استوارت رابرت استعفای رسمی خود را اعلام کرد و باعث انتخاب مجدد در کرسی کوئینزلند شد | سیاست استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

استوارت رابرت، وزیر سابق دولت موریسون، پس از استعفای رسمی از سیاست از طریق نامه، به پارلمان فدرال باز نخواهد گشت.

رابرت قصد خود برای استعفا را در 6 می اعلام کرد، اما تاریخ وقوع آن را اعلام نکرد. او برای جلسه هفته بودجه به کانبرا سفر نکرد، اگرچه کارکنان در حال بسته بندی دفتر او بودند.

روز چهارشنبه، نخست وزیر، آنتونی آلبانیز، از رای دهندگان رابرت بازدید کرد و از دستیار خزانه دار سایه به خاطر عدم حضورش در کانبرا انتقاد کرد.

او گفت: “اگر شما نماینده مجلس هستید، وظیفه اصلی شما – مگر اینکه دلیل موجهی برای عدم حضور شما در مجلس، با سایر وظایف یا بیماری بیماری وجود داشته باشد – باید حضور پیدا کنید.”

روز پنجشنبه، میلتون دیک، رئیس مجلس نمایندگان، بیانیه‌ای منتشر کرد که تایید کرد نامه استعفای خود را از رابرت دریافت کرده و اکنون تاریخ‌های احتمالی انتخابات را بررسی خواهد کرد.

رابرت در بیانیه‌ای در اوایل این ماه گفت که استعفا می‌دهد تا “همسر، پدر و پسری تمام وقت” باشد.

حزب ملی لیبرال، یک روز پس از اینکه رابرت اعلام کرد از سیاست فدرال بازنشسته می‌شود، پیش‌انتخابات را برای کرسی خود در ساحل طلایی در فادن، که رابرت به مدت 16 سال در آن حضور داشت، آغاز کرد. نامزدها همچنان باز هستند، اگرچه میدان به دو نامزد کاهش یافته است، کامرون کالدول، عضو شورای شهر گلد کوست و دینش پالیپانا، پزشک اورژانس.

کالدول با توجه به روابطش با رای دهندگان و مشخصات او به عنوان نماینده شورای منطقه، به عنوان گزینه مورد علاقه در نظر گرفته می شود، در حالی که پالیپا به عنوان یک نامزد پیشتاز برای انتخابات ایالتی بعدی در نظر گرفته می شود.

فادن از سال 1977 در هر یک از نوارهای انتخاباتی در اختیار LNP بوده است. در آخرین انتخابات، رابرت با اختلاف 10.6 درصد، علیرغم نوسان تقریباً 5 درصدی علیه او، آن را برنده شد. با توجه به نیاز به یک نوسان دو رقمی، حزب کارگر انتظار ندارد در انتخابات آینده آینده کرسی را کسب کند.

استعفای رابرت پیش از همپیمان سیاسی نزدیک او و همتای سابقش در کانبرا، نخست وزیر سابق اسکات موریسون صورت می گیرد که گمان می رود او نیز به زودی پارلمان را ترک خواهد کرد.

رابرت در کتاب نیکی ساوا در کتاب توطئه ها و دعاها گزارش شده است که با موریسون، یکی از هموطنان پنطیکاستی، پیش از رای رهبری حزب لیبرال که موریسون را به نخست وزیری منصوب کرد، دعا کرده است که «عدالت ملت را تعالی می بخشد».

موریسون رابرت را که اغلب از او به عنوان «برادر استیو» یاد می‌کرد، پس از اخراج مالکوم ترنبول به عنوان وزیر در سال 2016 به کابینه بازگرداند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

این امر رابرت را مسئول آنچه که به عنوان بدهی روبود شناخته شد، قرار داد. او در طول کمیسیون سلطنتی اعتراف کرد که در طول سال 2019 چندین اظهارنظر در مورد این طرح ارائه کرده است که شخصاً معتقد است نادرست است و با بیان اینکه به همبستگی کابینه متعهد است از خود دفاع کرد.

پس از یافته‌ها و توصیه‌های نامطلوب دادگاه که این طرح غیرقانونی بود، رابرت اعلام کرد که این طرح در 18 نوامبر 2019 “تصفیه” می‌شود، اما عذرخواهی نکرد و ادعا کرد که فقط “گروه کوچکی” از مردم تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.

کمیسیون سلطنتی در مورد بدهی‌های روبوسی هنوز یافته‌های خود را اعلام نکرده است، اگرچه وزیر خدمات دولت کارگر، بیل شورتن، از زمان سؤالات پارلمان برای انتقاد از مدیریت رابرت در این طرح استفاده کرده است.

ترنبول او را از سمت وزیر خدمات انسانی و امور کهنه‌سربازان پس از رسوایی به راه افتاد که به دلیل سفر «خصوصی» به پکن که رابرت در سال 2014 برای نظارت بر معامله معدنی شامل یک اهداکننده بزرگ لیبرال و ملاقات با معاون وزیر چین انجام داد، برکنار کرد.

رابرت در زمان سفر دستیار وزیر دفاع بود و همیشه اصرار داشته که این سفر را به صورت خصوصی انجام داده است. رابرت همچنین از جمله نمایندگان لیبرال بود که در سال 2013 ساعت های رولکس طراح را برای خود و همسرش از یک میلیاردر چینی پذیرفت، در حالی که مخالف بود.

رابرت، تونی ابوت و ایان مک فارلین این ساعت‌ها را در یک شام غیررسمی هدیه کردند، اما تصور می‌کردند که تقلبی هستند. مک فارلین در سال 2016 تشویق شد تا ارزش خود را جلب کند، همان زمانی که داستان ظاهر شد. ساعت ها برگردانده شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …