تاریخ انتشار بازیکنان برای جام جهانی زنان مورد توافق قرار گرفت اما اتحادیه فوتبال انگلیس به برنامه‌های خود پایبند بود | جام جهانی زنان 2023

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتحادیه باشگاه‌های اروپا و فیفا بر سر تاریخ‌های پیشنهادی جدید آزادی بازیکنان برای انجام وظایف بین‌المللی قبل از جام جهانی زنان به توافق رسیده‌اند، اما این که آیا اتحادیه‌های ملی به آن پایبند باشند یا خیر، تردید وجود دارد.

بر اساس دوره‌های آزادسازی اجباری تعیین شده در تقویم مسابقات بین‌المللی فیفا، اولین زمانی که اتحادیه‌ها می‌توانند بازیکنان را قبل از مسابقات در استرالیا و نیوزلند ببرند، 10 جولای است. اکنون یک بازه زمانی انتشار غیر اجباری بین 23 و 29 ژوئن – چهار هفته قبل از مسابقات وجود دارد. با این حال، اتحادیه فوتبال انگلیس برنامه ریزی کرده بود که بازیکنان خود را برای اولین اردوی پیش از جام جهانی در 19 ژوئن فرا بخواند و آبان نیوز متوجه شده است که هیچ چیز از این نظر تغییر نکرده است.

پس از رایزنی گسترده با سهامداران در سراسر جهان، یک توافق اجماع جدید میانجی شد که بر اساس آن تاریخ 10 ژوئیه باقی می ماند که یک بازیکن تا آن زمان مسابقات رسمی باشگاهی داشته باشد، مگر اینکه به طور متقابل با اتحادیه ملی مربوطه و بر اساس شرایط فردی توافق شود.

سخنگوی اتحادیه فوتبال انگلیس گفت: “ما از فیفا و ECA سپاسگزاریم که به فدراسیون‌های ملی انعطاف‌پذیری دادند تا بهترین راه‌حل برای این موضوع را پیدا کنند، زیرا همه طرف‌ها رفاه بازیکنان را در قلب تصمیم‌گیری قرار می‌دهند.

“تحقیقات ما به ما می گوید که خواسته های بازیکنان در یک تورنمنت بزرگ بین المللی مانند جام جهانی زنان بیشتر از هر رقابت دیگری است. همراه با بسیاری دیگر از کشورهای رقیب، ما معتقدیم که به زمان بیشتری برای آماده سازی تیم نیاز داریم، در حالی که اذعان داریم که یک دوره مناسب برای استراحت و ریکاوری در پایان یک فصل پرمشغله باشگاهی، که شامل تورنمنت های بین المللی پشت سر هم نیز می شود، حیاتی است.

چهار هفته تعطیلی بر شانس بازیکنان برای بازگشت به سطح مورد نیاز تأثیر می‌گذارد و خطر آسیب دیدگی را افزایش می‌دهد که در نتیجه به نفع هیچ‌کس نیست، به ویژه بازیکنان. ملاحظات دیگری در مورد تأثیر منفی خستگی سفر، سازگاری و جت لگ وجود دارد.

ECA و فیفا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که چارچوب جدید «توازن بسیار مهمی را بین بازیکنانی که استراحت کافی دارند ایجاد می‌کند و در عین حال زمان کافی را برای آماده‌سازی» قبل از جام جهانی فراهم می‌کند.

فیفا همچنین اعلام کرد برنامه حفاظت از باشگاه خود را برای پوشش این دوره اضافی “از لحظه ای که بازیکنان باشگاه خود را برای انجام وظایف خود با تیم ملی خود تا بازگشتشان ترک می کنند” بدون توجه به تاریخ خروج، تمدید خواهد کرد.

یادداشت تفاهم جدیدی با فیفا، که تا پایان سال 2030 ادامه دارد، در مارس 2023 امضا شد. این تفاهم نامه نقش مهمی در عملکرد روابط باشگاه و کشور ایفا می کند، زیرا بر آزادی بازیکنان برای تاریخ های بین المللی نظارت می کند.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

جلسات اخیر ذینفعان به دنبال ارائه مصالحه ای بر سر بن بست بود و هیئت هایی از باشگاه ها، اتحادیه های عضو، یوفا، اتحادیه بازیکنان فیفپرو و ​​لیگ ملی فوتبال زنان در ایالات متحده به همراه تعدادی از سرمربیان، کادر پزشکی و کادر فنی تخصصی را شامل می شد.

در بیانیه مشترک افزوده شده است: «بر اساس روحیه همکاری از طریق گفتگوی باز و سازنده، فرآیند مشاوره و چارچوب متعاقب آن پیام روشنی را ارسال می کند که چگونه فیفا و ECA، و همچنین سهامداران در سراسر بازی زنان، به دنبال همکاری در آینده خواهند بود. ”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …