دویچه بانک با پرداخت 75 میلیون دلار برای حل و فصل دعوای جفری اپشتاین موافقت کرد | بانک دویچه

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دویچه بانک با پرداخت 75 میلیون دلار (60 میلیون پوند) برای حل و فصل دعوای گروهی از زنان که وام دهنده آلمانی را متهم به کمک به تسهیل عملیات قاچاق جنسی جفری اپشتاین کرده بودند، موافقت کرده است.

انتظار می‌رود که این تسویه حساب با ادعاهای حقوقی مرتبط با رابطه دویچه بانک با اپشتین، که در سال 2013 پس از کنارگذاشتن توسط جی‌پی مورگان، مشتری شد، خط بکشد.

دویچه بانک حتی پس از اینکه 40 دختر زیر سن قانونی علیه او ادعای تجاوز جنسی کردند، اپشتین را به عنوان مشتری پذیرفت و این رابطه بانکی را تا سال 2018 حفظ کرد.

این وام دهنده به دلیل رابطه اش با اپستین در سال 2020، یک سال پس از مرگ اپستین در حالی که منتظر محاکمه به اتهام قاچاق جنسی در آگوست 2019 بود، توسط تنظیم کننده مالی ایالت نیویورک 150 میلیون دلار جریمه شد.

دادگاه برای رسیدگی به آخرین دعوی مدنی برای 5 سپتامبر سال جاری برنامه ریزی شده بود.

شرکت های حقوقی که نماینده قربانیان ادعایی به نام Boies Schiller هستند، «این توافق پیشگامانه نتیجه دو شرکت حقوقی است که بیش از یک دهه تحقیقاتی را انجام می دهند تا یکی از شرکای بانکی مالی اپستین را مسئول نقشی که در تسهیل سازمان قاچاق او ایفا کرده است، بشناسند. فلکسنر و ادواردز پاتینگر گفتند.

دویچه بانک از اظهار نظر در مورد تسویه حساب خودداری کرد اما به بیانیه ای که در سال 2020 انجام داد اشاره کرد که گفت: “ما اشتباه خود در ورود به اپشتین در سال 2013 و ضعف در فرآیندهایمان را می پذیریم و از اشتباهات و کاستی های خود درس گرفته ایم.”

مشخص نیست که چگونه تسویه حساب دویچه بانک ممکن است بر نتیجه دو شکایت جداگانه علیه جی پی مورگان تأثیر بگذارد، که اپشتین را به مدت 15 سال تا سال 2013 به عنوان مشتری در نظر گرفت. جزایر ویرجین ایالات متحده از جی پی مورگان شکایت کرد، جایی که اپستین در آن خانه خصوصی داشت. جزیره لیتل سنت جیمز و زنی که تنها به نام جین دو 1 شناخته می شود.

این شکایت ها ادعا می کنند که یکی از کارمندان سابق آن – جس استالی، مدیر اجرایی سابق بارکلیز – «شخصاً قربانیان را مشاهده کرده است»، از جمله «بازدید از دختران جوان در آپارتمان‌های اپستین»، و 1200 ایمیل با سرمایه‌دار فقید رد و بدل کرده است که شامل عکس‌هایی از زنان جوان در حالت اغواکننده بود. ژست و اشاره به زنان با نام شاهزاده خانم های دیزنی.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جی پی مورگان گفته است که این شکایت ها “بی جا و بی فایده” است و به نوبه خود از استالی شکایت می کند تا او را مسئول مجازات هایی کند که ممکن است در نتیجه با آن مواجه شود.

جی پی مورگان از اظهار نظر در مورد تسویه حساب دویچه بانک خودداری کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …