رای گیری کاخ نیوهمپشایر در مورد اینکه آیا به والدینی که می پرسند باید درباره صحبت های تراجنسیتی در مدرسه گفته شود یا خیر

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بحث ملی پیرامون دانش آموزان ترنسجندر و حقوق والدین در نیوهمپشایر مورد رای گیری قرار گرفته است

توسطHOLLY RAMER Associated Press

قانون تراجنسیتی نیوهمپشایر

بایگانی- حامیان جوانان تراجنسیتی در خارج از ساختمان ایالتی نیوهمپشایر، در کنکورد، NH، در این عکس فایل 7 مارس 2023 تجمع کردند. بحث ملی پیرامون دانش آموزان ترنسجندر و حقوق والدین در نیوهمپشایر مورد رای گیری قرار گرفته است. قانونگذاران مجلس نمایندگان روز پنجشنبه، 18 می، در مورد لایحه ای برای ایجاد “منشور حقوق والدین” مشابه آنچه در سایر ایالت های تحت رهبری جمهوری خواهان تصویب شده است، ملاقات خواهند کرد. (AP Photo/Holly Ramer، فایل)

آسوشیتدپرس

کنکورد، NH — بحث ملی پیرامون دانش آموزان ترنسجندر و حقوق والدین روز پنجشنبه به ساختمان ایالتی نیوهمپشایر بازمی گردد.

مجلس نمایندگان قرار است در مورد لایحه ای برای ایجاد “منشور حقوق والدین” مشابه آنچه که قبلاً توسط مجالس قانونگذاری تحت رهبری جمهوری خواهان در چندین ایالت تصویب شده بود، رأی گیری کند. این مجلس در ماه مارس از مجلس سنای تحت سلطه جمهوری خواهان عبور کرد، اما با آینده نامعلومی در مجلس 400 نفره مواجه است، جایی که جمهوری خواهان اکثریت بسیار کمی دارند.

بیشتر بحث‌ها بر این موضوع متمرکز شده است که آیا باید از مسئولان مدرسه – زمانی که والدین از آنها درخواست می‌کنند – بخواهند فاش کنند که فرزندشان از نام دیگری استفاده می‌کند یا از او به عنوان جنسیت متفاوت یاد می‌شود، متمرکز شده است.

آرلین کوارتاتیلو، نماینده جمهوری خواه، در اظهاراتی که در تقویم مجلس نمایندگان چاپ شده است، نوشت: «والدینی که چنین سؤالاتی می پرسند احتمالاً قبلاً مشکوک هستند که فرزندانشان در این زمینه مسائل مشکل آفرینی دارند، بنابراین این لایحه تلاشی برای «خروج» چنین دانش آموزانی نیست. رای. “در عوض، این تلاشی است برای تقویت مشارکت بین والدین و معلمان برای کمک به کودکان آسیب پذیر در موقعیت های پیچیده ای که ممکن است شامل تصمیمات تغییر دهنده زندگی باشد.”

مخالفان استدلال می‌کنند که اگرچه ممکن است در جزئیات بسیاری از حقوقی که قبلاً تحت پوشش قوانین فدرال و ایالتی قرار گرفته‌اند، بی‌خطر به نظر برسد، اما این لایحه دانش‌آموزان را در معرض خطر آزار و اذیت در خانه قرار می‌دهد – ایده‌ای بد برای جوانانی که در حال حاضر مستعد استرس، افسردگی و افکار خودکشی هستند. .

مل مایلر، نماینده دموکرات هاپکینتون، نماینده دموکرات هاپکینتون در تقویم نوشت: «این عجله برای اطلاع‌رسانی، زمان مورد نیاز برای اندیشیدن و مراقبت را که گاهی اوقات برای نوجوان و خانواده‌اش برای نزدیک شدن به این موضوع حساس لازم است، از بین می‌برد.

فرماندار کریس سونونو سال گذشته لایحه مشابهی را وتو کرد که مدارس را ملزم می کرد به طور خودکار والدین را در مورد جنسیت یا هویت جنسی دانش آموزان مطلع کنند. حتی با وجود درخواست والدین، مخالفان می گویند که هدف اصلی همچنان باقی است: جدا کردن دانش آموزان ترنسجندر. سونونو روز چهارشنبه گفت که او به طور کلی از لایحه جدید حمایت می کند، اما منتظر است ببیند آیا اصلاحاتی انجام می شود یا خیر.

حامیانی که در یک تظاهرات در فضای باز قبل از جلسه استماع عمومی ماه گذشته شرکت کرده بودند، تابلوهایی را در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود “PRO PARENT ANTI SECRETS” و “کودکان متعلق به والدین هستند، نه مدارس.” مخالفان – از جمله والدین کودکان تراجنسیتی – تابلوهایی با مضمون «حقوق ترنس ها حقوق بشر هستند» و «کودکان ترنس به اینجا تعلق دارند» حمل می کردند.

بسیاری از ایالت‌های دارای مجلس‌های قانون‌گذاری تحت کنترل جمهوری‌خواهان، اقدامات مشابهی را اتخاذ کرده‌اند، که ناشی از ناامیدی والدین از مدارسی است که در طول همه‌گیری ویروس کرونا جوشیدند. در مجلس ایالات متحده، لایحه حقوق والدین اولین قانونی بود که کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، رسماً اعلام کرد – که بخش عمده ای از پلتفرم کمپین حزب جمهوریخواه را برآورده می کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …