کلمبیا: چهار کودک از جمله نوزاد دو هفته پس از سقوط هواپیما زنده در جنگل پیدا شدند | کلمبیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گوستاوو پترو، رئیس‌جمهور کلمبیا گفت، چهار کودک از یک جامعه بومی در کلمبیا بیش از دو هفته پس از سقوط هواپیمای آنها در جنگلی انبوه، زنده در جنوب این کشور پیدا شده‌اند.

این کودکان توسط اعضای ارتش، آتش نشانان و مقامات سازمان هواپیمایی کشوری در جنگل انبوه استان کاکوتا کلمبیا نجات یافتند.

این هواپیما – یک سسنا 206 – حامل هفت نفر بین آراراکوارا، در استان آمازوناس، و سن خوزه دل گواویار، شهری در استان گواویار بود که به دلیل نقص موتور در ساعات اولیه اول ماه مه، هشدار ماهانه صادر کرد.

پس از جستجوی سخت توسط ارتش ما، چهار کودک را که پس از سقوط هواپیما در گواویار ناپدید شده بودند، زنده یافتیم. پترو روز چهارشنبه در پیامی از طریق توییتر گفت: یک شادی برای کشور.

سه بزرگسال از جمله خلبان بر اثر این سانحه جان باختند و اجساد آنها در داخل هواپیما پیدا شد. چهار کودک 13، 9 و 4 ساله و همچنین یک نوزاد 11 ماهه از این ضربه جان سالم به در بردند.

اطلاعات اولیه از مقام هوانوردی غیرنظامی، که تلاش‌های نجات را هماهنگ کرده، حاکی از آن است که کودکان از هواپیما فرار کرده و برای یافتن کمک به جنگل‌های بارانی رفتند.

امدادگران با حمایت سگ های جستجوگر قبلا میوه های دور ریخته شده ای را که کودکان برای زنده ماندن می خوردند و همچنین پناهگاه های بداهه ای که با پوشش گیاهی جنگل ساخته شده بود، پیدا کرده بودند.

هواپیماها و هلیکوپترهای ارتش و نیروی هوایی کلمبیا در عملیات نجات شرکت کردند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …