اقتصاد استرالیا 27100 شغل تمام وقت را در آوریل از دست داد زیرا بیکاری به 3.7 درصد افزایش یافت | اخبار استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اقتصاد استرالیا در ماه گذشته 27100 شغل تمام وقت را رها کرد و نگرانی‌ها مبنی بر اینکه بانک مرکزی ممکن است برای مهار تورم نیاز به افزایش مجدد نرخ بهره داشته باشد را کاهش داد.

اداره آمار استرالیا روز پنجشنبه اعلام کرد که نرخ بیکاری این کشور در ماه آوریل به 3.7 درصد افزایش یافته است، که در فصل مارس تعدیل شده است. اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند که این رقم در سطح 3.5 درصدی مارس، نزدیک به پایین‌ترین سطح نیم قرن اخیر باقی بماند.

از دست دادن نقش های تمام وقت بیشتر از 22800 موقعیت نیمه وقت بود. از دست دادن خالص 4300 شغل در مقایسه با انتظارات اقتصاددانان برای افزایش 25000 شغل در ماه.

از زمانی که محدودیت های مرتبط با کووید هجوم مهاجران و دانشجویان خارجی را مهار کرد، بازار کار فشرده شده است. حتی با پایان یافتن این محدودیت‌ها، فرصت‌های شغلی نسبتاً فراوان باقی مانده است و به افزایش دستمزد سالانه به بالاترین حد خود در بیش از یک دهه گذشته کمک می‌کند.

قبل از داده های شغلی امروز آوریل از ABS، سرمایه گذاران هیچ شانسی برای افزایش نرخ در ژوئن توسط RBA مشاهده نکردند. احتمال افزایش 1:3 در ماه اوت کمی بیشتر است. در همین حال، زمان اولین کاهش نرخ بهره به آوریل آینده بازگشته است. pic.twitter.com/eiK8azx7ju

— @phannam@mastodon.green (@p_hannam) 18 مه 2023

بازارها داده های نیروی کار را نسبتاً ضعیف ارزیابی کردند. دلار استرالیا بلافاصله حدود یک چهارم سنت کاهش یافت و به حدود 66.36 درجه سانتیگراد رسید و ASX رشد خود را برای آن روز 0.2 درصد دیگر یا بیشتر افزایش داد.

بیورن جارویس، رئیس آمار نیروی کار ABS، گفت که کاهش اندک در کل مشاغل در ماه آوریل در مقایسه با میانگین افزایش ماهانه حدود 39000 نفر در سه ماهه اول امسال.

نسبت اشتغال به جمعیت با 0.2 درصد کاهش به 64.2 درصد و نرخ مشارکت با 0.1 درصد کاهش به 66.7 درصد رسید.

جارویس گفت: «حتی با وجود این ریزش‌ها، هر دو شاخص همچنان بسیار بالاتر از سطح قبل از همه‌گیری کووید-19 و نزدیک به بالاترین سطح تاریخی خود در سال 2022 بودند.

جارویس گفت که ساعات کار یکی از آمارهایی بود که افزایش یافت و در ماه آوریل 2.6 درصد افزایش یافت، زیرا تعداد افراد کمتری نسبت به معمول در طول دوره عید پاک کاهش یافت.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

او گفت: «آخرین باری که عید پاک و دوره نظرسنجی به این ترتیب در سال 2015 همسو شدند، زمانی که حدود 60 درصد از افراد شاغل ساعت‌های کمتری از حد معمول کار کردند. «این عید پاک تنها حدود 55 درصد از افراد شاغل بودند.

“این ممکن است نشان دهنده این باشد که افراد بیشتری زودتر یا دیرتر از حد معمول مرخصی خود را مرخصی می گیرند، یا اینکه برخی افراد قادر به مرخصی نیستند، با توجه به تعداد بالای مشاغل خالی که هنوز شاهد گزارش کارفرمایان هستیم.”

مدتی است که میانگین موقعیت های شغلی تقریباً مشابه افراد بیکار بوده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …