Voice no کمپین نقل قول مردی را که اشتباهاً نوه وینسنت لینگیاری معرفی شده است حذف می کند | بومیان استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کمپین نه برای همه پرسی صدای به پارلمان، تصویر و نقل قول یک مرد بومی را از وب سایت خود حذف کرد که مدعی شده بود به او گفته شده بود متنی را در مخالفت با تغییر پیشنهادی قانون اساسی بخواند.

اما توئیت‌های جاسینتا نامپیجینپا پرایس و وارن موندین از رهبران هیچ کمپین که به اشتباه ادعا می‌کنند این مرد نوه وینسنت لینگیاری، فعال حقوق زمین است، هنوز آنلاین هستند.

استوارت لینگیاری، یک مرد بومی از قلمرو شمالی، در وب سایت Fair Australia، کمپین ضد صدای گروه لابی محافظه کار Advance، معرفی شد. به نقل از استوارت گفته می شود که او مخالف صدا است و Mundine و Price استوارت را در شبکه های اجتماعی به عنوان نوه وینسنت لینگیاری معرفی کردند.

وینسنت لینگیاری راهپیمایی دامداران بومی در قلمرو شمالی را که رویدادی کلیدی در جنبش حقوق زمین بومیان بود، رهبری کرد. در سال 1975 او در یک عکس نمادین جاودانه شد، در حالی که نخست وزیر وقت، گوگ ویتلام، شن و ماسه را در دست او ریخت تا نشان دهنده بازگرداندن زمین به مردم گورینجی باشد.

اما در مقاله ای در این هفته، FactLab دانشگاه RMIT گزارش داد که استوارت نوه وینسنت نیست و فیلمبردار به او گفته است که چه بگوید. استوارت بعداً به آبان نیوز استرالیا گفت که از این قسمت «تحقیر» شده است و افزود: «من از آن خانواده نیستم. اگر مستقیماً از من می‌پرسیدند، به آنها می‌گفتم که نوه او نیستم، اما هرگز از من نپرسیدند.»

او همچنین مدعی شد که اجازه استفاده از تصویرش را به این شکل نداده است و از کمپین خواست تا عکس‌های او را حذف کند.

علیرغم اینکه مونداین روز چهارشنبه به آبان نیوز استرالیا گفت که وضعیت “بدون مشکل” است، کمپین استرالیای عادلانه از آن زمان درخواست استوارت را برای حذف عکس او از وب سایت خود پذیرفته است.

صبح روز پنجشنبه، موندین به رادیو ملی گفت که این عکس در روزهای آینده از وب سایت کمپین حذف خواهد شد. از بعد از ظهر پنجشنبه، عکس و نقل قول استوارت از وب سایت Fair Australia ناپدید شد.

برای اظهار نظر با Fair Australia تماس گرفته شد.

موندین به رادیو ملی گفت که افراد دیگر به او گفته بودند که استوارت نوه وینسنت است، اما افزود که کمپین بدون تلاش بیشتر در مورد منابع آنها در آینده تلاش خواهد کرد.

Mundine گفت: “ما تا آنجا که ممکن است اطمینان حاصل خواهیم کرد که قبل از خاموش کردن همه چیز بررسی و بررسی می کنیم.”

موندین گفت: «من به عنوان نوه وینسنت لینگیاری به او معرفی شدم… گروه بومی او از نگوکور، گفتند این نوه است و او گفت که او نوه است.

«این یک وضعیت بسیار عجیب است. من هرگز در چنین موقعیتی قرار نگرفته ام که شخصی خود را به عنوان کسی معرفی کند و بعداً بگوید که او آن شخص نیست.»

توییت‌هایی از Price و Mundine که استوارت را «نوه وینسنت لینگیاری» معرفی می‌کند، از بعدازظهر پنجشنبه آنلاین باقی می‌ماند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

یکی از پست های مورد مناقشه وارن ماندین در اینستاگرام.  تصویر تار است و متنی روی آن قرار گرفته است که عبارت «اطلاعات نادرست» را می‌خواند.  بررسی‌شده توسط بررسی‌کنندگان واقعیت مستقل.  ببین چرا'.
یکی از پست های مورد مناقشه وارن ماندین در اینستاگرام. عکس: Warrine Mundine/Instagram

پست‌های Mundine در فیس‌بوک و اینستاگرام درباره استوارت با اخطارهای بررسی حقایق پوشانده شده است و برچسب: «اطلاعات نادرست است. توسط راستی‌بین‌های مستقل بررسی شد.»

این برچسب بر اساس بررسی واقعیت RMIT و پیوندهایی به مقاله آنها است. پست ها به طور خودکار توسط فیس بوک و اینستاگرام محو می شوند. کاربران ابتدا بررسی واقعی را نشان می دهند و باید روی “مشاهده پست” کلیک کنند تا ادعای اصلی Mundine قابل مشاهده باشد.

در مصاحبه رادیو ملی، Mundine گفت که کمپین بدون احساس “بسیار مطمئن” است، پس از نظرسنجی Resolve در روزنامه‌های Nine نشان داد که حمایت از صدا از 58٪ به 53٪ در ماه گذشته کاهش یافته است.

آخرین نظرسنجی Guardian Essential نشان می دهد که حمایت از صدای بومی بالا بوده و ثابت مانده است، به طوری که 59٪ از این صدا حمایت می کنند، در حالی که 41٪ مخالف آن هستند. سایر نظرسنجی‌های منتشر شده حاکی از پشتیبانی صوتی در اواسط تا بالای 50 است.

منابعی در سازمان بله گفتند که آنها انتظار داشتند نظرسنجی ها در طول مبارزات انتخاباتی افزایش یابد و خاطرنشان کردند که احتمالاً پنج ماه تا رفراندوم باقی مانده است – و نتایج متنوعی در نظرسنجی های مختلف وجود دارد. مبارزان بله اعلام کردند که نگران یک نظرسنجی نیستند و به یک کمپین بزرگ جامعه مدنی که هنوز در راه است اشاره می کنند، از جمله از سوی گروه های ورزشی مانند AFL و راگبی استرالیا که در روز پنجشنبه حمایت خود را اعلام کردند.

موندین خاطرنشان کرد که هیچ طرفی بر مبارزات انتخاباتی در کوئینزلند، تاسمانی، استرالیای جنوبی و استرالیای غربی تمرکز نخواهد کرد، اما در نیو ساوت ولز و ویکتوریا نیز کمپین خواهد کرد.

او گفت: «تنها کاری که ما باید انجام دهیم این است که سه ایالت را انتخاب کنیم، و این پایان همه پرسی است، اما همچنین برای کسب اکثریت نیز مبارزه خواهیم کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …