حداقل 9 کشته و 20000 بی خانمان در بدترین سیل در 100 سال اخیر ایتالیا | ایتالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

افراد مسن و معلول در خانه های خود محبوس شدند، زیرا امدادگران در طول شب در زیر باران شدید تلاش می کردند تا مردم را در فاجعه بارترین سیل که ایتالیا را تحت تأثیر قرار داده است در 100 سال گذشته نجات دهند.

سیل در شمال منطقه امیلیا رومانیا جان 9 نفر را گرفته است و بسیاری از افراد تا صبح پنجشنبه هنوز مفقود شده اند. تخمین زده می شود که 20000 نفر در فاجعه ای بی خانمان شده اند که منجر به ریزش 23 رودخانه و 280 رانش زمین و 41 شهر و شهرستان شد.

در میان کشته شدگان یک زوج مسن در خانه خود در کاوا، دهکده ای در استان فورلی-چزنا، گیر افتاده بودند. یکی از همسایگان به Il Messaggero گفت: «ما فریاد کمک آنها را شنیدیم. ما سعی کردیم آنها را بیرون بیاوریم، اما بی فایده بود.»

مرد 80 ساله ای پس از رفتن به انبار خود غرق شد و زوجی به نام های سائورو مانوزی و مارینلا مارالدی که صاحب یک شرکت تولید کننده گیاهان دارویی بودند، در مزرعه روبروی خانه شان دچار سیل شدند. جسد مارالدی 70 ساله قبل از پیدا شدن در ساحلی در امتداد سواحل آدریاتیک، 12 مایلی در رودخانه ای جارو شد. مردی 76 ساله بر اثر رانش زمین در باغش جان خود را از دست داد و مرد دیگری نیز 43 ساله بر اثر سقوط در چاه در حالی که قصد داشت آب را از محل خود پمپاژ کند جان خود را از دست داد.

نقشه

آتش نشانان 2000 عملیات امداد و نجات را در سراسر منطقه و در بخش هایی از مرکز مارش که تحت تاثیر سیل قرار گرفته اند انجام داده اند.

40 سالمند یک شبه از یک خانه مراقبت نجات یافتند زیرا پلیس با تماس های درخواست کمک غرق شد. یک تماس گیرنده در Faenza، یکی از شهرهایی که بیشترین آسیب را دیده است، به پلیس گفت: «همسایگان من سالخورده هستند، یکی آلزایمر دارد، آنها نمی توانند خودشان را ترک کنند. یکی باید بیاید، گل و لای زیاد است.»

سالمندانی که به پشت بام ها پناه می بردند با هلیکوپترها نجات پیدا کردند و تمام خانواده ها نیز نجات یافتند. داوطلبان توصیف کردند که مردم را از خانه هایشان بیرون می کردند. پائولو میونی، داوطلبی که در چزنا کار می کند، به روزنامه La Nazione گفت: «ما تمام شب را زیر باران شدید کار کردیم. در برخی موارد، سالمندان و معلولان را در آغوش گرفته و با قایق به دست امدادگران می بردیم و آنها نیز به نوبه خود آنها را به پناهگاه ها منتقل می کردند.

وی افزود: ارتفاع آب 40 سانتی متر بود اما بارش شدید باران که تا ساعت 6 صبح ادامه داشت اوضاع را بدتر کرد.

مردم در حال پاکسازی گل و لای از یک خیابان در Cesena.
مردم در حال پاکسازی گل و لای از یک خیابان در Cesena. عکس: الساندرو سرانو/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

استفانو بوناچینی، رئیس امیلیا رومانیا، این ویرانی را با زلزله ای که در سال 2012 در این منطقه رخ داد و در آن 28 نفر کشته شدند، مقایسه کرد. او به رای 3 گفت: “خسارات از نظر کمی کمتر خواهد بود، اما چند میلیارد یورو خواهد بود.”

پیرلوئیجی رندی، رئیس انجمن کارشناسان هواشناسی Ampro، به La Repubblica گفت این بدترین سیل است که ایتالیا را در یک قرن اخیر تحت تاثیر قرار داده است. این به دنبال سیل در امیلیا رومانیا و بخش‌هایی از مارش در اوایل ماه مه بود که در آن دو نفر جان باختند. شش ماه باران در دو هفته بارید.

رندی گفت: «ما باید خودمان را آماده کنیم، این بحران آب و هوایی است.

قبل از آخرین سیل، امیلیا رومانیا و سایر مناطق شمال ایتالیا تحت تأثیر خشکسالی قرار گرفتند که باعث خشک شدن زمین شد و ظرفیت جذب آب را کاهش داد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …