در اینجا محدودیت هایی برای تراجنسیتی ها وجود دارد که در ایالت های ایالات متحده در حال حرکت است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، بر تلاش‌های فرمانداران جمهوری‌خواه و نهادهای ایالتی در سراسر کشور برای پذیرش پیشنهادهای محدودکننده حقوق تراجنسیتی‌ها تاکید کرده است و با نزدیک‌تر شدن به نامزدی ریاست‌جمهوری، محدودیت‌های جدیدی را امضا می‌کند.

این محدودیت‌ها به‌رغم انتقاد گروه‌های پزشکی و طرفدارانی که می‌گویند جوانان تراجنسیتی را بیشتر به حاشیه می‌برند و سلامت آنها را تهدید می‌کنند، به سرعت در حال گسترش است.

این چیزی است که اتفاق می افتد:

محدودیت های فلوریدا

دیسانتیس روز چهارشنبه لایحه‌هایی را امضا کرد که مراقبت‌های تأییدکننده جنسیت از خردسالان را ممنوع می‌کند، استفاده از ضمایر را در مدارس محدود می‌کند و در برخی موارد افراد را مجبور می‌کند از حمام مطابق با جنسیت تعیین شده در بدو تولد استفاده کنند.

DeSantis همچنین محدودیت‌های جدیدی را در نمایش‌های درگ امضا کرد که به دولت اجازه می‌دهد مجوزهای غذا و نوشیدنی کسب‌وکارهایی را که کودکان را برای نمایش بزرگسالان می‌پذیرند، لغو کند. دولت DeSantis با ادعای حضور کودکان در نمایش‌های فحش‌آمیز، مجوز کسب‌وکارهایی را که نمایش‌های درگ برگزار می‌کردند، لغو کرد.

قوانین مربوط به مراقبت های تایید کننده جنسیت نیز استفاده از پول دولتی را برای مراقبت ممنوع کرده و محدودیت های جدیدی را برای بزرگسالانی که به دنبال درمان هستند اعمال می کند. آنها به همراه محدودیت های نمایش درگ بلافاصله اعمال می شوند. محدودیت های حمام و ضمیر از اول جولای اعمال می شود.

دیسانتیس مدافع صریح چنین محدودیت‌هایی بوده و از قانون فلوریدا دفاع می‌کند که آموزش گرایش جنسی و هویت جنسیتی را در مدارس دولتی محدود می‌کند. فلوریدا این ممنوعیت را که منتقدان آن را قانون «نگو همجنس‌گرا» نامیده‌اند، به تمام سطوح گسترش داده است.

جایی که ممنوعیت ها در سطح ملی وجود دارد

صدها لایحه در سال جاری برای محدود کردن حقوق تراجنسیتی ها پیشنهاد شده است، و طرفداران LGBTQ+ می گویند که تعداد بی سابقه ای از این اقدامات را در ادارات دولتی مشاهده کرده اند.

حداقل 17 ایالت در حال حاضر قوانینی را برای محدود کردن یا ممنوع کردن مراقبت های جنسی برای افراد زیر سن قانونی وضع کرده اند: آلاباما، آرکانزاس، آریزونا، فلوریدا، جورجیا، آیداهو، ایندیانا، آیووا، کنتاکی، می سی سی پی، مونتانا، داکوتای شمالی، اوکلاهما، تنسی، یوتا، جنوبی. داکوتا و ویرجینیای غربی قضات فدرال اجرای قوانین را در آلاباما و آرکانزاس مسدود کرده اند و چندین ایالت دیگر در حال بررسی لایحه هایی برای محدود کردن یا ممنوعیت مراقبت هستند. ممنوعیت های پیشنهادی نیز در انتظار فرمانداران تگزاس و میسوری است.

این ممنوعیت ها به سرعت گسترش یافته اند و تنها سه ایالت قبل از امسال چنین قوانینی را وضع کرده اند.

قبل از اینکه DeSantis آخرین ممنوعیت را امضا کند، فلوریدا یکی از دو ایالتی بود که مراقبت را از طریق مقررات یا اقدامات اداری محدود کرده بود. فرماندار تگزاس به مقامات رفاه کودکان دستور داده است که گزارش‌های مربوط به کودکانی که تحت مراقبت‌هایی مانند کودک آزاری قرار می‌گیرند را بررسی کنند، اگرچه یک قاضی این تحقیقات را مسدود کرده است.

سه جوان تراجنسیتی و والدینشان که برای جلوگیری از ممنوعیت قبلی مراقبت از خردسالان در فلوریدا شکایت می کنند، روز چهارشنبه چالش خود را گسترش دادند تا ممنوعیتی را که DeSantis امضا کرده بود، به قانون وارد کنند.

هر سازمان بزرگ پزشکی، از جمله انجمن پزشکی آمریکا، با این ممنوعیت ها مخالفت کرده و از مراقبت های پزشکی برای جوانان در صورت اجرای مناسب حمایت کرده است. در چندین ایالتی که این ممنوعیت ها در سال جاری در آن ها اعمال شده است، شکایت های حقوقی تشکیل شده است.

کشورهایی که آماده اقدام هستند

ممنوعیت پیشنهادی برای مراقبت از کودکان زیر سن قانونی در انتظار اقدام در مقابل فرماندار جمهوریخواه مایک پارسون در میسوری است. اندرو بیلی، دادستان کل جمهوری خواه ایالت، این هفته قانونی را که پیشنهاد کرده بود که با محدود کردن دسترسی به مراقبت برای بزرگسالان فراتر می رفت، پس گرفت.

بیلی لایحه ای را که نزد پارسون در حال بررسی است به عنوان دلیلی برای حذف این قانون ذکر کرد که توسط یک قاضی ایالتی مسدود شده بود.

جمهوری‌خواهان نبراسکا روز سه‌شنبه، ممنوعیت 12 هفته‌ای سقط جنین را به لایحه‌ای تبدیل کردند که مراقبت‌های تاییدکننده جنسیت از خردسالان را ممنوع می‌کند و احتمالاً راه را برای رأی‌گیری نهایی در مورد این اقدام ترکیبی در اوایل این هفته باز می‌کند.

همه ایالت‌ها محدودیت‌هایی را اتخاذ نمی‌کنند و برخی از ایالت‌های تحت رهبری دموکرات‌ها اقداماتی را با هدف حمایت از حقوق جوانان LGBTQ+ تصویب می‌کنند.

دموکرات‌های میشیگان در نظر دارند روز پنجشنبه قانونی را ارائه کنند که درمان تبدیلی برای افراد زیر سن قانونی را ممنوع می‌کند، یک روش بی‌اعتبار در تلاش برای «تبدیل» افراد به دگرجنس‌گرایی.

انتظار می رود این قانون با کنترل دموکرات ها بر تمام سطوح دولت ایالتی به سرعت اجرا شود. جیسون هاسکینز، نماینده ایالت دموکرات، حامی این لایحه، به آسوشیتدپرس گفت که امیدوار است این قانون تا پایان ژوئن، که ماه افتخار است، تصویب شود.

___

برندان فرینگتون، نویسندگان آسوشیتدپرس در تالاهاسی، فلوریدا؛ مارجری بک در لینکلن، نبراسکا؛ مارگارت استافورد در کانزاس سیتی، میسوری؛ و جوی کاپلتی در لنسینگ، میشیگان، به این گزارش کمک کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …