جرمی کوربین به حزب کارگر محلی می گوید که می خواهد به عنوان نماینده آنها ادامه دهد | جرمی کوربین

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جرمی کوربین مخالف حزب کارگر در شعبه شمال ایسلینگتون به اعضای حزب کارگر گفته است که می‌خواهد به عنوان نماینده آنها ادامه دهد، پس از اینکه پیشنهاد حزب محلی حامی او تقریباً به اتفاق آرا تصویب شد.

رهبر سابق حزب کارگر، که از نامزدی مجدد برای حزب در انتخابات بعدی منع شده است و با انتخابی در مورد نامزدی مستقل مواجه است، هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه بخواهد شغل خود را به عنوان نماینده مجلس کنار بگذارد، نشان نداد.

طرحی که در آن از کوربین به خاطر «تعهد و خدمت به مردم» تشکر می‌کند و می‌گوید این «حق دموکراتیک اعضا برای انتخاب نماینده‌مان» است، با ۹۸ درصد شرکت‌کنندگان در جلسه عمومی ماهانه حزب محلی در روز چهارشنبه تصویب شد.

به گفته سخنگوی کوربین، 60 عضو از این طرح حمایت کردند، یک رای ممتنع و بدون رای مخالف.

در این طرح آمده بود: «این CLP می‌خواهد از جی کوربین، نماینده مجلس به خاطر تعهد و خدماتش به مردم تشکر کند و بیان کند که انتخاب نماینده خود باید حق دموکراتیک ما باشد.»

پس از اینکه کمیته اجرایی ملی حزب کارگر در ماه مارس از پیشنهاد کایر استارمر مبنی بر عدم تایید او به عنوان نامزد در انتخابات بعدی حمایت کرد، کوربین همچنان به عنوان یک نماینده مستقل در پارلمان حضور دارد.

این بیانیه در مورد تمایل او به ادامه حضور به عنوان نماینده مجلس گمانه زنی ها را افزایش می دهد که او همچنان می تواند به دنبال رقابت برای کرسی که 30 سال در اختیار داشته باشد.

با این حال، حضور به عنوان یک مستقل به احتمال زیاد منجر به اخراج کوربین از حزب کارگر خواهد شد.

او قبلاً از این اقدام برای جلوگیری از نامزدی حزب انتقاد کرده و آن را “حمله شرم آور به دموکراسی حزبی” خوانده است.

استارمر از زمان رهبری کوربین به دنبال تغییر اساسی در حزب کارگر بوده و تا حد امکان از فردی که زیر نظر او به عنوان وزیر برگزیت در سایه خدمت می کرد، فاصله بگیرد.

استارمر با اشاره به مسائل مربوط به یهودستیزی در دوران کوربین، بارها به کسانی که از تغییرات او ناراضی هستند گفته است که دیگر در حزب کارگر مورد استقبال قرار نخواهند گرفت و باید حزب را ترک کنند.

اما این اقدام خطر تشدید تنش با متحدان کوربین و سایر چپ‌ها را در پی دارد که می‌ترسند دموکراسی درون حزبی خفه شود.

در اوایل سال جاری، استارمر از زمانی که کمی بیش از سه سال پیش به عنوان رهبر برگزیده شد، اعلام کرد که کمیسیون حقوق بشر و برابری کارگران را از تدابیر ویژه خارج می‌کند و به عنوان نقطه عطفی و تأیید تلاش‌ها برای مقابله با یهودستیزی اعلام کرد.

این پاسخ کوربین به گزارش EHRC بود که به گفته او مسائل مربوط به یهودستیزی را «اغراق‌آمیز» کرده بود، که برای اولین بار منجر به تعلیق او از این حزب در اکتبر 2020 شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …