پلیس 19 مظنون را در تحقیقات مرگ و میر ناشی از مواد افیونی بیمارستان گاسپورت شناسایی کرد | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس در حال بررسی مرگ صدها بیمار در یک بیمارستان محلی می گوید که 19 مظنون را شناسایی کرده است.

تحقیقات مستقل پلیس در بیمارستان گوسپورت وار مموریال در همپشایر آغاز شد، پس از بررسی‌ها نشان داد که عمر صدها بیمار از طریق استفاده از مواد افیونی کوتاه شده است.

اداره جرایم جدی کنت و اسکس، که تحقیقات با نام رمز عملیات سرخابی را مدیریت می کند، گفت که در حال بررسی سوابق بیش از 750 بیمار هستند.

نیل جروم، معاون دستیار کمیسر گفت: «تحقیقات مستقل در مورد مرگ و میر در بیمارستان یادبود جنگ گوسپورت یکی از بزرگترین و پیچیده ترین ماهیت آن در تاریخ پلیس بریتانیا است.

تیم ما متشکل از حدود 150 کارآگاه در حال خدمت و بازنشسته است که تا کنون بیش از 3 میلیون صفحه از اسناد، از جمله سوابق پزشکی بیش از 750 بیمار را ارزیابی کرده اند و اظهارات شاهد را از بیش از 1150 عضو خانواده گرفته اند.

تحقیقات ادامه دارد و پیشرفت خوبی دارد و در حال حاضر 19 مظنون شناسایی شده اند. مصاحبه های تحت احتیاط همچنان ادامه دارد.

“در حالی که ما هرگز تخمینی از مدت زمان بررسی‌هایمان به کسی ارائه نکرده‌ایم، اعضای خانواده می‌توانند مطمئن باشند که ما در سریع‌ترین زمان ممکن و کامل کار می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که عملیات سرخابی تحقیقات قاطع پلیس در مورد آنچه در Gosport رخ داده است.”

بستگان برخی از کسانی که در بیمارستان جان خود را از دست دادند، برای پیگرد قانونی در مورد این مرگ‌ها تلاش کرده‌اند و خواستار تحقیق در مورد مدل هیلزبورو شده‌اند.

بر اساس گزارش پانل مستقل Gosport که در سال 2018 منتشر شد، بیش از 450 نفر در بیمارستان عمرشان کوتاه شد، در حالی که 200 نفر دیگر “احتمالا” به طور مشابه بین سال های 1989 و 2000 بدون توجیه پزشکی، مواد افیونی دریافت کردند.

تحقیقات پلیس در آوریل 2019 پس از انتشار این گزارش آغاز شد.

در این گزارش آمده است که “بی اعتنایی به زندگی انسان ها و فرهنگ کوتاه کردن عمر تعداد زیادی از بیماران” در بیمارستان وجود دارد.

این سازمان افزود که “رژیم نهادینه شده ای برای تجویز و تجویز “دوزهای خطرناک” ترکیب خطرناکی از دارو وجود دارد که از نظر بالینی نشان داده یا توجیه نشده است.

این تحقیق که توسط اسقف سابق لیورپول، جیمز جونز انجام شد، مسئولیت کیفری یا مدنی را برای این مرگ‌ها قائل نشد.

این خانواده ها می گویند که تحقیقات بی اثر مکرر در مورد صدها مورد مرگ در بیمارستان باعث شده است که بستگان خود هیچ گونه عدالت یا تعطیلی نداشته باشند و خواستار برگزاری تحقیقات جدید قاضی و هیئت منصفه به جای انجام تحقیقات توسط پزشکی قانونی شده اند.

اما جونز، از وکلای لی دی، که نماینده 10 خانواده است، گفت: “خانواده هایی که ما نمایندگی می کنیم بدون شک از افشای پلیس مبنی بر شناسایی 19 مظنون به شدت نگران خواهند شد.

خانواده‌ها هرگز راضی نبوده‌اند که پاسخ‌های مورد نیاز در مورد مرگ عزیزانشان را داشته باشند و به همین دلیل است که سال‌هاست برای تحقیق در مورد مرگ آنها کمپین می‌کنند.

این واقعیت که این تحقیقات پلیسی که سال‌ها بعد انجام شده است، توانسته شواهد کافی برای شناسایی 19 مظنون پیدا کند، نشان می‌دهد که تحقیقات قبلی، نه تنها توسط پلیس، بلکه توسط پزشکی قانونی، چقدر غیر استاندارد بوده است.

این پرسش‌ها را مطرح می‌کند که در بهترین حالت، تحقیقات قبلی بی‌اثر، محدود و ضعیف بوده و در بدترین حالت، به طور بالقوه توسط مقامات درگیر پوشش داده شده است.

ما معتقدیم که تحقیقات به رهبری قاضی، مشابه تحقیقات هیلزبورو، تنها راه برای تأمین تمام پاسخ‌هایی است که خانواده‌ها به آن‌ها نیاز دارند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …