تصویب طرح نظارت هوش مصنوعی المپیک توسط دادگاه فرانسه به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی دامن می‌زند | نظارت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاه عالی قانون اساسی فرانسه استفاده بحث‌برانگیز از نظارت مبتنی بر هوش مصنوعی در المپیک سال آینده را تحریم کرد تا به فعالان حریم خصوصی ضربه بزند.

تصمیم دادگاه فرانسه دو ماه پس از تصویب قوانینی که اجازه استفاده آزمایشی از نظارت با فناوری پیشرفته را می‌دهد توسط مجمع ملی صادر شد تا از هرگونه مشکل در بازی‌های تابستان آینده که انتظار می‌رود 600000 نفر در آن شرکت کنند، جلوگیری شود.

قوانین جدید امکان نظارت خودکار دوربین های ویدئویی را فراهم می کند که در آن الگوریتم های هوش مصنوعی اسکن تصاویر بلادرنگ برای شناسایی فعالیت های مشکوک از جمله افزایش جمعیت و چمدان های بدون نظارت استفاده می شود.

نگرانی ها به دلیل هرج و مرج در فینال لیگ قهرمانان اروپا در سال گذشته بین لیورپول و رئال مادرید در ورزشگاه استاددو فرانس، که در آن هواداران از جمله کودکان با گاز اشک آور مورد استفاده قرار گرفتند، افزایش یافت و بسیاری از هواداران از آنها شکایت کردند.

شورای قانون اساسی فرانسه در موافقت با استفاده محدود از هوش مصنوعی در المپیک گفت که اقدامات جدید، که تجربی هستند، تنها می توانند در رویدادهای ورزشی، تفریحی یا فرهنگی در مبارزه برای “جلوگیری از نقض نظم عمومی” به کار گرفته شوند. این قانون تا مارس 2025 اجرا خواهد شد.

با وجود مخالفت شدید 38 گروه حقوق بشری که این پیشنهادها را “سابقه ای خطرناک برای سایر کشورهای اروپایی” توصیف می کنند، فرانسه را به اولین کشور در اتحادیه اروپا تبدیل می کند که اجازه استفاده از نظارت مبتنی بر هوش مصنوعی را می دهد.

در نامه ای سرگشاده، گروه هایی از جمله عفو بین الملل، دیده بان حقوق بشر و دیده بان برادر بزرگ گفتند که این پیشنهادها “تهدیدی جدی برای آزادی های مدنی و اصول دموکراتیک” است.

آنها همچنین نگرانی هایی را مطرح کردند که دوربین ها به طور ناخواسته قادر به ثبت حرکاتی مانند “موقعیت بدن، راه رفتن، ژست ها” هستند که می تواند برای شناسایی افراد استفاده شود، به گفته آنها “ماهیت حق بر حریم خصوصی و حفاظت از داده ها را تهدید می کند”.

تصمیم فرانسه که اکنون توسط دادگاه ها حمایت می شود، به این معنی است که ممکن است بر سر شکل نهایی قانون پیشنهادی هوش مصنوعی اتحادیه اروپا اختلاف نظر وجود داشته باشد.

کمیته ای از MEPS که این قانون را بررسی می کند، هفته گذشته به حمایت از گروهی متشکل از 12 اصلاحیه، از جمله ممنوعیت کامل تشخیص چهره در زمان واقعی، رأی داد.

پارلمان اروپا قرار است در ژوئن در مورد اصلاحات رای گیری کند، قبل از اینکه این قانون از مرحله تنظیم دقیق تر با کمیسیون اروپا و کشورهای عضو عبور کند.

دولت فرانسه از تصمیم دادگاه استقبال کرد و گفت که این دادگاه را قادر می سازد تا ساختارهای مربوط به بازی های سال آینده را اصلاح کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …