با شروع ورود رهبران گروه 7، نخست وزیر ژاپن در هیروشیما برای تعهد سلاح هسته ای آماده می شود | G7

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جنگ در اوکراین و تجاوز چین به تایوان بر بحث‌های گروه 7 در این هفته غالب خواهد بود، اما انتظار می‌رود که میزبان فومیو کیشیدا، زمانی که رهبران در هیروشیما، اولین مکانی روی زمین که هدف بمب اتمی قرار گرفت، برای تعهد در مورد تسلیحات هسته‌ای وقت بگذارد. .

رهبران روز پنجشنبه و پیش از بازدید مورد انتظار در روز شنبه از موزه یادبود صلح شهر، که شامل نمایشگاه‌هایی است که مقیاس فاجعه‌ای را که پس از پرتاب بمب هسته‌ای آمریکا در صبح روز 6 اوت 1945 و کشته شدن 140000 نفر از سوی ایالات متحده رخ داد، آغاز شد. مردم تا پایان سال

انتظار می‌رود کیشیدا، جو بایدن، ریشی سوناک و دیگر رهبران گروه 7 نمایش‌هایی از جمله شبیه‌سازی را ببینند که موج تخریبی را که پس از بمباران رخ داد را بازتولید می‌کند، با هزینه‌های انسانی که توسط لباس‌های معمولی – پاره شده مدرسه، محتویات سیاه‌شده جعبه ناهار بنتو نشان داده می‌شود. سه چرخه ای که صاحب سه ساله اش ظرف 24 ساعت می میرد.

ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا و همسرش آکشاتا مورتی، روز پنجشنبه پیش از اجلاس سران G7 در توکیو پیاده شدند.
ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا و همسرش آکشاتا مورتی، روز پنجشنبه پیش از اجلاس سران G7 در توکیو پیاده شدند. عکس: استفان روسو/PA

نیاز به اشاره به خطرات تسلیحات هسته ای از زمانی تشدید شد که باراک اوباما به عنوان اولین رئیس جمهور ایالات متحده در سال 2016 به هیروشیما سفر کرد. ولادیمیر پوتین به طور علنی استفاده از سلاح های هسته ای تاکتیکی در اوکراین را رد کرد، در حالی که کره شمالی به توسعه بیشتر ادامه می دهد. موشک های پیچیده ای که از نظر تئوری قادر به حمل کلاهک های هسته ای به سرزمین اصلی آمریکا هستند.

تصمیم کیشیدا برای انتخاب هیروشیما – جایی که او یک حوزه انتخابیه دارد – برای میزبانی این اجلاس با دوز زیادی از نمادگرایی همراه است، که برجسته‌ترین حضور فیزیکی آن، گنبد بمب A، زمانی که رهبران گل بر روی قنوتاف می‌گذارند، در معرض دید رهبران قرار خواهد گرفت. به 333907 نفری که مرگ آنها به بمباران A تقریباً هشت دهه پیش نسبت داده شده است.

در آستانه اجلاس، کیشیدا از تمایل خود برای «دنیای بدون سلاح‌های هسته‌ای» صحبت کرد، اگرچه مبارزان به شکست ژاپن – بخشی از چتر هسته‌ای ایالات متحده – در امضای معاهده 2021 سازمان ملل برای ممنوعیت داشتن و استفاده از آن اشاره می‌کنند. از سلاح های هسته ای

کیشیدا در مورد بازدید گروهی برنامه ریزی شده از موزه صلح گفت: “من معتقدم اولین گام به سوی هرگونه تلاش برای خلع سلاح هسته ای ارائه تجربه دست اول از پیامدهای بمباران اتمی و انتقال قاطعانه واقعیت است.”

فشارها برای اشاره به سلاح‌های هسته‌ای افزایش می‌یابد، آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل، این هفته از رهبران گروه ۷ خواست اعلام کنند که «در هیچ شرایطی» از سلاح‌های هسته‌ای استفاده نخواهند کرد.

گوترش پیش از سفر خود به هیروشیما به رسانه های ژاپنی گفت: «این لحظه ای است که ما باید بر ضرورت احیای خلع سلاح و به ویژه خلع سلاح هسته ای پافشاری کنیم».

سالخورده هیباکوشا – بازماندگان حمله هیروشیما – می گویند این اجلاس آخرین فرصت آنها برای طرح خلع سلاح مستقیم به ایالات متحده، فرانسه و بریتانیا، سه قدرت هسته ای این گروه است. انتظار می رود برخی با رهبران گروه 7 دیدار کنند.

شیگیکی موری، یک بازمانده 86 ساله، گفت: «من می‌خواهم رهبران را متعهد به خلاص شدن از سلاح‌های هسته‌ای ببینم. من همچنین می‌دانم که واداشتن آنها به این راه دور خیلی سخت است.»

کیشیدا می خواهد از این اجلاس برای تحت فشار قرار دادن مهمانان خود برای متعهد شدن به شفافیت در مورد ذخایر و کاهش زرادخانه استفاده کند. اما در بحبوحه تشدید تنش‌ها با محوریت روسیه، کره شمالی و چین – همه قدرت‌های هسته‌ای – انتظارات برای دستیابی به موفقیت پایین است.

فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن برای شرکت در اجلاس سران G7 وارد فرودگاه هیروشیما شد.
فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن برای شرکت در اجلاس سران G7 وارد فرودگاه هیروشیما شد. عکس: آندرونیکی کریستودولو/ رویترز

مقامات آمریکایی گفته‌اند که واشنگتن دستور کار مستقلی در مورد سلاح‌های هسته‌ای در هیروشیما را انجام نخواهد داد، در حالی که منابع ارشد دولت آلمان گفتند که خلع سلاح هسته‌ای اولویت بالایی ندارد و افزودند که “به طور عمده برای ژاپن مهم است”.

بعید است که اتحاد بیشتری در مورد نحوه پاسخگویی به نفوذ فزاینده نظامی و اقتصادی چین وجود داشته باشد، زیرا مشاور رئیس جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون، اصرار دارد که G7 “یک G7 ضد چینی نیست”.

اما این گروه برای رسیدگی به تهدیدات فزاینده پکن علیه تایوان و وابستگی اقتصادی و زنجیره تامین غرب به چین تحت فشار قرار خواهد گرفت و در عین حال اطمینان حاصل شود که آنها شریک تجاری قدرتمند و مهمی را از خود دور نمی‌کنند.

“[The G7] ناروشیگه میچیشیتا، استاد موسسه ملی فارغ التحصیلان مطالعات سیاست در توکیو، گفت: باید به امنیت اقتصادی و نحوه برخورد با فناوری های حساس بپردازیم. همه چیز بخشی از رقابت قدرت های بزرگی است که بین ایالات متحده و روسیه و ایالات متحده و چین در حال وقوع است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …