FBI مجوزهای امنیتی 3 مامور را در طول 6 ژانویه لغو کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دفتر تحقیقات فدرال مجوزهای امنیتی سه ماموری را که یا در شورش در ساختمان کنگره در 6 ژانویه 2021 شرکت داشتند، یا بعداً نظراتی در مورد آن ابراز کردند که “وفاداری آنها به ایالات متحده” را زیر سوال برد، لغو کرد. این دفتر روز چهارشنبه در نامه ای به بازرسان کنگره گفت.

این نامه که توسط یکی از مقامات ارشد اف‌بی‌آی نوشته شده بود، یک روز پیش از آن منتشر شد که حداقل دو تن از ماموران – مارکوس آلن و استفن فرند – قرار بود در مقابل کمیته فرعی مجلس نمایندگان در مورد آنچه جمهوری‌خواهان ادعا می‌کنند «سلاح‌سازی» است شهادت دهند. دولت فدرال در برابر محافظه کاران

چندین ماه است که قانونگذاران جمهوری خواه از ماموران FBI که به عقیده آنها از ادعای آنها حمایت می کنند مبنی بر اینکه این دفتر و سایر آژانس های فدرال علیه دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق و حامیانش قبل و بعد از حمله به کنگره آمریکا مخالفت کرده اند، تماس گرفته اند.

برخی از ماموران به عنوان افشاگرانی که خود را توصیف می‌کنند مطرح شده‌اند و اقداماتی مانند نوشتن نامه‌ای به رهبران اف‌بی‌آی انجام داده‌اند که در آن از شیوه‌های تبعیض این اداره علیه محافظه‌کاران شکایت می‌کنند.

به گفته بازرسان کنگره، مامورانی که مجوزهای امنیتی آنها لغو شده است – آقای آلن، آقای فرند و نفر سوم به نام برت گلاس – همگی توسط FBI تعلیق شده اند، زیرا این دفتر پرونده های آنها را بررسی می کند.

وکلای آقای آلن و آقای فرند به پیام هایی که خواستار اظهار نظر بودند پاسخ ندادند. بلافاصله نمی توان با وکیل آقای گلوس تماس گرفت.

مجوز فوق محرمانه آقای گلوس دو هفته پیش پس از اینکه بازرسان اداره تشخیص دادند که هنگام حرکت با اوباش طرفدار ترامپ در 6 ژانویه، وارد یک منطقه ممنوعه در محوطه کاپیتول شده است، لغو شد – نقض قوانین فدرال.

در حالی که او به هیچ جنایتی متهم نشده است، FBI متوجه شد که آقای گلاس “اطلاعات نادرست و/یا گمراه کننده” را در مورد آنچه در 6 ژانویه دیده است و اینکه آیا در آن روز در یک منطقه ممنوعه بوده است ارائه کرده است. به نامه ای که توسط کریستوفر دانهام، دستیار اجرایی FBI، برای نماینده جیم جردن، جمهوری خواه اوهایو و رئیس کمیته فرعی تسلیحات ارسال شده است.

در نامه آمده است که آقای گلاس منکر خشونت یا حضور در منطقه ممنوعه در کاپیتول شد، اما این اظهارات با عکس هایی که او در 6 ژانویه گرفت و همچنین با فیلم های در دسترس عموم مغایرت داشت. در نامه افزوده شد که آقای گلاس حتی پس از اخطار یکی از سرپرستانش برای انجام این کار، از حضور خود در نزدیکی ساختمان کنگره نیز خبر نداد.

“آقای. امتناع گلاس از ارائه پاسخ‌های کامل، صریح و صادقانه به سؤالات قانونی مقامات امنیتی در رابطه با تعیین امنیت یا اعتماد پرسنل باید منجر به اقدام نامطلوب در ترخیص شود.»

در این نامه آمده است که مجوز امنیتی فوق محرمانه آقای آلن پس از اینکه دفتر دریافت که او «با افراد یا سازمان‌هایی که مدافع، تهدید یا استفاده از زور یا خشونت هستند ابراز همدردی کرده است» لغو شد. بازرسان اف‌بی‌آی تشخیص دادند که آقای آلن ماه‌ها پس از حمله به کنگره، ایمیلی از حساب دفتر خود برای چند نفر از همکارانش ارسال کرده بود و از آنها خواسته بود که “در پیگیری هرگونه تحقیقات تحقیقاتی یا سرنخ‌های مرتبط با رویدادهای 6 ژانویه، احتیاط و احتیاط را به خرج دهند.” ، در نامه آمده است.

آقای آلن همچنین ایمیلی ارسال کرد که به یک وب‌سایت لینک داد و بیان کرد که «اجرای قانون فدرال درجاتی از نفوذ در میان جمعیت‌هایی که در ساختمان کنگره جمع‌آوری شده‌اند داشتند»، که باعث شد آقای آلن اظهار نظر کند که این واقعیت فرضی باعث ایجاد «نگرانی‌های جدی» در مورد دولت ایالات متحده شده است. شرکت در شورش

بازرسان اف‌بی‌آی همچنین دریافتند که آقای آلن، که سال گذشته در اعتراض به تعلیق اولیه مجوز وی، شکایتی را علیه آقای وی تنظیم کرد، در ارائه اطلاعات مرتبط به ماموران همکار که در مورد شورش‌ها تحقیق می‌کنند، درباره افرادی که گفته می‌شود در این حمله شرکت داشته‌اند، کوتاهی کرده است. گفت.

در این نامه اشاره شده است که وقتی یک مامور دیگر از آقای آلن خواست تا تحقیقات منبع باز درباره مظنونی را در 6 ژانویه انجام دهد، او گزارش داد که هیچ اطلاعاتی مبنی بر اینکه آن فرد درگیر هیچ گونه فعالیت مجرمانه بوده یا “ارتباط با تروریسم” داشته است، پیدا نکرده است.

در نامه آمده است که بر اساس گزارش‌های آقای آلن، مامور دیگر پرونده را بسته است، اما بعد از آن که یکی از کارمندان دیگر FBI اطلاعات عمومی را کشف کرد که نشان می‌داد هدف تحقیق به افسران پلیس در کاپیتول حمله کرده بود، دوباره باز شد.

آقای دوست، که مجوز امنیتی او روز سه‌شنبه لغو شد، تابستان گذشته از شرکت در یورش SWAT یک مظنون در تاریخ 6 ژانویه که با اتهامات جنحه‌ای در معرض دستگیری بود، خودداری کرده بود. آقای دوست این موضع را اتخاذ کرده بود که این حمله نشان دهنده استفاده بیش از حد از زور است.

آقای فرند که 12 سال کهنه کار این اداره است، زمانی که از پیوستن به حمله در 24 اوت در جکسونویل، فلوریدا امتناع کرد، به سرپرستان خود گفت: “من سوگند یاد کرده ام که از قانون اساسی حمایت کنم. من یک اعتراض اخلاقی دارم و می خواهم به عنوان یک مخالف وظیفه شناسی در نظر گرفته شود.

طبق سوابق وزارت دادگستری، تنها یک مورد دستگیری مربوط به 6 ژانویه در منطقه جکسونویل در 24 آگوست وجود داشت: تایلر بنش، که متهم به عضویت در یک گروه شبه نظامی دست راستی مرتبط با جنبش سه درصد بود. .

چیزی که آقای دوست از حساب کاربری خود حذف کرد این بود که در حالی که آقای بنش فقط به جنایت متهم شده بود، اسناد پرونده او می گوید که او در 6 ژانویه ویدیویی از خود را در خارج از ساختمان کنگره منتشر کرد که زره بدن و ماسک ضد گاز به تن داشت و یک ماسک ضد گاز به همراه داشت. تفنگ به سبک AR-15. اسناد همچنین می‌گویند که شاهدان بعداً به FBI گفتند که عکس‌هایی از آقای بنش را دیده‌اند که تفنگی مشابه حمل می‌کرده است.

بر اساس این نامه، آقای فرند در طول ارتباطات خود با سرپرستان خود در مورد امتناع از مشارکت در دستگیری آقای بنش، “روایت دیگری را در مورد رویدادهای کنگره ایالات متحده مطرح کرد”.

در این نامه همچنین اشاره شده است که در سپتامبر 2022، آقای فرند اسنادی را از سیستم‌های رایانه‌ای FBI در «یک درایو فلش غیرمجاز قابل جابجایی» دانلود کرده است. در نامه مشخص نشده است که آقای دوست چه نوع اسنادی را با خود برده است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …