Westpac نقل و انتقالات به بزرگترین صرافی ارز دیجیتال Binance | بایننس

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Westpac در اقدامی با هدف کاهش ضرر و زیان ناشی از کلاهبرداری، مشتریان را از انتقال وجه به بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال بایننس در جهان منع کرده است.

این چهار بانک بزرگ استرالیایی روز پنجشنبه اعلام کرد که تعدادی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال را به عنوان بخشی از آزمایشی مسدود کرده است، زیرا داده‌های خود نشان داد که کلاهبرداری‌های سرمایه‌گذاری حدود نیمی از کل ضررهای کلاهبرداری را تشکیل می‌دهند و یک سوم از کل پرداخت‌های کلاهبرداری مستقیماً به ارزهای دیجیتال منتقل شده است. مبادلات

این بانک نامی از Binance نداده است، اما مشخص است که صرافی با این ممنوعیت مواجه شده است.

اسکات کولاری، مدیر گروه خدمات مشتری و فناوری Westpac، گفت که این اقدام می‌تواند میلیون‌ها نفر را از دست دادن کلاهبرداری نجات دهد.

صرافی های دیجیتال نقش مشروعی در اکوسیستم مالی دارند. اما از زمان ظهور ارز دیجیتال، ما متوجه شدیم که کلاهبرداران به طور فزاینده ای از صرافی های خارج از کشور استفاده می کنند.

«اغلب مشتریان ما تنها پس از خروج پول از کشور متوجه می‌شوند که مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند و این امر بازیابی را بسیار دشوار می‌کند.»

Westpac گفت که بلوک صرافی ها به صورت آزمایشی مرحله ای در هفته های آینده اجرا خواهد شد.

بایننس روز پنجشنبه اعلام کرد «به دلیل تصمیمی که ارائه دهنده پرداخت شخص ثالث ما اتخاذ کرده است، نمی تواند پرداخت های PayID به دلار استرالیا را بپذیرد».

این شرکت گفت: “ما سخت کار می کنیم تا یک ارائه دهنده جایگزین برای ادامه ارائه سپرده و برداشت AUD به کاربران خود پیدا کنیم.”

هموطنان بینانسی،

متأسفانه به اطلاع شما می‌رسانیم که به دلیل تصمیمی که ارائه‌دهنده خدمات پرداخت شخص ثالث ما اتخاذ کرده است، نمی‌توانیم سپرده‌های PayID AUD را برای کاربران Binance تسهیل کنیم. ما از ارائه دهنده خدمات پرداخت شخص ثالث خود درک می کنیم که بانک…

— بایننس استرالیا (@Binance_AUS) 18 مه 2023

این اقدام یک ماه پس از آن صورت می گیرد که کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (Asic) مجوز خدمات مالی استرالیایی Binance را برای فروش مشتقات لغو کرد. تنظیم کننده متوجه شد که بایننس صدها مشتری خرده فروشی را به اشتباه به عنوان سرمایه گذاران عمده فروشی طبقه بندی کرده است.

بایننس بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در جهان است که 128 میلیون مشتری در سراسر جهان دارد و 65 میلیارد دلار در معاملات روزانه پردازش می کند.

آبان نیوز استرالیا به دنبال نظر بایننس است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

بایننس و مدیر اجرایی آن، چانگ پنگ ژائو، در ماه مارس توسط رگولاتور بازارهای کالای ایالات متحده شکایت کردند که به اتهام فرار عمدی از قوانین ایالات متحده است. این شکایت مدعی است که این شرکت علیرغم اعلام عمومی قصد خود برای جلوگیری از دسترسی مشتریان آمریکایی به پلتفرم، تجارت خود را در ایالات متحده رشد داده است.

اتهامات علیه بایننس شامل این است که این شرکت می‌دانست که فعالیت‌های غیرقانونی را از طریق پلتفرم خود تسهیل می‌کند و از حفره‌هایی برای عبور از قوانین «مشتری خود را بشناسید» اطلاع داشت.

در آن زمان یکی از سخنگویان بایننس، اقدامات رگولاتور را “غیر منتظره و ناامید کننده” خواند و گفت که این شرکت “در دو سال گذشته سرمایه گذاری قابل توجهی انجام داده است تا اطمینان حاصل کند که کاربران آمریکایی فعال در پلتفرم خود نداریم”.

با این وجود، ما قصد داریم به همکاری با قانونگذاران در ایالات متحده و سراسر جهان ادامه دهیم.

Scamwatch کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا در ماه آوریل گزارش داد که کلاهبرداری های سرمایه گذاری بیشترین سهم از کلاهبرداری های گزارش شده به Scamwatch، ReportCyber، Australian Financial Crimes Exchange، IDCare و Asic را تشکیل می دهند.

مجموع گزارش ها بیش از 500000 با زیان بیش از 3.1 میلیارد دلار بود، در حالی که کلاهبرداری های سرمایه گذاری 1.5 میلیارد دلار از این میزان را به خود اختصاص دادند.

نقل و انتقالات بانکی با 13098 گزارش که 210.4 میلیون دلار را از دست داده اند، بیشترین گزارش پرداخت را داشته است.

اما ACCC اعلام کرد که 3910 نفر ارز دیجیتال را به عنوان روش پرداخت گزارش کردند که 162.4 درصد افزایش داشت و 221.3 میلیون دلار از دست رفت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …