انتخابات محلی NI می تواند بر بن بست استورمونت تأثیر بگذارد | ایرلند شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رای دهندگان در ایرلند شمالی پس از یک کمپین کم رنگ که به یک همه پرسی نیابتی درباره بن بست سیاسی منطقه تبدیل شد، باید در انتخابات محلی رای دهند.

انتخابات پنجشنبه 462 کرسی در تمامی 11 شورا ایرلند شمالی را پر خواهد کرد و خطوط نبرد بین احزاب و درون احزاب را بر سر سرنوشت مجلس و اجرایی استورمونت که یک سال است فلج شده است، شکل خواهد داد.

حزب اتحاد دموکراتیک (DUP) در اعتراض به ترتیبات تجاری پس از برگزیت، از تقسیم قدرت جلوگیری می کند. این کشور اعتبار چارچوب ویندزور را که پروتکل اصلی ایرلند شمالی را تغییر داد، مدعی شده است، اما خواهان امتیازات بیشتر قبل از بازگرداندن موسسات توافق جمعه خوب است.

نظرسنجی ها حاکی از آن است که سین فین از بایکوت نارضایتی ناسیونالیستی را درو خواهد کرد و با بیشترین سهم از آرا و کرسی های شورا ظاهر خواهد شد و موقعیت خود را به عنوان حزب مسلط ایرلند شمالی تثبیت خواهد کرد.

با این حال، حتی اگر DUP به مقام دوم در دولت محلی سقوط کند، در صورتی که ضررهای جزئی باشد و از چالش یک رقیب کوچک و تندرو، یعنی صدای سنتی اتحادیه‌گرایان جلوگیری کند، می‌تواند ادعای پیروزی و حکمی داشته باشد.

در فوریه همه شوراها نرخ های خود را افزایش دادند و برخی خدمات محلی را کاهش دادند. تخصیص یکنواخت بودجه دولت بریتانیا برای منطقه – کاهشی عملی در صورت توجه به تورم – تیرگی را تشدید کرد.

در مبارزات انتخاباتی نگرانی در مورد اقتصاد و مدیریت گورستان ها، مراکز تفریحی و مجموعه های سطل زباله، دومین کمانچه را نسبت به شکاف سنتی ملی گرایی و اتحادیه گرایی بازی کردند. مفسران گفتند که احساس خستگی حاکی از مشارکت کم است.

سین فین میشل اونیل، معاون رهبر و وزیر اول احتمالی خود را به چهره مبارزات انتخاباتی خود تبدیل کرد. او برای یک کرسی شورا نامزد نمی‌شود، اما کنار گذاشته شدن او از سمت نمادین بالا در استورمونت یک مسئله گیج کننده برای ملی گرایان است.

بر اساس نظرسنجی ایرلندی نیوز-دانشگاه لیورپول-مؤسسه مطالعات ایرلندی، این حزب در مسیر کسب 29.8 درصد از آرای اولویت اول است که یک جهش 6 درصدی نسبت به انتخابات شورای 2019 است. این امر باعث تثبیت عملکرد آن در انتخابات مجلس سال گذشته می شود، زمانی که از حزب DUP به عنوان حزب مسلط پیشی گرفت.

پیتر شیرلو، مدیر مؤسسه مطالعات ایرلندی دانشگاه لیورپول، گفت: با این حال، صعود سین فین به قیمت رقیب ملی‌گرای آن، حزب سوسیال دموکرات و کارگر تمام می‌شود و منعکس‌کننده افزایش حمایت از ایرلند متحد نیست. “این فقط آرای ملی گرایان را به هم می زند.”

پیش بینی می شود DUP از نتیجه سال 2019 کمی کاهش یابد و به 24 درصد برسد. رهبر آن، سر جفری دونالدسون، روز چهارشنبه از اتحادیه‌گرایان خواست تا “کار” حفاظت از اتحادیه با بریتانیا را به پایان برسانند. او گفت: “ما به رای دهندگان متعهد شده ایم که با پایان دادن به کار حفاظت از جایگاه NI در بریتانیا و بازار داخلی آن، به دنبال ایجاد مجدد مجمع ایرلند شمالی بر مبنای منصفانه و پایدار خواهیم بود.”

شیرلو گفت که DUP باید انحرافات را به صدای سنتی اتحادیه‌گرا به حداقل برساند، که هیچ بازگشتی به استورمونت را در نظر نمی‌گیرد مگر اینکه پروتکل کاملاً کنار گذاشته شود. «در اینجا یک استراتژی وجود دارد. آنها می خواهند به رای دهندگان نشان دهند که آنها حزبی هستند که کارها را انجام می دهند.» شیرلو گفت که طرح DUP گرفتن امتیازات بیشتر در مورد ترتیبات پس از برگزیت، به علاوه یک بسته مالی، و سپس احیای استورمونت، شاید در پاییز، است.

پیش‌بینی می‌شود که افزایش حمایت از اتحاد میانه‌رو، که از برچسب‌های ملی‌گرا و اتحادیه‌گرا دوری می‌کند، ادامه یابد و احتمالاً حزب اتحادیه‌گرای SDLP و اولستر را پشت سر بگذارد و به سومین حزب بزرگ در دولت محلی تبدیل شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …