دیدگاه خوشبینانه ریشی سوناک در مورد رونق اقتصادی ادعا می کند که او از ارتباط خارج شده است | ریشی سوناک

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ریشی سوناک متهم به عدم ارتباط با خانواده‌های معمولی شده است، زیرا ادعا می‌کند که اقتصاد رو به بهبود است و درآمد خانوارهای مردم علی‌رغم بحران هزینه‌های زندگی «به‌شدت بهتر از انتظارات» است.

نخست وزیر در پروازی به ژاپن برای اجلاس سران G7 رهبران جهان گفت که علیرغم اینکه مصرف کنندگان با تورم بالا و هزینه غذا و انرژی دست و پنجه نرم می کنند، “نشانه های زیادی وجود دارد که همه چیز در مسیر درست پیش می رود” با اقتصاد. .

سوناک همچنین با دفاع از تعداد بی سابقه افرادی که به طور قانونی به بریتانیا می آیند و از تعهد به تعهد مانیفست 2019 محافظه کار برای کاهش مهاجرت خالص خودداری کرد، با وزیر کشور خود، سوئلا براورمن، درگیر شد.

جرمی هانت، صدراعظم، وارد مناقشه داخلی شد و گفت که دولت رویکرد “عملی” را در قبال مهاجرت حفظ خواهد کرد، علیرغم اینکه انتظار می رود آمار رسمی هفته آینده نشان دهد که این تعداد بیش از 700000 نفر افزایش یافته است.

سوناک همچنین تاکید کرد که برگزیت با استناد به آبجو ارزان‌تر و محصولات بهداشتی کار می‌کند. این در حالی رخ داد که سه خودروساز بزرگ جهانی از دولت بریتانیا خواستند درباره توافق برگزیت دوباره مذاکره کند و گفتند قوانین مربوط به محل تامین قطعات، آینده صنعت خودروسازی بریتانیا را تهدید می‌کند.

با این حال، ارزیابی خوش‌بینانه نخست‌وزیر از اقتصاد، زمانی که بسیاری از خانوارها هنوز احساس ضعف می‌کنند و می‌توانند برای مدتی به این کار ادامه دهند، بود که باعث انتقاد شد.

جیمز موری، سخنگوی وزارت خزانه‌داری حزب کارگر، گفت: «تقریبا هر کلمه‌ای که از دهان نخست‌وزیر بیرون می‌آید نشان می‌دهد که او تا چه حد کاملاً بی‌معنی است و ارتباطش با واقعیت زندگی کارگران در کشور ما قطع شده است».

سوناک در راه رسیدن به اجلاس به خبرنگاران گفت: “خوش بینی اقتصادی در حال افزایش است، اعتماد مصرف کننده در حال افزایش است، برآوردهای رشد در حال افزایش است.”

او گفت که ارقام رسمی برای رشد درآمد قابل تصرف واقعی خانوارها “بسیار بدبینانه” بود، اما اکنون “بسیار” بهتر از پیش بینی شده است. سوناک افزود: “این معیار بسیار مهمی برای استانداردهای زندگی مردم است – عملکرد بسیار بهتری از آنچه مردم فکر می کردند.”

اندرو بیلی، رئیس بانک انگلستان، زمانی که هشدار داد که بانک مرکزی به افزایش نرخ های بهره – در حال حاضر 4.5 درصد، بالاترین نرخ از سال 2008 – ادامه خواهد داد، در صورتی که نشانه هایی از تداوم تورم وجود داشته باشد، نکته منفی تری را ایجاد کرد. .

بیلی افزایش قیمت مواد غذایی و بازار کار فشرده را عامل تداوم فشار تورمی دانست و پیش‌بینی کرد که حتی زمانی که تورم اصلی طبق انتظار کاهش می‌یابد، بعید است که این فشارها به همان سرعتی که ظاهر شد از بین بروند.

بنیاد رزولوشن در ماه مارس اعلام کرد که درآمد قابل تصرف خانوارهای معمولی تا پایان سال 2027 نسبت به دوران همه‌گیری کووید کمتر خواهد بود و ماه گذشته Huw Pill، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس، گفت که مردم باید این درآمد را بپذیرند. فقیرتر

میانگین استانداردهای زندگی از سال 2007 به طور کلی راکد بوده است. با این حال، آخرین ارقام، برای مارس 2023، افزایش 1.3 درصدی در درآمد قابل تصرف واقعی خانوار را پس از چهار چهارم ارقام منفی نشان می دهد.

سوناک اذعان کرد که شرایط برای خانواده ها “سخت” به نظر می رسد، اما سهم دولت در قبوض انرژی را برجسته کرد. او که یک نکته مثبت در اقتصاد به نظر می رسد، گفت که دو نظرسنجی از رهبران کسب و کار نشان می دهد که “اعتماد زیادی” به بریتانیا دارد.

او گفت: «این چیزی است که در واقع با اقتصاد اتفاق می‌افتد، این همان چیزی است که مدیران عامل جهانی که واقعاً پول دارند و در حال تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری هستند، می‌گویند.

نخست وزیر اذعان کرد که بریتانیا با تورم بالا و استقراض بالا دست و پنجه نرم می کند، اما گفت که به هدف خود برای “کاهش بار مالیاتی” با کاهش مالیات پس از اولین برخورد با این مشکلات پایبند است.

مؤسسه مطالعات مالی این هفته اعلام کرد که از هر پنج نفر یک نفر تا سال 2027 تحت نرخ مالیات بالاتر قرار می گیرد که منجر به فشار بر سوناک از سوی پشتیبانانش برای کاهش نرخ ها می شود.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او همچنین در مورد مهاجرت تحت فشار است، و وزیران هنوز بر سر یک سری اقدامات پیشنهادی براورمن برای کاهش تعداد ورودی ها در بحبوحه درگیری های داخلی به توافق نرسیده اند.

براورمن از سخنرانی خود در کنفرانس محافظه‌کاری ملی این هفته استفاده کرد تا هشدار دهد که دولت باید قبل از انتخابات بعدی، ارقام را کاهش دهد، در حالی که نمایندگان محافظه‌کار استدلال می‌کنند که باید فشار بر مسکن، آموزش، بهداشت و سایر خدمات عمومی را کاهش دهند.

در این سفر، سوناک از وعده قبلی محافظه‌کاران برای کاهش مهاجرت به زیر یک چهارم میلیون عقب‌نشینی کرد. او دو بار در پاسخ به این سوال که آیا به تعهدات سال 2019 پایبند است یا خیر، نگفت که معتقد است مهاجرت باید آنقدر پایین باشد و گفت که ارقام فعلی را که می‌خواست پایین بیاورد، به ارث برده است.

نخست وزیر تاکید کرد که کار دشوار توقف مهاجرت “غیرقانونی” توسط قایق های کوچک در سراسر کانال یک اولویت بزرگتر است. او گفت: “من فکر می کنم اولویت شماره یک اکثر مردم در مورد مهاجرت، مهاجرت غیرقانونی است، این برای من کاملا واضح است.”

سوناک از مزایای اقتصادی برگزیت در مقابل انتقاداتی که اقتصاد را عقب نگه داشته و رونق موعود را به ارمغان نیاورده است، دفاع کرد. او گفت: “من پورت های آزاد را معرفی کردم – یک مزیت برگزیت در سراسر کشور که باعث جذب شغل و سرمایه گذاری در مکان های مختلف می شود.”

ما مالیات بر ارزش افزوده محصولات بهداشتی را کاهش دادیم، عوارض الکل را اصلاح کردیم که به این معنی است که در تابستان امسال می‌توانید آبجو ارزان‌تری در میخانه‌ها تهیه کنید. اینها همه مزایای بسیار ملموس برگزیت است که من قبلاً ارائه کرده ام.

سوناک توسط همسرش آکشتا مورتی برای دیدار با رهبران ایالات متحده، فرانسه، آلمان، کانادا، ژاپن، ایتالیا و اتحادیه اروپا همراهی شده است.

انتظار می رود او از توافق هیروشیما، توافقی با ژاپن، با هدف افزایش همکاری دفاعی و بهبود زنجیره تامین، رونمایی کند. یکی از عناصر کلیدی بحث های آنها تضمین تامین نیمه هادی ها – بخش مهمی از لپ تاپ ها، تلفن های هوشمند، ماشین ها، تلویزیون ها و بسیاری از دستگاه های پزشکی – خواهد بود، زیرا اکثریت آنها در تایوان ساخته می شوند.

سوناک همچنین به احتمال زیاد با امانوئل مکرون از فرانسه و نارندرا مودی از هند دیدارهای انفرادی خواهد داشت. با این حال، شماره 10 انتظار دیدار با جو بایدن را ندارد که سفر او به ژاپن به دلیل عدم اطمینان در مورد سقف بدهی ایالات متحده محدود شده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …