“ما در حال از دست دادن پول هستیم”: شرکت های برنامه تعمیر اپل می گویند که نمی توانند با غول فناوری رقابت کنند | سیب

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

شرکت‌های برنامه تعمیر شخص ثالث اپل می‌گویند تاخیر در این فرآیند و قیمت‌های بالای قطعات، رقابت با این خودرو را تقریبا غیرممکن می‌کند.

در سال 2021 اپل، تحت فشار بررسی کمیسیون بهره وری در مورد “حق تعمیر”، برنامه ارائه دهنده تعمیرات مستقل خود را در استرالیا راه اندازی کرد. این به عنوان راهی برای شرکت های کوچک برای رقابت با اپل برای تعمیر محصولات خود – مانند آیفون – با استفاده از ابزار و قطعات یدکی اپل شناخته شد.

در آن زمان، تعمیرکاران گفتند که احساس می‌کردند این حرکت یک حرکت نمادین بود که برای جلوگیری از هرگونه قانون بالقوه حق تعمیر که توسط بررسی کمیسیون بهره‌وری توصیه می‌شد، طراحی شده بود.

دو سال بعد، برخی می گویند ترس آنها محقق شده است. تعدادی از تعمیرکاران آبان نیوز استرالیا در استرالیا و ایالات متحده با آنها صحبت کرده اند که زمان پاسخ آهسته اپل و هزینه بالای قطعات تعویضی را برای آنها تقریبا غیرممکن می کند تا رقبای قابل قبولی باشند.

تعمیرکاران برای صحبت در مورد این برنامه درخواست ناشناس ماندن کردند، زیرا از ترس این که تلافی جویانه غول فناوری مستقر در کالیفرنیا ممکن است مانع از ماندن آنها در برنامه شود.

اپل اعلام کرده است که به طور متوسط ​​هشت هفته طول می کشد تا تعمیرکاران در این برنامه پذیرفته شوند، اما تعمیرکاران آبان نیوز استرالیا با آنها صحبت کرده است که زمان انتظار می تواند تا شش ماه باشد – و به نظر می رسد که برنامه ها در یک سیاهچاله قرار دارند. بدون هیچ نقطه تماسی در اپل برای ارائه به روز رسانی در مورد وضعیت خود.

هنگامی که تعمیرکاران در این برنامه پذیرفته می شوند، از اپل آموزش می بینند و همچنین به قطعات اپل، ابزارها، دفترچه راهنمای تعمیر و نرم افزارهای تشخیصی آیفون و مک های این شرکت دسترسی دارند.

اما آنها می گویند قیمت قطعات و همچنین فرآیند دریافت تخفیف برای قطعات تعویضی، رقابت تعمیرکاران را با برنامه تعمیرات خود اپل دشوار می کند.

یکی از تعمیرکاران، که می گوید کسب و کار او هر هفته بین 30 تا 40 محصول اپل را تعمیر می کند، گفت که تعمیر متوسط ​​بین یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می کشد. اگر نرخی را که اپل برای تعمیر از مشتریان دریافت می کند، دریافت کند، حداکثر سود آن حدود 60 دلار است.

«بعد از اینکه نیروی کار و اجاره بها را برداشتی، چه چیزی باقی می ماند؟ ما در حال از دست دادن پول هستیم.»

پورتال تعمیرات مستقل اپل به این صورت کار می‌کند که یا از تعمیرکاران قیمت تخفیفی برای قطعه جایگزین برای یک محصول اپل دریافت می‌کند، مشروط بر اینکه تعمیرکار قطعه معیوب را به همراه داشته باشد و بلافاصله آن را به اپل بازگرداند. یا با شارژ کامل قطعه و اعمال اعتبار تخفیف به حساب تعمیرکار پس از دریافت قطعه در تاریخ بعدی.

تعمیرکاران اغلب ترجیح می دهند محصولاتی مانند صفحه نمایش و باتری را از قبل ذخیره کنند تا تعمیرات سریعتر برای مشتریان انجام شود، اما آنها گفتند که روند اعتباردهی کند است.

یکی از تعمیرکاران آبان نیوز استرالیا گفت که اپل از ماه ژوئن حدود 80 اعتبار را پردازش نکرده است و این تاخیر باعث می‌شود که امکان سفارش قطعات از قبل کمتر شود. او همچنین گفت که صحبت کردن با کسی در اپل نیز دشوار است.

او گفت: “مشکل اصلی اپل این است که آنها حتی به مشتریان خدمات ارائه نمی دهند.” آنها یک پورتال دارند که می توانید سؤال بپرسید [in a search prompt] و فقط شما را به یک مقاله می برد.”

اپل از اظهار نظر در مورد سابقه این برنامه خودداری کرد.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

مشخص است که در دو سال گذشته 150 تعمیرکار در استرالیا به این برنامه معرفی شده اند.

اندرو ویلیامز، مدیر اجرایی شبکه اقدام مصرف کننده ارتباطات استرالیا، گفت: از آنجایی که استرالیا با بحران هزینه زندگی مواجه است، توانایی افراد برای تعمیر دستگاه های موجود خود به موقع و مقرون به صرفه بسیار مهم است.

“اگر نمی توانید تلفن خود را به روشی مقرون به صرفه یا دستگاه خود را به روشی مقرون به صرفه تعمیر کنید، پس این یک مانع جدی برای اینکه بتوانید واقعاً در بسیاری از خدمات شرکت کنید، در حال حاضر دولت و نهادهای خصوصی خدمات زیادی را به صورت آنلاین ارائه می کنند.” ” او گفت.

اگر دستگاه قابل استفاده ندارید، یا اگر تلفن یا رایانه لوحی خود را شکستید و سپس باید 2000 دلار خرج کنید تا دستگاه دیگری تهیه کنید – پس این یک مشکل اساسی است.

گزارش کمیسیون بهره‌وری در اکتبر 2021 از توصیه قانون کامل حق تعمیر متوقف شد، اما تعدادی تغییرات پیشنهادی در قانون مصرف‌کننده استرالیا ایجاد کرد تا به مردم اجازه دهد از دستگاه‌ها مدت‌ها گذشته از ضمانت‌هایشان استفاده کنند.

ویلیامز گفت که شبکه اقدام مصرف کننده ارتباطات استرالیا از حق تعمیر قانونی حمایت خواهد کرد.

گزارش کمیسیون به دولت سابق موریسون تحویل داده شد که قبل از انتخابات می 2022 به توصیه های آن پاسخ نداد.

دستیار وزیر رقابت دولت آلبانی، اندرو لی، برای اظهار نظر تماس گرفته شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …