بودجه پاکسازی “مواد شیمیایی برای همیشه” پنتاگون “به طرز چشمگیری” کمتر است | PFAS

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک تحلیل جدید نشان می‌دهد که هزینه پاک‌سازی آلودگی سمی PFAS “برای همیشه” در اطراف صدها تاسیسات نظامی ایالات متحده افزایش می‌یابد، اما کنگره و پنتاگون نمی‌توانند سرعت خود را حفظ کنند، تحولی که اعضای خدمات و غیرنظامیان را به طور نامحدود در معرض خطر قرار می‌دهد.

کل هزینه برآورد شده برای بازسازی حدود 50 سایت نظامی آلوده به 31 میلیارد دلار افزایش یافته است که 3.7 میلیارد دلار از سال 2016 تا 2021 افزایش یافته است، آخرین سالی که وزارت دفاع برآورد کرد. اما بر اساس گزارش جدید گروه کاری محیطی (EWG)، یک سازمان غیرانتفاعی که آلودگی PFAS ارتش را ردیابی می کند، بودجه درخواستی پاکسازی آن تنها 400 میلیون دلار در مدت مشابه افزایش یافته است.

با این سرعت، بسیاری از سایت ها حداقل تا 50 سال آلوده باقی خواهند ماند.

جرد هیز، تحلیلگر ارشد سیاست در EWG می گوید: «وزارت دفاع با بمب ساعتی پاکسازی روبه رو است، زیرا بودجه به طور چشمگیری از هزینه های پاکسازی عقب می افتد. وزارت دفاع در قبال اعضای خدمات خود، خانواده‌های ساکن در پایگاه‌ها و جوامع اطراف که قبلاً آلوده شده‌اند تعهد دارد، بنابراین آنها باید آشفتگی خود را تمیز کنند.»

PFAS یک کلاس از حدود 15000 ماده شیمیایی است که اغلب برای مقاوم کردن محصولات در برابر آب، لکه ها و گرما استفاده می شود. این ترکیبات در همه جا وجود دارند و در سطوح پایین قرار گرفتن در معرض سرطان، بیماری تیروئید، اختلال عملکرد کلیه، نقص مادرزادی، بیماری خود ایمنی و سایر مشکلات جدی سلامتی مرتبط هستند. آنها را “مواد شیمیایی برای همیشه” می نامند زیرا به طور طبیعی تجزیه نمی شوند.

تصور می‌شود که PFAS برای بیش از 200 میلیون آمریکایی آب آشامیدنی را آلوده می‌کند و پایگاه‌های نظامی منبع اصلی آلودگی هستند زیرا وزارت دفاع از فوم آتش نشانی استفاده کرده است که حاوی سطوح بالایی از مواد شیمیایی در طول آموزش و شرایط اضطراری است. EWG دریافت که ارتش قبلاً تعداد نیروهایی را که در معرض مواد شیمیایی قرار گرفته بودند، “کم اهمیت” می‌داد، که این گروه در دهه‌های اخیر میلیون‌ها نفر را تخمین زد.

سطح آلودگی در بسیاری از پایگاه‌های آلوده حیرت‌انگیز است: 20.7 میلیون قطعه در تریلیون (ppt) برای یک ترکیب PFAS در انگلستان، لوئیزیانا. EPA محدودیت آب آشامیدنی چهار ppt را برای برخی از ترکیبات PFAS توصیه کرده است.

برآورد هزینه پاکسازی ارتش نیز بر اساس 50 سایتی است که گفته می شود آلوده هستند، اما EWG بیش از 700 سایت را شناسایی کرده است که احتمالاً آلوده هستند و هزینه واقعی احتمالاً ده ها میلیارد دلار بیشتر از رقم 31 میلیارد دلار است.

در برخی موارد، اعضای خدمات و خانواده های آنها شروع به مبارزه کرده اند. کسانی که برای چندین دهه در پایگاه نیروی هوایی پیز نیوهمپشایر آب آلوده می نوشیدند، در حال ارتباط بین قرار گرفتن در معرض ابتلا به سرطان در این پایگاه هستند و از ارتش می خواهند که هزینه های مراقبت های بهداشتی خود را پوشش دهد.

این آلودگی همچنین غیرنظامیان اطراف پایگاه ها را در معرض خطر قرار می دهد. داده های اولیه از تجزیه و تحلیل اجباری کنگره در مورد آب در حدود 700 تاسیسات نظامی، سطوح “تکان دهنده ای بالا” را در هر 12 مورد آزمایش شده تا اواسط سال 2022 نشان داد.

به گفته هیز، با تأخیر وزارت دفاع، هزینه‌ها همچنان در حال افزایش است زیرا توده‌های PFAS بیشتر در آب‌های زیرزمینی گسترش می‌یابند که باعث آلودگی بیشتر چاه‌های خصوصی و سیستم‌های آب آشامیدنی عمومی می‌شود. این می تواند غلبه بر چالش را تقریبا غیرممکن کند.

وی افزود: «تحلیل ما به وضوح نشان می‌دهد که وزارت دفاع در سطوح فعلی نمی‌تواند به تعهدات پاکسازی فزاینده پاسخ دهد.»

ارتش سال گذشته ضرب الاجل ارائه طرح پاکسازی به کنگره را از دست داد، اما رهبری سیاسی جدید در پنتاگون و اقدامات دولت بایدن برای مهار آلودگی حداقل خوشبینی ایجاد کرده است.

وزارت دفاع همچنین اخیراً پیشنهاد کرده است که ممکن است برای سال مالی 2024 7 میلیارد دلار درخواست کند، اما تاریخ امیدواری را حفظ کرده است: کنگره قبلاً سعی کرد با بودجه 2.5 میلیارد دلاری پس از درخواست 1.3 میلیارد دلاری ارتش، روند اصلاح را آغاز کند، اما وزارت دفاع همچنان در حال درخواست است. کمتر برای دور بعدی بودجه.

جان ریدر، معاون امور فدرال با EWG گفت: «بحران بدتر می‌شود، بهتر نمی‌شود و تلاش‌های فدرال با سرعت پیش نمی‌روند. “مشکل فوریت می خواهد … اما به جای فوریت، وزارت دفاع به طور مداوم بودجه کمتری را برای پاکسازی از آنچه کنگره ارائه کرده است درخواست کرده است.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …