نرخ بارهای نادرست در سال 2022 در سراسر جهان تقریباً دو برابر شد زیرا خطوط هوایی به دنبال کووید بودند | حمل و نقل هوایی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

این سال «تابستان چمدان‌های گمشده» بود، که در آن مسافران در سراسر جهان داستان‌هایی از چمدان‌های ناپدید شده را تعریف می‌کردند، زیرا صنعت هوانوردی در تلاش بود تا با تقاضای افزایش یافته همراهی کند.

اکنون، آماری که به تازگی گردآوری شده است، میزان این اختلال را نشان می‌دهد: میزان حمل و نقل نادرست چمدان در سال 2022 تقریباً دو برابر شده است و 26 میلیون چمدان با تأخیر، گم یا آسیب دیده است.

بر اساس گزارش بینش سالانه شرکت داده‌های هوانوردی SITA، میزان حمل بار نادرست به 7.6 چمدان به ازای هر 1000 مسافر در سال 2022 افزایش یافت، از 4.35 در سال 2021 و 5.6 در سال 2019.

برای پروازهای بین‌المللی، نرخ بدرفتاری 19.3 چمدان به ازای هر 1000 مسافر بود که بیش از هشت برابر بیشتر از نرخ 2.4 برای پروازهای داخلی بود.

دیوید لاورل، مدیر اجرایی SITA، گفت که این تا حد زیادی به این دلیل بود که احتمال انتقال پرواز در سفرهای بین المللی بیشتر بود. اشتباهات در حین جابجایی پرواز بزرگترین عامل در حمل نادرست چمدان در سال 2022 بوده و 42 درصد از چمدان های آسیب دیده را تشکیل می دهد.

لاورل افزایش بارهای نادرست را به عنوان “افزایش تصاعدی” توصیف کرد.

او گفت: «بازگشت سریع صنعت را غافلگیر کرد. او گفت که این کار باعث شد تا گردانندگان زمینی در حال تقلا برای عبور از موج ترافیک با تعداد کارکنان کمتر باشند.

در سال 2022، 3.42 میلیارد مسافر هوایی وجود داشت که نسبت به 2.28 میلیارد در سال 2021 افزایش داشت، اما همچنان نسبت به اوج قبل از همه گیری 4.54 میلیارد در سال 2019 کاهش داشت.

نیکول هاگ، کارشناس چمدان در SITA، گفت که پیامد نامطلوب بازگشت سفرهای هوایی، ظهور “کوه های چمدان” است.

هجوم ناگهانی مسافران صنعت را غافلگیر کرد و منجر به مشکلات جهانی و اختلالات قابل توجهی از اروپا تا استرالیا و قاره آمریکا شد.

نرخ حمل و نقل نادرست برای خطوط هوایی فعال در اروپا به طور قابل توجهی بدتر بود، با نرخ 15.7 چمدان های نادرست به ازای هر 1000 مسافر، در مقایسه با 6.35 در آمریکای شمالی و 3.04 در منطقه آسیا و اقیانوسیه.

او گفت که فرودگاه‌های بزرگ‌تری که مسافران از طریق آن‌ها جابه‌جا می‌شدند، “شدیدترین عواقب” را تجربه کردند، که در فرودگاه‌های کوچک‌تر که تلاش می‌کردند چمدان‌ها را به صاحبان مقصدشان برگردانند، تاثیر زیادی داشت.

هاگ خاطرنشان کرد که نیروی کار این بخش که به دلیل محدودیت های مرزی کووید از بین رفته بود و بسیاری از کارگران را مجبور به ورود به صنایع جدید کرده بود، همچنان به دلیل کمبود نیروی کار و کارگران بی تجربه تازه وارد هوانوردی با مشکل مواجه بود.

هاگ گفت، این مشکلات نیروی کار همچنین باعث لغو، تاخیر و صف‌های امنیتی طولانی در فرودگاه‌ها در سال 2022 شد و همچنان تهدیدی برای بهبود صنعت پس از همه‌گیری بود.

در گزارش SITA، افزایش بارهای نادرست به 7.6 به ازای هر 1000 مسافر – اگرچه هنوز نسبت به نرخ 18.88 در سال 2007 بهبود یافته است – به این معنی است که صنعت در دهه گذشته در بهبود جابجایی چمدان ها از طریق پیشرفت های تکنولوژیکی و اتوماسیون، جایگاه قابل توجهی را از دست داده است. گفت.

چمدانی که نادرست حمل می‌شود، باری است که به‌عنوان تأخیر، آسیب دیده، دزدیده یا مفقود گزارش می‌شود، با نرخ جهانی تمام ادعاهایی که از طرف مسافران با شرکت‌های هواپیمایی یا خدمات زمینی ارائه می‌شود.

از 26 میلیون کیسه نادرست در سال 2022، 80 درصد با تاخیر انجام شد که نسبت به سال قبل 9 درصد افزایش داشت. کیسه های آسیب دیده 13 درصد از کیسه های سوء استفاده را تشکیل می دهند، در حالی که 7 درصد گم شده یا دزدیده شده اند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …