پرچمدار رادیو 4 امروز در یک سال 800000 شنونده را به خاطر پادکست ها و رقبا از دست می دهد | بی بی سی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

برنامه امروز رادیو 4 در سال گذشته 800000 شنونده را از دست داده است زیرا آنها به پادکست ها و برنامه های رادیویی رقیب تغییر می کنند.

برنامه بحث صبحانه تعیین کننده دستور کار در ماه های اخیر سعی کرده است خود را دوباره ابداع کند و لحن غیررسمی تری را برای بخش هایی از نمایش اتخاذ کند. همچنین باید با قطع دسترسی دولت ریشی سوناک به وزرای دولت به عنوان بخشی از یک استراتژی ارتباطی عمدی مقابله کند.

امروز در سال 2016 پس از همه پرسی برگزیت به 7.5 میلیون نفر در هفته رسید. اما با تغییر عادات گوش دادن – راه اندازی ایستگاه های گفتگوی رقیب مانند رادیو تایمز و رشد پادکست های خبری – طبق آمار رسمی شنیداری، این میزان تا آغاز سال 2023 به تنها 5.8 میلیون شنونده در هفته کاهش یافت.

شارلوت مور، مدیر ارشد محتوای بی‌بی‌سی، گفت که پخش‌کننده با تمرکز بر پادکست‌هایی مانند I’m Not a Monster: The Shamima Begum Story «برای پاسخگویی به نیازهای شنیداری در حال تغییر مخاطبان ما سازگار می‌شود».

او کاهش مخاطبان رادیو 4 را با افزایش مخاطبان برای شنیدن درخواستی جبران کرد و افزود: «کیفیت محتوا در سطح جهانی است و رادیو 4 همچنان خانه اخبار قابل اعتماد و بی‌طرف، موضوعات جاری تامل برانگیز، مستندهای پیشگامانه است. و کمدی، هنر و درام مرزی.»

در جاهای دیگر، رادیو 2 با وجود تلاش برای جذب مخاطبان جوان تر که باعث بیگانه شدن برخی از طرفداران قدیمی شده است، 14.5 میلیون شنونده هفتگی داشت. با این حال، این ارقام سه ماه اول سال جاری را پوشش می‌دهند، قبل از اینکه کن بروس مجری محبوب اواسط صبح برای رقیب تجاری رادیو Greatest Hits رادیو عزیمت کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

رادیو Greatest Hits قبل از ورود بروس سرمایه گذاری زیادی روی تبلیغات انجام داده است و مخاطبان هفتگی این ایستگاه در حال حاضر با افزایش 26 درصدی نسبت به سال گذشته به 5.3 میلیون شنونده رسیده است، که به کمک تصمیم برای دادن فرصت رانندگی به مجری سابق BBC Simon Mayo کمک کرد. این شبکه که تعدادی از ایستگاه های محلی را با یک ایستگاه ملی DAB ترکیب می کند، یکی از بسیاری از رسانه هایی است که تلاش می کند شنوندگان ناراضی رادیو 2 را جذب کند.

شنود رادیویی تجاری با هزینه بی‌بی‌سی به رشد خود ادامه می‌دهد، که با کمک روند ادغام ایستگاه‌های محلی برای تولید محتوای سراسری، و همچنین بلندگوهای هوشمند که امتحان کردن رسانه‌های جدید را آسان‌تر می‌کند.

یکی از ذینفعان این روندها، جیمز اوبراین از LBC است که بیشترین مخاطب خود را با 1.5 میلیون شنونده هفتگی ثبت کرده است. ایستگاه او متعلق به شرکت رسانه ای Global است که ایستگاه های آن – که شامل Capital، Heart و Smooth نیز می شود – اکنون 25 درصد از کل شنوندگان رادیو بریتانیا را تشکیل می دهند.

این ارقام توسط راجار تهیه شده است که ترکیبی از نظرسنجی از مردم بریتانیا با نظارت الکترونیکی بر عادات گوش دادن آنها است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …