“دوک (و دوشس) خطر”: چگونه مطبوعات ایالات متحده و بریتانیا ماجرای تعقیب و گریز ماشین هری و مگان را پوشش دادند | شاهزاده هری

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رسانه های ایالات متحده ادعاهای ساسکس ها را مبنی بر اینکه آنها در یک تعقیب و گریز دو ساعته با ماشین “تقریباً فاجعه بار” با پاپاراتزی ها در نیویورک دست داشته اند، با علاقه ای متفاوت پوشش دادند.

تبلویدهایی مانند نیویورک پست با ذوق و شوق مورد انتظار داستان را به تصویر کشیده اند، در حالی که صفحات گسترده ای مانند نیویورک تایمز و واشنگتن پست با حس اعتدال به داستان نزدیک شده اند.

در اینجا نگاهی می اندازیم به نحوه پوشش رسانه های آمریکایی این ماجرا:

نیویورک پست

نیویورک پست این داستان را در قسمت جلوی وب سایت و نسخه چاپی خود تحت عنوان “دوک (و دوشس) خطر” منتشر کرده است که به مجموعه کمدی اکشن دهه 1980 The Dukes of Hazzard اشاره دارد که در آن دو شخصیت اصلی اغلب سفر می کردند. با سرعت بالا در یک دوج چارجر با نام مستعار ژنرال لی.

تحت عنوانی تازه، «داخل درام شکنجه تعقیب و گریز پاپاراتزی های نیویورکی شاهزاده هری و مگان مارکل»، این پست با مرگ مادر هری، دایانا، پرنسس ولز مقایسه می کند، اما گزارش می دهد که «پلیس ها گفتند که این مصیبت فرضی نبوده است. تقریباً به همان اندازه دراماتیک که این زوج ادعا کردند.

نیویورک دیلی نیوز

نسخه چاپی نیویورک دیلی نیوز با عنوان «پژواک ترسناک دایانا» سر و صدا می کند – در اشاره ای دیگر به مرگ شاهزاده خانم سابق ولز در یک تصادف اتومبیل در پاریس در حالی که وسیله نقلیه ای که او در آن سفر می کرد توسط پاپاراتزی ها بسته می شد.

نیویورک تایمز

نیویورک تایمز یک داستان کوتاه در صفحه‌ی پایین در جلوی نسخه‌ی چاپی خود دارد که نسخه آنلاین آن به سمت پایین می‌رود.

عنوان چاپی “هری، مگان و دیوانگی که هر حرکت آنها را به دنبال دارد” نشان دهنده سطح بالایی از علاقه این زوج هنوز در ایالات متحده است.

مقاله آنلاین آن – “شاهزاده هری و مگان می گویند که توسط پاپاراتزی در نیویورک تعقیب شدند” – مقایسه دایانا را پوشش می دهد و در عین حال ادعاهای ساسکس ها را با حساب های پلیس و یک راننده تاکسی که برای مدت کوتاهی درگیر بوده است را پوشش می دهد، که این مقاله می گوید که باعث می شود تصویر “پیچیده تر”.

لس آنجلس تایمز

لس‌آنجلس تایمز، روزنامه خانگی هری و مگان، این ماجرا را به‌صورت آنلاین پوشش می‌دهد، در حالی که پیش‌تر در جلوی وب‌سایت خود می‌چرخد، با این عنوان: «مقامات به شاهزاده هری، تعقیب و گریز خودروی «نزدیک به فاجعه‌آمیز» مگان روشن کردند.

مانند NYT، این مقاله ادعاهای پرنس هری مگان را پوشش می دهد، اما می افزاید که “بیانیه وحشتناک” آنها توسط مقاماتی که به این حادثه واکنش نشان می دهند، “معافیت” شده است.

واشنگتن پست

تیتر کاملاً تحت اللفظی واشنگتن پست – “شاهزاده هری، مگان می گویند که توسط پاپاراتزی های نیویورک تعقیب شده اند. راننده تاکسی حادثه را توصیف می‌کند» – نشان‌دهنده سطح علاقه کمتری نسبت به پوشش تب‌آلود روزنامه‌ها است.

این روزنامه به نقل از یک راننده تاکسی که این زوج را برای بخشی از سفرشان حمل کرده است، می‌گوید که «این حادثه را تعقیب و گریز نمی‌خواند و اضافه می‌کند که در حین سواری احساس امنیت می‌کرده است».

مقالات انگلستان

تصاویری از ساسکس ها در صفحات اول بسیاری از روزنامه های بریتانیا از جمله آبان نیوز، دیلی میل، تلگراف و تایمز ظاهر می شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …