هشدار در مورد عمل جراحی در شهر مرزی مکزیک پس از موارد مشکوک مننژیت، 1 مرگ

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات بهداشتی ایالتی و فدرال به ساکنان ایالات متحده هشدار می دهند که پس از ابتلای پنج نفر از تگزاس به موارد مشکوک به مننژیت قارچی، جراحی های برنامه ریزی شده در یکی از شهرهای مرزی مکزیک را لغو کنند.

براونزویل، تگزاس — مقامات بهداشتی ایالتی و فدرال به ساکنان ایالات متحده هشدار می دهند که پس از بازگشت پنج نفر از تگزاس که در آنجا تحت عمل جراحی قرار گرفتند و موارد مشکوک به مننژیت قارچی مبتلا شدند، جراحی های برنامه ریزی شده در یکی از شهرهای مرزی مکزیک را لغو کنند. مقامات گفتند که یکی از آنها جان باخته است.

وزارت خدمات بهداشت ایالتی تگزاس روز سه شنبه گفت، پنج نفری که بیمار شدند برای اعمال جراحی شامل استفاده از اپیدورال، یک داروی بیهوشی در نزدیکی ستون فقرات به ماتاموروس، در آن سوی مرز براونزویل سفر کردند. چهار نفر در بیمارستان بستری هستند و یکی از آنها بعدا درگذشت.

به گفته این اداره، سن افرادی که بیمار شده اند بین 30 تا 50 سال است.

مرکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری روز سه‌شنبه برای ساکنان ایالات متحده که به دنبال مراقبت‌های پزشکی در ماتاموروس هستند، توصیه‌ای برای سفر صادر کرد.

مننژیت تورم پوشش محافظ مغز و نخاع است و باید فوراً درمان شود. علائم شامل تب، سردرد، سفت شدن گردن، حالت تهوع، استفراغ، گیجی و حساسیت به نور است. موارد مننژیت می تواند توسط ویروس ها، باکتری ها، تروما یا قارچ ها ایجاد شود.

مقامات بهداشتی می گویند مننژیت قارچی، مانند موارد تگزاس، از فرد به فرد منتقل نمی شود. ممکن است به طور تصادفی در طی یک روش پزشکی یا جراحی معرفی شود.

وزارت بهداشت تگزاس گفت که مقامات ایالات متحده و مکزیک در تلاش هستند تا منبع عفونت را پیدا کنند، آیا موارد مرتبط هستند یا خیر.

CDC از هر کسی که بعد از 1 ژانویه 2023 در آن ناحیه داروی بی‌حس کننده اپیدورال تزریق کرده است، خواست تا مراقب علائم علائم مننژیت باشند و با پزشک مشورت کنند.

بیماران در موارد تگزاس سه روز تا شش هفته پس از جراحی در Matamoros علائم را نشان دادند.

کارشناسان می‌گویند افرادی که ایالات متحده را برای داروهای تجویزی، روش‌های دندان‌پزشکی، جراحی و سایر درمان‌های پزشکی – که به عنوان گردشگری پزشکی نیز شناخته می‌شوند – ترک می‌کنند. علاوه بر مکزیک، سایر مقاصد رایج عبارتند از کانادا، هند و تایلند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …