رهبران گروه 7 در نشست هیروشیما به جنگ اوکراین و خلع سلاح هسته ای می پردازند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

رهبران کشورهای گروه هفت و مهمانان منتخب برای اجلاس در شهر بندری ژاپن که توسط بمب اتمی منفجر شده توسط ایالات متحده در سال 1945 نابود شد ملاقات خواهند کرد.

رهبران هفت کشور دموکراسی ثروتمند جهان روز جمعه برای یک نشست سه روزه وارد هیروشیما ژاپن خواهند شد تا در مورد خطر گسترش سلاح های هسته ای در مواجهه با جنگ روسیه در اوکراین و آزمایش های اخیر موشک های بالستیک در نزدیکی کره شمالی گفتگو کنند. .

این گفتگوهای سطح بالا در شهر بندری جنوبی تنها چند روز پس از دیدار رئیس جمهور اوکراین ولودیمیر زلنسکی با برخی از رهبران گروه 7 در یک تور اروپایی برای تامین تسلیحات بیشتر برای کشورش پیش از حمله متقابل پیش بینی شده برای بازپس گیری قلمرو از نیروهای روسی انجام خواهد شد. .

هیروشیما شاید بیشتر به عنوان شهری شناخته شود که در سال 1945 با پرتاب بمب اتمی توسط ارتش ایالات متحده در اولین حمله در نوع خود در نبردهای مسلحانه، به خاکستر تبدیل شد.

تقریباً 70000 نفر بلافاصله جان خود را از دست دادند و ده ها هزار نفر دیگر در اثر مسمومیت با تشعشعات قبل از پایان سال جان خود را از دست دادند.

از آنجایی که ژاپن ریاست فعلی گروه 7 را بر عهده دارد، انتظار می رود فومیو کیشیدا میزبان، نخست وزیر ژاپن، اهمیت حمله هسته ای و همچنین تعهد توکیو به اوکراین را برجسته کند.

ترس از حمله اتمی دیگر از زمان آغاز جنگ افزایش یافته است و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در بحبوحه آزمایش مجدد موشک های مافوق صوت، تهدیداتی را مطرح کرد.

نوریوکی شیکاتا، وزیر امور عمومی کابینه در دفتر نخست وزیری ژاپن به یورونیوز گفت: هیروشیما مناسب ترین مکان برای ابراز تعهد ما به صلح و ترویج خلع سلاح هسته ای و جلوگیری از عدم اشاعه مواد مرتبط با هسته ای است.

حمایت ژاپن از اوکراین

ژاپن تنها کشور G7 است که تسلیحات مرگبار به اوکراین نفرستاده است. استراتژی امنیت ملی این کشور صرفاً اجازه انتقال تسلیحات پیشرفته مانند تانک های زرهی و هواپیماهای جنگی را به کشورهایی که به طور مشترک این سخت افزار را تولید می کنند، می دهد.

با این حال، توکیو در یک سالگرد تهاجم تمام عیار روسیه، بسته کمک مالی جدیدی به ارزش 5 میلیارد یورو به اوکراین متعهد شد و کیشیدا در ماه مارس یک سفر غیرمنتظره به کیف انجام داد و اولین رهبر ژاپن پس از جنگ شد که پس از جنگ جهانی وارد منطقه جنگی شد. II.

شیکاتا گفت: «نخست وزیر کیشیدا به شجاعت و استقامت مردم اوکراین و رهبری شجاع رئیس جمهور زلنسکی برای دفاع از میهن و دموکراسی خود احترام می گذارد.

وی افزود: «ژاپن به طور مستمر و قوی روسیه را محکوم کرده، تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ای اعمال کرده و حمایت فعالی کرده است».

تحریم های جدید اتحادیه اروپا

این نشست همچنین کمی بیش از یک هفته پس از آن برگزار می‌شود که اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، یازدهمین دور تحریم‌ها را علیه روسیه اعلام کرد که بر مبارزه با دور زدن تحریم‌های اتحادیه اروپا از طریق هدف قرار دادن افراد، نهادها و کشورهای شخص ثالثی که به روسیه کمک می‌کنند، متمرکز است.

به طور معمول، رئیس کمیسیون اروپا و رئیس شورای اروپا، چارلز میشل، نیز برای شرکت در نشست هیروشیما دعوت می شوند.

وزرای دارایی و روسای بانک های مرکزی G7 که پیش از اجلاس سران دیدار کردند، متعهد شدند که تحریم ها را علیه روسیه اعمال کنند، با تورم فزاینده مقابله کنند، سیستم های مالی را تقویت کنند و به کشورهایی که زیر بار بدهی های سنگین هستند کمک کنند.

تنش در دریای چین جنوبی

رهبران گروه 7 همچنین به دنبال احتمال وقوع مجدد درگیری در آسیا هستند.

شیکاتا می گوید ترس از اینکه پکن ممکن است سعی کند جزیره خودگردان تایوان را به زور تصرف کند نه تنها برای ژاپن بلکه برای جامعه بین المللی نیز نگرانی جدی است.

به گفته پنتاگون، چین به سرعت در حال گسترش زرادخانه هسته ای خود از برآورد فعلی 400 کلاهک به 1500 کلاهک تا سال 2035 است.

شیکاتا در پایان گفت: «این مناسبت بسیار مهمی خواهد بود که در هیروشیما برگزار می شود… برای نشان دادن عزم قوی G7 برای انکار قاطعانه تجاوز نظامی، هرگونه تهدید سلاح هسته ای و همچنین تلاش برای آسیب رساندن به نظم بین المللی».

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …