Walgreens به توافق 230 میلیون دلاری با سانفرانسیسکو بر سر بحران مواد افیونی رسید | بحران مواد افیونی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سانفرانسیسکو به توافقی 230 میلیون دلاری با Walgreens بر سر نقش این شرکت در بحران بی سابقه مواد افیونی شهر دست یافته است.

به گفته وکیل شهر سانفرانسیسکو، این شهرک بزرگترین اعطایی است که تا به حال به یک دولت محلی در میان سال ها دعوای حقوقی مستمر و متمرکز بر مواد افیونی در سراسر کشور اعطا شده است.

این توافق 9 ماه پس از آن صورت می گیرد یک قاضی فدرال دریافت که شکست‌های شرکت نقش «قابل توجهی» در بحرانی ایفا کرد که تأثیرات «فاجعه‌بار» بر شهر، بیمارستان‌ها و محله‌های ویرانگر داشته است. چارلز بریر، قاضی منطقه ای ایالات متحده، همچنین Walgreens را به دلیل “شکست 15 ساله” خود در بررسی دقیق نسخه های مواد افیونی و نشان دادن سوء استفاده احتمالی از داروهایی که بعضاً بسیار اعتیاد آور هستند، مقصر دانست.

بریر در حکم خود در 10 آگوست 2022 دریافت که Walgreens در توزیع مواد افیونی قدرتمند از جمله فنتانیل، اکسی کانتین و اکسی کدون فرهنگ سود محور “پر کردن، پر کردن، پر کردن” را داشت.

دیوید چیو، دادستان شهر سانفرانسیسکو در بیانیه ای گفت: «این تصمیم صدای هزاران جانی را که در اثر همه گیری مواد افیونی از دست داده اند، می دهد. «این بحران از ناکجاآباد به وجود نیامده است. این توسط صنعت مواد افیونی ایجاد شده است، و حوزه های قضایی محلی مانند سانفرانسیسکو مجبور شده اند این بار را برای مدت طولانی به دوش بکشند.

تسویه حساب Walgreens مانع از محاکمه برای تعیین خسارت می شود. در بیانیه ای، Walgreens گفت که “مسئولیت را مناقشه می کند” و تقصیر را نمی پذیرد، اما حل و فصل به آن اجازه می دهد تا بر بیماران، مشتریان و جوامع تمرکز کند. این بیانیه افزود: افکار ما با کسانی است که تحت تأثیر این بحران غم انگیز قرار گرفته اند.

شرکت Deerfield مستقر در ایلینویز تنها متهم باقی مانده در دعوای مدنی سانفرانسیسکو بود، پس از اینکه چندین داروساز و توزیع کننده به تسویه حساب هایی به ارزش بیش از 120 میلیون دلار رسیدند.

بریر دریافت که داروخانه های Walgreens’s San Francisco از سال 2006 تا 2020 بیش از 1.2 میلیون نسخه تریاک با “پرچم های قرمز” دریافت کرده اند، اما قبل از تجویز آنها، کمتر از 5 درصد آنها را بررسی کرده اند.

دفتر دادستان شهر گفت که پول حاصل از این شهرک برای کمک به سانفرانسیسکو در مبارزه با بحران مواد مخدر مصرف خواهد شد.

این شهرک بسیار کمتر از آن چیزی بود که شهر در ابتدا درخواست کرده بود. سانفرانسیسکو تخمین زده بود که کاهش بحران مواد افیونی ممکن است 8.1 میلیارد دلار هزینه داشته باشد و Walgreens از نظر قانونی مسئول کل مبلغ است.

اوردوز در سانفرانسیسکو در سال های اخیر به بالاترین حد بی سابقه ای رسیده است. مرگ و میر ناشی از مواد مخدر در سه ماهه اول سال جاری در سانفرانسیسکو 41 درصد افزایش یافت و هر 10 ساعت یک نفر بر اثر مصرف بیش از حد تصادفی جان خود را از دست داد. طبق گزارش های پزشکی سانفرانسیسکو، این شهر شاهد مرگ 200 نفر در سه ماهه اول سال جاری به دلیل مصرف بیش از حد دوز در مقایسه با 142 نفر در ماه های مشابه در سال گذشته بوده است.

افزایش مرگ و میر در ماه دسامبر آغاز شد و تا ژانویه این شهر شاهد 82 مرگ بود که مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در شهر را به بالاترین حد خود رساند. این افزایش درست پس از بسته شدن شهر یک مرکز ارتباطی کلیدی، جایی که مردم با نظارت پزشکی از مواد مخدر استفاده می‌کردند، و افزایش پلیس در منطقه تندرلوین سانفرانسیسکو که مدت‌ها منابع کمتری داشت، رخ داد.

دکتر گرانت کولفکس، مدیر بخش بهداشت عمومی سانفرانسیسکو، در بیانیه ای گفت: “ما تاثیرات مخرب اعتیاد به مواد افیونی را در آسیب پذیرترین جوامع خود دیده ایم و این تصمیم گام مهمی در تلاش های ما برای نجات جان انسان ها است.” توسط دادستانی شهر منتشر شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …