زبان عربی برای نظام های آموزشی آینده حیاتی است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

توسط Latrecia Wilson، مدیر اجرایی QFI

لاترسیا ویلسون می نویسد عربی یکی از رایج ترین زبان ها در جهان است، پس چرا مدارس بیشتری آن را به عنوان بخشی از برنامه منظم مدرسه خود در سنین پایین تر ارائه نمی دهند.

دسترسی به زبان های ضروری، از جمله عربی، به طور فزاینده ای به یک موضوع عدالت اجتماعی تبدیل می شود.

بدون دسترسی به یادگیری زبان، کارگران قرن بیست و یکم – به ویژه افراد به حاشیه رانده یا محروم – با از دست دادن قابل توجهی از فرصت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی روبرو هستند.

یک گزارش RAND در سال 2022 به ازای هر 1 پوندی که برای آموزش عربی، فرانسوی، ماندارین یا اسپانیایی در بریتانیا خرج می‌شود، 2 پوند بازگشت تخمین زده است.

علاوه بر این، این گزارش بیان می‌کند که ریشه‌کن کردن کامل موانع زبان با کشورهای عربی، چینی، فرانسوی و اسپانیایی‌زبان می‌تواند صادرات بریتانیا را سالانه حدود 19 میلیارد پوند (21.8 میلیارد یورو) افزایش دهد.

در حالی که این اعداد تنها برای بریتانیا هستند، افزایش آموزش زبان در سراسر اقتصادهای اروپایی تأثیر مثبت و تصاعدی در همه حوزه ها خواهد داشت.

کارگران دو زبانه بهتر است

تأثیر مثبت اقتصادی-اجتماعی چندزبانگی در حال افزایش است – به همین دلیل است که مطالعات نشان می‌دهد که یادگیری زبان‌های خارجی، عمدتاً زبان‌هایی که کمتر آموزش داده می‌شوند و به شدت مورد نیاز هستند، با دستمزدها و افزایش دستمزد مرتبط است.

در ایالات متحده، یک مطالعه تخمین زده است که صحبت کردن به زبان دوم، درآمد فارغ التحصیلان دانشگاهی را در مقایسه با کسانی که زبان دیگری را یاد نمی‌گیرند، به طور متوسط ​​2 درصد افزایش می‌دهد.

این کارگران دو زبانه و دو سواد فرصت‌هایی برای یادگیری فرهنگ‌های دیگر و مشارکت در صحنه جهانی دارند، به گونه‌ای که سایر کارگران بدون این مهارت‌ها هرگز نخواهند توانست از آن استفاده کنند.

سیستم آموزشی به شکل امروزی برای پاسخگویی به این نیاز حیاتی که از سنین پایین شروع می شود، مجهز نیست.

دانش‌آموزان با مسائل برابری و شمولیت مواجه هستند و فارغ‌التحصیلان آینده همچنان فرصت‌های تغییر زندگی را که یادگیری زبان فراهم می‌کند از دست خواهند داد.

اگر هدف آموزش تجهیز دانش‌آموزان به مهارت‌های مورد نیاز برای زندگی در یک محیط اجتماعی-فرهنگی متنوع و پیچیده باشد، آموزش زبان اساس آن است.

اتحادیه اروپا چندزبانگی را به‌عنوان یک شایستگی کلیدی فهرست می‌کند، اما هنوز باید شاهد پیشرفت مدارس بیشتری باشیم و ذهن‌های با استعداد و جوان را برای توسعه مهارت‌های زبانی ارزشمند به چالش بکشند.

زبان عربی یکی از رایج ترین زبان ها در جهان است، پس چرا مدارس بیشتری آن را به عنوان بخشی از برنامه منظم مدرسه خود در سنین پایین تر ارائه نمی دهند؟

چرا زبان عربی در مدارس اینقدر کم است؟

عربی زبان رسمی بیش از ۲۷ کشور است. این یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل است.

در سراسر اتحادیه اروپا، زبان عربی به طور پیوسته به عنوان یکی از پرمخاطب ترین زبان ها رتبه بندی می شود و دولت ها به طور فزاینده ای زبان عربی را به عنوان زبانی با اهمیت جهانی و اقتصادی معرفی می کنند.

این یک پیشنهاد محبوب در برنامه‌های زبان دانشگاه است که اغلب به عنوان یکی از زبان‌های آینده ذکر می‌شود و در سیاست‌های بزرگداشت تنوع و شمول گنجانده شده است.

با این حال، توجه و سرمایه گذاری برای یادگیری زبان در سطوح ابتدایی و متوسطه (زمانی که یادگیری زبان مؤثرتر است) کوتاهی می کند.

ارائه زبان عربی به شدت کمتر ارائه شده است و نیاز به بازتاب تغییر جمعیت دارد. در بسیاری از کشورها، عربی دومین زبان پرمخاطب در خانه است، اما به ندرت به عنوان یک دوره آموزشی در جدول زمانی مدارس ارائه می شود.

زمانی که عربی ارائه می شود، معمولاً در چارچوب آموزش زبان خانه و جامعه قرار می گیرد یا فقط در مدارس تکمیلی یا مدارس خارج از محیط رسمی مدرسه ارائه می شود، با تمرکز کمی بر مطالعه زبان خارجی مدرن (MFL) مگر اینکه یک نخبه یا نخبه باشد. محیط آموزشی ممتاز

این چارچوب فرصت را از جمعیت عمومی برای دسترسی به یکی از قدیمی ترین و غنی ترین زبان های جهان می گیرد.

با فراهم نکردن دسترسی به آموزش زبان عربی برای توده‌ها، کسانی که به سیستم‌های آموزشی دولتی ما برای رشد اقتصادی-اجتماعی در بازار جهانی نگاه می‌کنند، طیف وسیعی از فرصت‌هایی را که یادگیری زبان، به‌ویژه زبان عربی، فراهم می‌کند، از دست می‌دهند.

این فرصت ها باید در دسترس همه باشد.

ما به اکوسیستمی نیاز داریم که آگاهی فرهنگی و درک متقابل را تقویت کند

دانش آموزانی که از سنین پایین شروع به یادگیری زبان عربی می کنند به سطح بالاتری از مهارت های ارتباطی دست می یابند. ما بارها و بارها شاهد تأثیر تغییر دهنده زندگی ناشی از یادگیری یک زبان خارجی بوده ایم.

دانش‌آموزان، با یا بدون پیش‌زمینه عربی‌زبان، که زبان عربی را از طریق برنامه‌های پشتیبانی شده توسط QFI آموخته‌اند، در سیاست، تجارت، حقوق، روزنامه‌نگاری و آموزش کار کرده‌اند.

هنگامی که مدیران مدارس، معلمان، دانش آموزان و والدین پیرامون آموزش زبان گرد هم می آیند، کل جوامع متحول می شوند.

یک برنامه موفق زبان آموزش اولیه به این عناصر نیاز دارد: سیاست گذاران و/یا تصمیم گیرندگانی که از چندزبانگی با تخصیص منابع کافی حمایت می کنند، مدیران متعهد به پیشرفت آموزش زبان، معلمان زبان معتبر، ارزیابی های مناسب از پیشرفت زبان، والدین با انگیزه و دانش آموزان کنجکاو.

با هم، چنین اکوسیستمی می تواند آگاهی فرهنگی، درک متقابل و انسجام اجتماعی را تقویت کند. این برای همه زبان ها ضروری است، به ویژه برای زبان عربی.

لاترسیا ویلسون، مدیر اجرایی QFI، یک سازمان مستقر در واشنگتن دی سی است که متعهد به پیشبرد ارزش آموزش و یادگیری زبان عربی به عنوان یک زبان جهانی است.

در یورونیوز، ما معتقدیم که همه دیدگاه ها مهم هستند. با ما در view@euronews.com تماس بگیرید تا پیشنهادات یا موارد ارسالی را ارسال کنید و بخشی از گفتگو باشید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …