اوکراین و چین بر اجلاس سران G7 تسلط خواهند داشت، اما تهدید جدیدی در کمین است: هوش مصنوعی

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پرزیدنت بایدن سفر آسیایی کوتاه شده خود را روز پنجشنبه در هیروشیما، شهری که نماد خطر ویرانی هسته ای است، آغاز کرد و برای گفتگو با نزدیک ترین متحدان خود در مورد دو موضوع مهم آماده شد: چگونگی مسلح کردن بهتر اوکراین در حالی که این کشور وارد عملیات متقابل خود علیه مهاجمان روسی می شود. و چگونه می توان مارپیچ نزولی در روابط با چین را کاهش داد یا متوقف کرد.

هر دو اکنون موضوعاتی آشنا برای رهبران گروه 7 هستند که از زمانی که روسیه 15 ماه پیش حمله خود را به اوکراین آغاز کرد، بسیار سخت تر شده اند و به طرز شگفت آوری متحد شده اند. اما انتظار می‌رود که رهبران G7 در طول سه روز گفتگو به قلمرو جدیدی وارد شوند: اولین گفتگوها در میان بزرگترین اقتصادهای دموکراتیک جهان در مورد رویکرد مشترک برای تنظیم استفاده از برنامه‌های هوش مصنوعی مولد مانند GPT-4.

هوش مصنوعی در دستور کار اولیه قرار نداشت زیرا نخست وزیر فومیو کیشیدا شش رهبر دیگر را دعوت کرد – که نارندرا مودی نخست وزیر هند و از طریق ویدئو یا شخصاً ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین به آنها ملحق شدند – به استان ژاپن و در آنجا او سیاسی خود را به دست آورد. شروع کنید.

اما از آنجایی که مدل زبان هوش مصنوعی جدید از OpenAI، کشورهای سراسر جهان را برای اولین بار بر روی احتمالات اطلاعات نادرست، هرج و مرج و تخریب فیزیکی زیرساخت های حیاتی متمرکز کرد، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آقای بایدن، شروع به تماس با همتایان خود کرد تا به دنبال آن باشند. یک بحث مشترک

واضح نیست که این گروه از رهبران – G7 همچنین شامل آلمان، بریتانیا، فرانسه، کانادا و ایتالیا می‌شوند – می‌توانند مکالمه‌ای را در مورد فناوری‌ای که به نظر می‌رسد به سرعت در صحنه ظاهر می‌شود، ادامه دهند، حتی اگر سال‌ها در حال ساخت باشد. . تلاش‌های گذشته برای واداشتن این گروه به پرداختن به مسائل امنیت سایبری بسیار ساده‌تر، معمولاً در مورد «مشارکت‌های عمومی-خصوصی» خلاصه می‌شود و هرگز بحث جدی درباره قوانینی برای هدایت استفاده از سلاح‌های سایبری توهین‌آمیز وجود نداشته است.

مقامات آمریکایی می‌گویند که در مورد چت‌بات‌ها، حتی یک بحث مبهم مبهم ممکن است به ایجاد برخی اصول مشترک کمک کند: اینکه شرکت‌هایی که محصولاتی را با استفاده از مدل‌های زبان بزرگ ارائه می‌کنند، در درجه اول مسئول ایمنی آن‌ها خواهند بود، و اینکه باید قوانین شفافیت وجود داشته باشد. که مشخص می کند هر سیستم بر روی چه نوع داده ای آموزش دیده است. به گفته مقامات، این به دستیاران سطح پایین‌تر اجازه می‌دهد تا درباره جزئیات این که اولین مقررات چگونه به نظر می‌رسند، بحث کنند.

اما از آنجایی که رهبران گروه 7 از روز جمعه تشکیل جلسه می دهند، این اوکراین خواهد بود که در یک لحظه حساس برای آقای زلنسکی، برای اوکراین و برای دموکراسی های غربی که اکنون با ماموریت فوری برای تحقق آنچه آقای بایدن به دست گرفته اند، بر گفتگو مسلط خواهد شد. شکست استراتژیک روسیه در اوکراین را نامید.

آقای بایدن اغلب می گوید که روسیه قبلاً شکست خورده است. اما ترسی که در هفت دموکراسی بزرگ در اینجا وجود دارد این است که اگر حمله متقابل بسیار موفقیت آمیز نباشد، اوکراین وارد یک درگیری خونین و منجمد خواهد شد که در آن بهترین امید آتش بس خواهد بود، یادآور آتش بس که باعث توقف جنگ در کره شد. شبه جزیره 70 سال پیش در این تابستان.

تصور چنین رویارویی در سال 1997 تقریباً غیرممکن به نظر می رسید، زمانی که بیل کلینتون، رئیس جمهور و تونی بلر، نخست وزیر بریتانیا، از روسیه دعوت کردند تا به عضویت کامل این گروه درآید و آن را – برای نزدیک به دو دهه – در G8 گسترش داد. روسیه پس از الحاق کریمه در سال 2014 به حالت تعلیق درآمد و سه سال بعد از این گروه خارج شد.

اکنون، در حالی که نیروهایش از قبل به دنبال نابودی انبارهای تسلیحات روسیه قبل از حمله متقابل هستند، آقای زلنسکی به تازگی یک سری از بازدیدهای سریع خود را از پایتخت های اروپایی به پایان رساند تا از ادامه هزینه های سنگین تسلیحات و کمک حمایت کند. انتظار می‌رود که او به صورت مجازی برای رهبران هیروشیما سخنرانی کند، اما صحبت‌هایی در پشت صحنه در مورد اینکه آیا باید ریسک بردن او را شخصاً به آن سوی جهان برای اثبات ادعای خود بپذیرد، وجود داشته است.

در هر صورت او مخاطبان زیادی خواهد داشت. علاوه بر هند، رهبران استرالیا، کره جنوبی، برزیل، اندونزی و ویتنام همگی به عنوان مهمان حضور خواهند داشت. این بخشی از استراتژی گسترده‌تر آقای بایدن و متحدانش برای جذب کشورهایی است که به درجات مختلف، حصاردار جنگ اوکراین بوده‌اند، از محکوم کردن شدید روسیه، اجرای مشتاقانه تحریم‌ها یا تهیه سلاح برای روسیه خودداری می‌کنند. اوکراین.

برخی از اعضای اصلی به دنبال مسلح کردن آقای زلنسکی به روشی هستند که ممکن است از تمایل آقای بایدن پیشی بگیرد. زمانی که در بریتانیا بود، ریشی سوناک، نخست وزیر، آقای زلنسکی را در آغوش خرس در آغوش گرفت و به خبرنگاران گفت: «آنها به حمایت مستمر جامعه بین‌المللی برای دفاع در برابر رگبار حملات بی‌امان و بی‌توجهی که روزانه آنها بوده است، نیاز دارند. واقعیت بیش از یک سال ما نباید آنها را ناامید کنیم.»

بریتانیا و هلند به واشنگتن فشار آورده‌اند تا به اوکراین اجازه دهد آموزش استفاده از جت‌های جنگنده F-16 را آغاز کند. اما همانطور که آقای بایدن در ابتدا تمایلی به تحویل باتری های موشکی HIMARS و پاتریوت و سایر فناوری ها نداشت، در مورد F-16 نیز محتاط بوده است، هواپیمایی که به راحتی می تواند به کرملین برسد و به آن ضربه بزند.

بنابراین به نظر می رسد که ایالات متحده احتمالاً در هیروشیما استدلال می کند که جت های جنگنده، در حالی که به طور نمادین چشمگیر هستند، آنقدر گران هستند که به قیمت ارسال سیستم های بسیار مفیدتر و ارزان تر، از جمله پدافند هوایی که به طور شگفت انگیزی در استفاده از آنها موفق بوده اند. موشک های ورودی روسیه را سرنگون کرد. آسیب ظاهری حداقل بخشی از باتری جدید موشک پاتریوت در کیف در این هفته نشان دهنده این واقعیت است که چنین سیستم هایی ارزشمند هستند.

آقای بایدن همواره محتاط بوده است – در ذهن آقای زلنسکی و برخی از متحدان ناتو بیش از حد محتاط است – در مورد دادن تسلیحاتی به اوکراین که به اعتقاد او ممکن است منجر به تشدید سریع جنگ و تهدیدات مجدد از سوی ولادیمیر وی. پوتین، رهبر روسیه شود. استفاده از سلاح هسته ای تاکتیکی

بریتانیا به تازگی شروع به ارائه یک سلاح دقیق دیگر با برد بیشتر از HIMARS، یک سامانه موشکی به نام سایه طوفان، به اوکراین کرده است. جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه بریتانیا، هفته گذشته به خبرنگاران در واشنگتن گفت که تهدیدهای آقای پوتین برای تشدید تنش‌ها اکنون پوچ‌تر است و این «دروازی‌هایی هستند که باید از آنها عبور کرد».

برای آقای کیشیدا، میزبان، پیمایش در مورد مسائل هسته ای به طور غیرعادی مشکل خواهد بود. این اجلاس با بازدید آقای بایدن از گنبد مهم اتمی آغاز می شود و او را به دومین رئیس جمهور آمریکا تبدیل می کند که از محل بمباران اتمی به دستور رئیس جمهور هری اس ترومن دیدن می کند. (رئیس جمهور اوباما در سال 2016 آمد و آقای کیشیدا یکی از راهنمایان او به این سایت بود.)

مانند بسیاری از رهبران سیاسی ژاپن، آقای کیشیدا در طول زندگی حرفه‌ای خود برای حذف تدریجی سلاح‌های هسته‌ای فشار آورده است. اما او و دیگر سیاستمداران ژاپنی همچنین اذعان دارند که تهدیدهای آقای پوتین باعث شده است که «بازدارندگی گسترده» آمریکا در زیر چتر هسته‌ای آن برای استراتژی ژاپن در حال حاضر حیاتی‌تر از سال‌ها باشد.

مقامات G7 همچنین با مارپیچ نزولی در روابط بین چین و ایالات متحده دست و پنجه نرم خواهند کرد. آقای سالیوان، مشاور امنیت ملی، هفته گذشته دو روز را در وین با وانگ یی، مقام ارشد امور خارجه چین گذراند، تا جایی که به طور گسترده به عنوان تلاشی برای برقراری مجدد ارتباطات پس از تصمیم ایالات متحده برای سرنگونی بالون جاسوسی چینی توصیف شد. در سواحل کارولینای جنوبی

مقامات در مورد این نشست چیزی نگفته‌اند، اما به نظر می‌رسد که چین به آقای سالیوان گفته است که آنها دوباره برای بازدید از وزیر بازرگانی جینا رایموندو، وزیر خزانه‌داری جانت یلن و در نهایت، وزیر امور خارجه آنتونی جی. بلینکن آماده هستند.

آقای بایدن که روز سه شنبه توقف های اضافی در این سفر را در پاپوآ گینه نو و استرالیا لغو کرد تا بتواند روز یکشنبه برای رسیدگی به مذاکرات سقف بدهی به ایالات متحده بازگردد، روز چهارشنبه گفت که در تلاش است دوباره با رهبر چین دیدار کند. شی جین پینگ این نشانه‌ای است که توقف روابط در ماه‌های اخیر ممکن است در حال کاهش باشد، حتی اگر پویایی اساسی بین ایالات متحده و چین، یک قدرت هسته‌ای در حال رشد، هنوز تغییر نکرده باشد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …