ویکتوریا پس از تصادف که کودکان را به شدت مجروح می کند، کمربند ایمنی اتوبوس مدرسه را در نظر می گیرد | ویکتوریا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دنیل اندروز می گوید که دولت ویکتوریا بستن کمربند ایمنی در اتوبوس های مدرسه را پس از تصادف فاجعه بار در حاشیه غربی ملبورن که چند کودک را به شدت مجروح کرد، بررسی خواهد کرد.

اتوبوس حامل 46 دانش‌آموز از مدرسه ابتدایی اکسفورد در حدود ساعت 3:55 بعد از ظهر سه‌شنبه در تقاطع جاده اکسفورد و جاده مورفیس در آینزبری از پشت با یک کامیون برخورد کرد.

اتوبوس بر اثر برخورد به سمت خود چرخید و چند کودک را گرفتار کرد. هفت کودک که جراحات خطرناکی را متحمل شده اند، از جمله دو نفر که تحت قطع عضو قرار گرفته اند، در بیمارستان سلطنتی کودکان باقی مانده اند.

به گفته پلیس، اتوبوس مجهز به کمربند ایمنی بود، هرچند مشخص نبود که چند کودک در آن زمان این کمربند را بسته بودند.

چندین پاسخ دهنده اولیه – از جمله تاجرانی که از محل کار به خانه می رفتند و معلمانی که از مدرسه مجاور به محل حادثه شتافتند – گفتند که برخی از کودکان هنوز در کمربندهای ایمنی خود بسته بودند که در حال نجات بودند.

دنیل اندروز در سخنانی در خارج از پارلمان روز پنجشنبه گفت مسئولیت بستن کمربند ایمنی در حال حاضر بر عهده مسافران است نه راننده اتوبوس که ممکن است پس از تصادف مجبور به تغییر آن شود.

«شاید باید نگاهی بسیار دقیق به آن داشته باشیم. این واقعاً مهم است که آنچه را که در اینجا اتفاق افتاده است مشخص کنیم و سپس از آن درس بگیریم. من فکر می کنم ما این را مدیون همه کسانی هستیم که در این موضوع گرفتار شده اند.

اما او “مشکل” را در قرار دادن مسئولیت نظارت یا اعمال بستن کمربند ایمنی بر رانندگان اتوبوس اذعان کرد.

او می‌گوید: «با گذاشتن مسئولیت بر دوش راننده برای اطمینان از بستن کمربند ایمنی – اتوبوس خیلی دور نمی‌رود، آنها هر بار که مسافر جدیدی سوار می‌شد می‌ایستادند. اندروز گفت: «مسائل عملی زیادی در اینجا وجود دارد.

اما اگر کارهای بیشتری می‌توانیم انجام دهیم، البته، باید از این حادثه درس بگیریم و ببینیم که آیا می‌توانیم تغییرات بیشتری ایجاد کنیم.»

طبق گزارش حمل و نقل عمومی ویکتوریا (PTV)، در مارس 2023، 1143 اتوبوس از 1365 اتوبوس مدرسه منطقه ای اختصاصی در سراسر ویکتوریا با کمربند ایمنی نصب شده بودند.

این سازمان گفت در حالی که پیشنهادی برای تغییر قوانین و سیاست‌های موجود در مورد استفاده از کمربند ایمنی وجود ندارد، پس از نصب آن در اتوبوس‌ها انتظار می‌رود که همه کودکان آن را ببندند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

«مسئولیت‌هایی که در مورد اتوبوس‌های مدرسه با کمربند ایمنی نصب شده اعمال می‌شود، در سطوح محلی به حیات خود ادامه خواهند داد. یک برنامه آموزشی همچنین جنبه های ایمنی و عملکرد خوب استفاده از کمربند ایمنی را در هر زمان که در دسترس باشد برجسته می کند.» وب سایت PTV بیان می کند.

رانندگان اتوبوس همچنان از نظارت و یا الزام مسافران به بستن کمربند ایمنی معاف خواهند بود.

جیمی گلیسون، راننده کامیون 49 ساله، به چهار فقره رانندگی خطرناک در این تصادف متهم شده است. از آن زمان برای او وثیقه صادر شده است.

کارفرمای گلیسون، L & J Cartage، روز پنجشنبه بیانیه‌ای صادر کرد و تأیید کرد که او 20 سال تجربه رانندگی کامیون دارد و بیش از 15 سال در این شرکت بوده است.

شرکت حمل و نقل متعلق به خانواده گفت: “قلب ما برای همه افراد درگیر، به ویژه کودکان و خانواده های آنها است.”

ما از آنچه اتفاق افتاده عمیقاً شوکه و متأسف هستیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …