جنگ اوکراین: ترس در خرسون است، کیف بمباران شد، مدودف مدعی است بالتیک متعلق به روسیه است

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

آخرین اخبار از جنگ اوکراین در این پنجشنبه.

پس از پایان اشغال روسیه، سوء ظن به خرسون دامن می زند

والنتینا هاراس به رویترز گفت که به اوکراین وفادار است.

با این حال، دیوارهای باغ او در شهر جنوبی خرسون با گرافیتی نوشته شده است که ادعا می کند او یک همکار روسیه است.

“راشیست” – ترکیبی از فاشیست روسی – در کنار چندین “Z” – نماد حمایت از تهاجم مسکو – به رنگ قرمز نقاشی شده است.

این خبرگزاری آمریکایی مدعی است «ترس و سوء ظن در خیابان‌های خرسون، شهری بندری جنوبی که نوامبر گذشته توسط اوکراین از دست نیروهای روسی آزاد شد، پنهان شده است».

این کشور در روزهای ابتدایی جنگ توسط روسیه اشغال شد و در سپتامبر گذشته در اقدامی غیرقانونی تلقی شده توسط مسکو، رسماً توسط مسکو ضمیمه شد.

این شهر که قبل از جنگ جمعیتی نزدیک به 300000 نفر داشت، به هدف بمباران بی امان روسیه تبدیل شده است.

ادعاهای همکاری در حال حاضر یک اتفاق روزمره در سراسر اوکراین است و نیروهای روسی از سرزمین های اشغالی بیرون رانده شده اند.

مسکو پس از حمله به اوکراین در فوریه گذشته، بیش از 40 درصد از خاک خود را از دست داده است. رویترز تخمین می زند که کنترل تقریباً یک پنجم کشور از جمله کریمه را در اختیار دارد.

کیف با ضربات شدید تکان خورد

صدای انفجارهای مهیبی در اوایل صبح پنجشنبه در پایتخت اوکراین شنیده شد، زیرا اداره نظامی این شهر اعلام کرد ریزش آوار باعث آتش سوزی در یک ساختمان غیر مسکونی شده است.

دامنه حمله روسیه به پایتخت نامشخص بود و اطلاعات فوری در مورد تلفات در دست نیست.

این نهمین بار در این ماه بود که حملات هوایی روسیه کیف را هدف قرار می‌دهد، تشدید تنش آشکار پس از هفته‌ها آرامش، و پیش از حمله متقابل مورد انتظار اوکراین با استفاده از سلاح‌های پیشرفته جدید.

به گزارش آسوشیتدپرس، این حمله توسط بمب افکن های استراتژیک منطقه خزر و احتمالا با استفاده از موشک های کروز انجام شد.

بر اساس اطلاعات اولیه، تمامی اهداف دشمن منهدم شد.

سامانه‌های پیشرفته دفاع هوایی غربی، از جمله موشک‌های پاتریوت ساخت ایالات متحده، به کی‌یف از آن نوع تخریب‌هایی که در خط مقدم اصلی در شرق و جنوب کشور شاهد بودیم، کمک کرده‌اند.

در حالی که بیشتر مناطق زمینی در بن بست در حال نبرد هستند، هر دو طرف با سلاح های دوربرد قلمرو دیگری را هدف قرار می دهند.

نخست وزیر سابق روسیهادعا می کند که کشورهای بالتیک متعلق به روسیه هستند

دیمیتری مدودف، سیاستمدار روسی آتشین، روز سه شنبه گفت که بالتیک متعلق به روسیه است.

نخست وزیر اسبق روسیه در توییتر خود از لیتوانی، لتونی و استونی به عنوان استان های “ما” یاد کرد و گفت که آنها به خاطر حمله روسیه به اوکراین “خود را آلوده کرده اند”.

این اظهارات تحریک آمیز در پاسخ به اظهارات امانوئل ماکرون در هفته گذشته مبنی بر اینکه مسکو “از قبل از نظر ژئوپلیتیکی شکست خورده است” انجام شد.

«در واقع، اینطور است [Russia] رئیس‌جمهور فرانسه به روزنامه Opinion گفت: در رابطه با چین وارد نوعی فرمانبرداری شده است و دسترسی خود را به بالتیک از دست داده است، که بسیار مهم بود، زیرا این امر باعث تصمیم سوئد و فنلاند برای پیوستن به ناتو شد.

سه کشور کوچک بالتیک توسط اتحاد جماهیر شوروی اشغال شده بودند تا اینکه در سال 1991 فروپاشید. اتحاد جماهیر شوروی توسط بخش های بزرگی از جمعیت که آینده خود را در اتحادیه اروپا و ناتو پذیرفته اند، منفی نگریسته می شود.

از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه، نگرانی ها در بالتیک در مورد تهدید ناشی از روسیه افزایش یافته است. آنها حامیان سرسخت اوکراین هستند، کمک، تسلیحات و میزبانی جمعیت قابل توجهی از پناهندگان اوکراینی را ارائه می کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …