فوتبال و مقامات بهداشتی در میان انتقادات محققان CTE برای اجلاس آسیب سر جمع شدند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شیکاگو — الکو اسکندریان قبل از بازی در پنج تیم در طول هفت فصل در لیگ برتر فوتبال، در دانشگاه ویرجینیا بازی کرد. مهاجم آل استار در طول دوران حرفه‌ای خود در MLS پنج ضربه مغزی داشت که منجر به بازنشستگی او در سال 2010 شد.

اسکندریان گفت: وقتی صحبت از آسیب سر و فوتبال به میان می آید، این ورزش راه درازی را پیموده است.

او گفت: «وقتی جوانتر بودم، در حال بزرگ شدن، این اصلاً چیزی نبود که هی، ضربه مغزی خود را گزارش کنید. هرگز درباره اثرات کوتاه‌مدت و بلندمدت، چیزهایی از این قبیل بحث نمی‌شد.»

اسکندریان 40 ساله که برای MLS در زمینه روابط بازیکنان و توسعه بازیکنان کار می کند، دیدگاه خود را هنگام صحبت در یک پنل چهارشنبه در اولین روز از اجلاس آسیب سر در هتلی در مرکز شهر شیکاگو به اشتراک گذاشت.

همایش دانشمندان، متخصصان پزشکی و مربیان و مسئولان ورزشی توسط US Soccer، Major League Soccer، لیگ ملی فوتبال زنان و United Soccer League برگزار شد. همچنین شامل سخنرانانی از لیگ برتر، اتحادیه فوتبال انگلیس و راگبی جهانی بود.

این اجلاس با توجه به یافته‌های ششمین کنفرانس بین‌المللی ضربه مغزی در ورزش که در اکتبر 2022 در آمستردام برگزار شد، ارائه‌ها و بحث‌هایی درباره آخرین پیشرفت‌ها در پیشگیری، تشخیص و مراقبت از ضربه مغزی ارائه کرد.

مارگوت پوتوکیان، مدیر ارشد پزشکی MLS گفت: «میزان ادبیاتی که در دو، سه، چهار سال گذشته منتشر شده است برابر با مقدار ادبیاتی است که در 20 سال گذشته منتشر شده است. بنابراین این موضوع واقعاً مهمی است.»

این اجلاس یک روز پس از آن آغاز شد که بنیاد میراث ضربه مغزی اعلام کرد که چهار بازیکن سابق فوتبال حرفه‌ای دیگر به آنسفالوپاتی آسیب‌زای مزمن مبتلا شده‌اند – یک بیماری مغزی تحلیل‌برنده که با ضربه مغزی در ورزشکاران، کهنه‌سربازان رزمی و دیگرانی که ضربه‌های مکرر به سر را تجربه کرده‌اند مرتبط است.

در طول ارائه ها و پانل های روز چهارشنبه، اشاره اندکی به CTE شد و هیچ محققی از مرکز CTE دانشگاه بوستون – بانک مغزی که تحقیقات در مورد بیماری که می تواند باعث افسردگی و سایر مشکلات شناختی شود – برای سخنرانی در کنفرانس دعوت نشد. .

کریس نوینسکی، یکی از بنیانگذاران بنیاد میراث ضربه مغزی، در یک وقفه در روز چهارشنبه گفت که مشتاقانه منتظر “بحث عمیق تر در مورد عنوان” و “احساس فوریت” است.

نوینسکی به آسوشیتدپرس گفت: «فکر نمی‌کنم سطح نگرانی در مورد تعداد بازیکنان فوتبالی که مبتلا به CTE هستند به اندازه کافی بالا باشد. فکر نمی‌کنم این چیزی باشد که بازیکنان می‌خواهند، که در واقع کسانی هستند که خطر CTE را دارند و اگر امروز تغییراتی ایجاد شود، می‌توانند از آینده (CTE) جلوگیری کنند.»

پوتوکیان در پاسخ به سوالی درباره انتقاد برخی از محققان CTE، از دستور کار این اجلاس دفاع کرد – به جلسه پنجشنبه اشاره کرد که شامل ارائه هایی در مورد نشانگرهای عصبی برای بیماری های دژنراتیو مزمن، اختلال عملکرد عصبی شناختی و بیماری های عصبی در فوتبال است.

او گفت: «فکر می‌کنم، ما در مورد همه مسائل برخورد کرده‌ایم و بسیار شفاف عمل کرده‌ایم. ما می خواهیم در مورد همه مسائل بشنویم. ما می خواهیم از همه ذینفعانی که دعوت کرده ایم یاد بگیریم.»

افتتاحیه اجلاس مملو از نشانه‌هایی از پیشرفت در تحقیقات ضربه مغزی بود – و نمونه‌های فراوانی که نشان می‌دهد تا چه حدی که باید انجام شود. علاوه بر گفتگوها در مورد پیشرفت های فناوری و شناخت روزافزون چندین بیماری مختلف به عنوان فاکتورهای تشخیص، متخصصان همچنین اهمیت ورزش را در بهبود آسیب های سر مطرح کردند.

روزهای استراحت پس از ضربه مغزی در اتاقی تاریک گذشته است.

پوتوکیان گفت: «ما در حال یادگیری این هستیم که ورزش دارو است. «ورزش باعث می شود افراد احساس بهتری داشته باشند. … انفجاری از تحقیقات و شواهد بسیار واضحی وجود دارد که نشان می‌دهد استراحت سخت در واقع مضر است و ورزش اولیه واقعاً مفید است.»

___

جی کوهن را در https://twitter.com/jcohenap دنبال کنید

___

AP soccer: https://apnews.com/hub/soccer و https://twitter.com/AP_Sports

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …