من نمی توانم بازپرداخت کنم زیرا کارت جان لوئیس من اکنون از بین رفته است | کارت های اعتباری

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

من یک ماه است که با بیمه‌گرم و جان لوئیس فایننس در محافل می‌گردم. پس از فروش خانه ام در ماه مارس، باید مبلغ باقی مانده بیمه نامه خانه ام را بازپرداخت کنم. بیمه گر من مبلغ 72.80 پوندی را که به جان لوئیس مسترکارت من بدهکار بود پرداخت کرد، که من در ابتدا حق بیمه را با آن پرداخت کرده بودم. مشکل این است که کارت دیگر وجود ندارد، زیرا جان لوئیس فاینانس وام دهنده خود را تغییر داد و من نمی خواستم به ارائه دهنده جدید تغییر دهم. جان لوئیس می‌گوید که چون حساب بسته است، نمی‌تواند بازپرداخت را ببیند و احتمالاً پول را به بیمه‌گر پس داده است. اما بیمه گر می گوید آن را دریافت نکرده است. هر کدام می گویند کاری از دستش بر نمی آید و با پول من “پینگ پنگ” بازی می کند.
RS، ویتون استون، استافوردشایر

HH از لدبری، هرفوردشایر در همان دایره می چرخد. او باید پس از لغو کنسرت 80 پوندی بلیت بازپرداخت کند و مانند شما با پرداخت جان لوئیس مسترکارت که اکنون از بین رفته است، پرداخت کند. او می‌نویسد: «فروشنده بلیت می‌گوید که پول را فقط به کارتی که برای خرید آنها استفاده شده است، بازپرداخت می‌کند. HSBC که کارت قدیمی را صادر کرده است، می گوید که بازپرداخت را پردازش نمی کند و باید به روش دیگری بازپرداخت شود.

باید خیلی های دیگر هم در همین مخمصه باشند. قوانین پردازش تراکنش مسترکارت، بازرگانان را ملزم می کند که به کارتی که برای پرداخت استفاده می شود، یا کارتی که مجدداً از همان وام دهنده صادر شده است، بازپرداخت صادر کنند. اگر صادرکننده کارت بتواند به یک حساب از بین رفته دسترسی پیدا کند، باید به مشتری هشدار دهد و از او بخواهد حسابی را معرفی کند که بتوان پول را به آن پرداخت کرد. اگر نمی تواند، وجوه باید برگردانده شود و تاجر باید با حواله یا چک پرداخت کند. هر دوی شما در بین سازمان‌های غیرمفید گیر افتادید.

وقتی با من تماس گرفتم، جان لوئیس فایننس خودش را برانگیخت. متوجه شد که HH اطلاعات نادرست داشته است. بازپرداخت او دریافت شده بود اما پردازش نشده بود. اکنون این مبلغ همراه با عذرخواهی 25 پوند پرداخت خواهد شد. بازپرداخت RS نیز غیر فعال بود و به همراه 25 پوند در حال پردازش است. می‌گوید: «از شنیدن این موضوع متأسفیم که RS و HH در پردازش بازپرداخت مشکل داشتند. ما بلافاصله این موضوع را به HSBC – که از طرف ما حساب‌های کارت مشارکت تاریخی را مدیریت می‌کند – تشدید کردیم و بازپرداخت‌ها برگشت داده شد.

سایرین در این شرایط باید مستقیماً با HSBC اختلاف نظر داشته باشند. می‌گوید اگر حسابی همچنان در سیستم باشد و مشتریان بتوانند به انتخاب خود به حساب فعالی انتقال دهند، بازپرداخت را به عنوان اعتبار اعمال می‌کند. با این حال، حساب ها معمولاً پس از 120 روز از موجودی صفر بسته می شوند، در این صورت وجوه به تاجر بازگردانده می شود.

اگر بانکی نتوانست شکایتی را حل کند، مشتریان می توانند به خدمات بازرس مالی شکایت کنند.

ایمیل your.problems@observer.co.uk. آدرس و شماره تلفن را وارد کنید. ارسال و انتشار تابع شرایط و ضوابط ما است

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …