جمهوریخواهان مجلس از تلاش برای اخراج جورج سانتوس از کنگره چشم پوشی کردند | جورج سانتوس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

جمهوری خواهان با موفقیت از تلاش برای وادار کردن آنها به رأی گیری برای اخراج جورج سانتوس، نماینده نیویورک، از کنگره کنار گذاشتند، که می توانست اکثریت باریک چهار کرسی آنها را محدود کند.

مجلس نمایندگان با 221-204 رأی، قطعنامه اخراج این نماینده کنگره را به کمیته اخلاق مجلس شورای اسلامی ارجاع داد و خود سانتوس نیز به همکاران جمهوری خواه خود پیوست.

این دانشجوی سال اول کنگره به اختلاس پول از کمپین خود، دریافت دروغین وجوه بیکاری و دروغ گفتن به کنگره در مورد امور مالی خود متهم شده است. او اتهامات وارده را رد کرده و خود را بی گناه دانسته است.

رابرت گارسیا، نماینده دموکرات کالیفرنیا، در ماه فوریه قطعنامه ای برای اخراج سانتوس ارائه کرد، کاری که مجلس نمایندگان در دهه های اخیر تنها دو بار انجام داده است. او به دنبال رأی دادن به آن قطعنامه تحت فرآیندی بود که سه گزینه برای جمهوری خواهان باقی می گذاشت: رأی به قطعنامه، انتقال به میز یا ارجاع به کمیته.

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان، گزینه سوم را انتخاب کرد که باعث ناراحتی دموکرات‌ها شد و آن را “یک همکاری کامل” توصیف کردند. آنها خاطرنشان کردند که هیئت اخلاقی در حال حاضر در حال تحقیق در مورد سانتوس است و زمان آن رسیده است که اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان که از سانتوس خواسته اند استعفا دهد، سخنان خود را با عمل حمایت کنند.

دن گلدمن، یکی از دموکرات‌های نیویورک، می‌گوید: «این صرفاً تلاشی است برای جمهوری‌خواهان برای اجتناب از رأی‌گیری بالا یا پایین درباره تعلق یا عدم تعلق جورج سانتوس به اینجا».

دموکرات ها از قانونگذاران جمهوری خواه نیویورک درخواست حمایت کردند. بسیاری از سانتوس به شدت انتقاد کرده‌اند و با چشم‌انداز دموکرات‌ها برای پیوند دادن آنها به سانتوس در انتخابات عمومی سال آینده روبرو هستند.

گلدمن گفت: “من به شما می گویم، اگر به این پیشنهاد برای ارجاع آن به کمیته اخلاق رای دهید، در تقلب جورج سانتوس شریک هستید و برای اطمینان از ادامه عضویت او در کنگره رای می دهید.”

آنتونی دیسپوزیتو، یک جمهوری‌خواه نیویورک، پیشنهاد ارجاع قطعنامه اخراج را به هیئت اخلاقی داد. او گفت که شخصاً طرفدار اخراج سانتوس است، اما افزود که “متأسفانه” آرای کافی برای رسیدن به آستانه دو سوم لازم وجود ندارد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

دیسپوزیتو گفت: «من قویاً معتقدم که این سریعترین راه برای خلاصی مجلس نمایندگان از شر این بلای دولت است.

رهبران جمهوری خواه گفته اند سانتوس سزاوار این است که روز خود را در دادگاه قبل از بررسی کنگره بگذراند. موضعی که رهبران جمهوری خواه مطرح کرده اند به طور کلی از سابقه ای پیروی می کند که کنگره در پرونده های جنایی مشابه در طول سال ها ایجاد کرده است. مجلس نمایندگان در دهه‌های اخیر تنها دو عضو را اخراج کرده است و هر دو رأی پس از محکومیت این قانونگذار به اتهامات فدرال صورت گرفت.

وزارت دادگستری اغلب از کمیته اخلاق می خواهد که تحقیقات خود را در زمانی که یکی از اعضای کنگره متهم شده است متوقف کند، اما هیچ اعلامیه ای از این نوع از کمیته در مورد سانتوس وجود ندارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …