ایالات متحده نزدیک به 110000 مرگ ناشی از مصرف بیش از حد را در سال 2022 ثبت کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بر اساس داده های اولیه فدرال که در روز چهارشنبه منتشر شد، سال گذشته نزدیک به 110000 نفر بر اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده جان خود را از دست دادند، یک رقم خیره کننده که با این وجود پس از دو سال افزایش شدید، نشان دهنده یک سطح فلاتی است.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، شمار اولیه 109680 مرگ ناشی از مصرف بیش از حد فقط اندکی بیشتر از رقم سال 2021 بود، زمانی که تخمین زده می شد 109،179 نفر جان خود را از دست دادند. مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در آن سال و سال قبل به طور قابل توجهی افزایش یافته بود و تقریباً 17 درصد در سال 2021 و 30 درصد در سال 2020 افزایش یافت.

دکتر راهول گوپتا، مدیر دفتر سیاست ملی کنترل مواد مخدر کاخ سفید، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت که استراتژی‌های دولت بایدن در مورد مصرف بیش از حد مواد مخدر مؤثر بوده است. او گفت: «ما درمان را برای میلیون‌ها آمریکایی گسترش داده‌ایم، در حال بهبود دسترسی به نالوکسان برای معکوس کردن مصرف بیش از حد آن‌ها هستیم و به زنجیره تأمین غیرقانونی فنتانیل در هر نقطه خفگی حمله می‌کنیم».

با این حال، داده‌های تازه منتشر شده جدیدترین نشانه‌ای از اثرات فاجعه‌بار فنتانیل، یک ماده مخدر مصنوعی که اغلب با محرک‌ها و سایر داروها مخلوط می‌شود و می‌تواند قبل از بلعیدن یک نمونه دارو شناسایی نشود، ارائه می‌دهد. بر اساس CDC، مواد افیونی مصنوعی در سال گذشته منجر به مرگ حدود 75000 نفر از اوردوز شده است.

تعداد شش رقمی تلفات، سیگنال دیگری بود مبنی بر اینکه تلاش‌های این کشور برای کاهش آسیب‌های ناشی از عرضه مواد مخدر که به طور فزاینده‌ای پیچیده و کشنده است، هنوز تا کامل شدن فاصله دارد. مصرف بیش از حد مواد مخدر به کاهش امید به زندگی در ایالات متحده کمک کرده است و یکی از علل اصلی مرگ و میر در این کشور است. سایر داروهای موجود در کشور که می توانند با فنتانیل مخلوط شوند، مانند مسکن ارزان و اعتیادآور حیوانات زایلازین، خطرات مصرف مواد افیونی را تشدید کرده است.

دفتر سیاست ملی کنترل مواد مخدر ماه گذشته زایلازین را به عنوان “تهدید دارویی نوظهور” معرفی کرد، اقدامی که دولت بایدن را ملزم به سازماندهی یک طرح دولتی برای واکنش به گسترش این دارو می کند.

مقامات هشدار دادند که تعداد مرگ و میرهای ناشی از مصرف بیش از حد در سال 2022 تخمینی بود و ممکن است با بررسی سوابق بیشتر مرگ از ایالت ها توسط دولت تغییر کند. یک سخنگوی CDC گفت که شمارش نهایی برای سال 2022 تا اواخر امسال یا اوایل سال آینده منتشر نخواهد شد.

از دهه 1970، به استثنای سال 2018، تعداد مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر هر ساله افزایش یافته است. دکتر ویلسون ام. کامپتون، معاون مؤسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر، که بخشی از مؤسسه ملی بهداشت است، گفت.

دکتر دانیل سیکارون، پروفسور پزشکی خانواده و جامعه در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، گفت داده‌های جدیدی که نشان می‌دهد میزان مرگ‌ومیرها در سال گذشته کاهش یافته است، “خم شدن بالقوه این منحنی تاریخی بالا” بود.

با این حال، دکتر سیکارون گفت: «نمی توان کاملاً خوش بین بود که این نشانه یک تغییر دائمی است.» وی نسبت به تداوم روند مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد در بین افراد بی خبر از مصرف قرص های تقلبی حاوی فنتانیل هشدار داد.

بسیاری از مداخلاتی که دولت بایدن در تلاش برای کاهش مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد درخواست کرده است، در استراتژی موسوم به “کاهش آسیب” سازماندهی شده اند، که استفاده از ابزارهایی را تشویق می کند که مصرف دارو را ایمن تر می کند. پرزیدنت بایدن اولین رئیس جمهوری است که این استراتژی را تایید می کند.

بخش کلیدی این استراتژی نالوکسان است، دارویی که می تواند مصرف بیش از حد را معکوس کند و اکنون می تواند بدون نسخه به فروش برسد. نابارون داسگوپتا، دانشمند دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل که در مورد استفاده از نالوکسان در ایالات متحده تحقیق کرده است، گفت: برخی از ایالت هایی که در استفاده از این دارو تهاجمی خاصی داشتند، مانند آریزونا، یوتا و ویرجینیای غربی، شاهد کاهش مصرف بیش از حد آنها بودند. مرگ و میر در سال گذشته

یک درمان مؤثر اعتیاد برای مصرف کنندگان مواد افیونی که می توان آن را در خانه مصرف کرد، بوپرنورفین، اکنون آسان تر تجویز می شود. اما مطالعه اخیر نشان داد که این دارو هنوز به میزان قابل توجهی از جمله برای بیماران سیاه پوست تجویز نمی شود.

کارشناسان بهداشت عمومی می گویند که ابزارهای کنترل دارو، مانند نوارهای تست فنتانیل که به کاربران در مورد وجود دارو در نمونه هشدار می دهد، جان افراد را نجات داده است.

Colleen Daley Ndoye، مدیر اجرایی Project Weber/Renew، سازمانی در Providence، RI که با مصرف کنندگان مواد مخدر کار می کند و نوارهای تست فنتانیل را توزیع می کند، گفت: «وقتی مردم بدانند، می توانند انتخاب های متفاوت یا انتخاب های امن تری داشته باشند.

این گروه قصد دارد اولین سایت مصرف مواد مخدر تحت نظارت را که توسط یک ایالت قانونی شده است، در اوایل سال آینده افتتاح کند. خانم دیلی ندوی گفت که دستگاه های کنترل دارو به احتمال زیاد جزئی از سایت خواهند بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …