آیا شوهر یا دوست پسر شما به اندازه کافی کارهای خانه انجام می دهند؟ در اسپانیا، اپلیکیشنی برای آن وجود دارد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

گزارش اخیر سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نشان می‌دهد که زنان در اسپانیا بیش از دو برابر مردان ساعت‌هایی را صرف انجام کارهای خانه می‌کنند.

همین دو ماه پیش، کلودیا و فرناندو به یک آپارتمان کوچک در پایتخت اسپانیا نقل مکان کردند.

این یک قدم بزرگ برای این زوج 28 ساله بود.

اما آنچه در ابتدا شبیه به نظر می رسید، اکنون به مشاجره دائمی مبدل شده است که چه کسی در خانه چه می کند.

فرناندو می‌گوید که بیشتر از کلودیا آشپزی می‌کند و او می‌گوید باید مدام به او یادآوری کند که لباس‌هایش را بردارد و زمین را جارو کند.

اکنون، وزارت برابری اسپانیا، به ریاست ایرنه مونترو، می خواهد به زوج هایی که در خانه با تقسیم کار دست و پنجه نرم می کنند کمک کند.

این طرح که در حال حاضر در حال انجام است، توسعه اپلیکیشنی است که ساعت‌هایی را که مردان و زنانی که در یک خانه زندگی می‌کنند صرف کارهای خانه می‌کنند، محاسبه می‌کند.

“برنامه ای برای ردیابی زمان ما برای انجام کارهای خانه؟” کلودیا با ناباوری می پرسد.

او می افزاید: “مطمئن نیستم که برای ما کارساز باشد یا خیر. وقتی تفاوت میانگین زمانی را که هر فرد انجام می دهد را ببینیم، ممکن است مشاجرات بیشتری داشته باشیم.”

زنان در مقابل مردان در خانه؟

وزارت برابری به یورونیوز گفت: “این برنامه در سپتامبر آینده راه اندازی خواهد شد. این برنامه رایگان خواهد بود و می توان آن را در همه سیستم عامل های مختلف دانلود کرد.”

این وزارت می افزاید: “هدف آن ارتقاء مسئولیت مشترک وظایف در داخل کشور از طریق سیستم حسابداری استفاده از زمان است.”

ماریا ایزابل و مانوئل 26 سال است که ازدواج کرده اند. این زوج که اصالتا اهل بارسلونا هستند، از روز اول کارهای خود را تقسیم کردند.

ماریا ایزابل می‌گوید: «در خانه مادرم را می‌دیدم که یک برده خانگی است و نمی‌خواستم این اتفاق برای من بیفتد.

مانوئل آشپزی می‌کند، ظرف‌ها را می‌شوید و به سوپرمارکت می‌رود، در حالی که ماریا ایزابل لباس‌ها را می‌شوید، اتو می‌کند و لباس‌ها را مرتب می‌کند.

او می افزاید: “ما هرگز در مورد اینکه چه کسی بیشتر یا کمتر در خانه انجام می دهد بحث نمی کنیم. به همین دلیل است که نمی دانم این برنامه چگونه می تواند مفید باشد، ثبت وظایفمان بیشتر از سازماندهی خود طول می کشد.”

همانطور که این هفته توسط آنگلا رودریگز، وزیر امور برابری و خشونت جنسیتی، توضیح داده شد، هدف این برنامه «نوآورانه» در هنگام حسابداری زمان است.

او گفت: “این فقط شامل زمان صرف شده برای تمیز کردن آشپزخانه نیست، که فقط می تواند 20 دقیقه باشد، بلکه تمام کارهایی که از قبل انجام شده است تا بتوان این کار را انجام داد، مانند خرید محصولات تمیزکننده یا حتی برنامه ریزی لیست خرید.” .

وزارت برابری خاطرنشان می کند که زنان کسانی هستند که ساعات بیشتری را در خانه سپری می کنند.

وزارت امور خارجه می گوید: “این برنامه رویکردی فمینیستی خواهد داشت. بسیاری از کارهای نامرئی را که باعث بار ذهنی می شوند و کارهایی که به خانه فیزیکی مربوط نمی شوند، مانند برنامه ریزی وعده های غذایی یا رسیدگی به مراقبت عاطفی از کودکان را آشکار می کند.” برابری.

بر اساس گزارش اخیر سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، زنان در اسپانیا بیش از دو برابر مردان ساعت را صرف می کنند (پنج در مقابل دو ساعت در مورد مردان).

این وزارتخانه می‌گوید: «این برنامه برای همه نوع خانواده‌ها و همچنین برای افرادی که یک آپارتمان مشترک دارند یا با دوستان زندگی می‌کنند طراحی شده است.

ما می‌خواهیم بذری بکاریم که بعداً به ما کمک کند تا سیاست‌های عمومی را حول یک دولت هم‌مسئول توسعه دهیم. بدهی بزرگ در انتظار سیاست‌های برابری».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …