون باشد.

“این منطقه ای است که او به خوبی می شناخت.

«کاملاً مشخص بود. وسیع به نظر نمی رسید.»

بلفیلد قبلاً به سه قتل محکوم شده است: قتل میلی داولر 13 ساله در مارس 2002. مارشا مک دانل 19 ساله در فوریه 2003; و آملی دلاگرانژ 22 ساله در آگوست 2004. او همچنین به خاطر تلاش برای قتل کیت شیدی در می 2004 محکوم شد.

در ماه مارس، خانواده خواستار ملاقات با کمیسر Met، سر مارک رولی شدند. آنها می گویند هنوز پاسخی دریافت نکرده اند. Minh-Vu Chau گفت: “همچنین مایوس کننده است که کمیسر پلیس متروپولیتن به درخواست ما برای ملاقات با او با وجود ناکامی های جدی در این پرونده پاسخ نداده است. ما نمی‌توانیم عقب بنشینیم و اجازه دهیم همان شکست‌ها و موانع دوباره تکرار شود.»

آنها اکنون خواستار ملاقات با شهردار لندن، صدیق خان، که به عنوان پلیس و کمیسر جنایت برای مت، بر این نیرو نظارت می کند، شده اند.

خانواده Chau می گویند که Met از زمانی که الیزابت ناپدید شد آنها را شکست داد و بیم آن دارند که در حال حاضر نیز همین اتفاق می افتد. آنها بر این باورند که پلیس برای اولین بار در اکتبر 2022 از بلفیلد خبر اعتراف دریافت کرد. گفته می شود که همان منبع به قدری از بی عملی پلیس ناامید شده بود که در مارس 2023 با خانواده چاو تماس گرفت تا این اعتراف را به آنها بگوید.

مت از اظهار نظر در مورد هر موضوعی که پس از ملاقات روز چهارشنبه با کارآگاهان توسط خانواده چاو مطرح شد، خودداری کرد.

این نیرو از گفتن اینکه آیا مرگ الیزابت به عنوان قتل تلقی می شود یا اینکه آیا آنها در حال تحقیق در مورد ادعای اتلاف وقت پلیس علیه مردی 54 ساله هستند که جلسه هفته گذشته تایید کرد که آنها با احتیاط در روز سه شنبه 9 می با او مصاحبه کرده اند، خودداری کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …