دموکرات ها از بایدن بخواهند از اختیارات اصلاحیه چهاردهم برای جلوگیری از “فاجعه اقتصادی جهانی” استفاده کند | سیاست آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

با بالا گرفتن نگرانی ها در مورد سقف بدهی، گروهی از سناتورهای دموکرات قصد دارند نامه ای به جو بایدن بفرستند و از او بخواهند که از اختیارات خود بر اساس اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی برای ادامه پرداخت صورت حساب های دولت آمریکا استفاده کند، حتی اگر سقف بدهی ها افزایش نیابد. .

سناتورهای دموکرات از جمله تینا اسمیت، الیزابت وارن، اد مارکی و برنی سندرز، یک نماینده مستقل، استدلال کردند که جمهوری خواهان “با حسن نیت” مذاکره نمی کنند. آنها تلاش حزب جمهوری خواه را برای اعمال الزامات کاری در برنامه هایی مانند Medicaid و SNAP که کوپن های مراقبت های بهداشتی و غذایی را برای خانواده های کم درآمد ارائه می دهند، زیر سوال بردند.

مایه تاسف است که جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان و سنا با حسن نیت عمل نمی کنند. در عوض، جمهوری خواهان به صراحت اعلام کرده اند که آماده اند کل اقتصاد ما را گروگان بگیرند، مگر اینکه شما به خواسته های آنها برای کاهش کسری بودجه در پشت خانواده های کارگری بپیوندید. این به سادگی غیرقابل قبول است.”

این نامه در زمانی در میان قانونگذاران پخش شده است که بنا به گزارش ها، بایدن به نوعی حمایت از مصالحه در مورد الزامات کاری و قوانین برنامه های فدرال را نشان داده است. اما دموکرات‌ها به طور فزاینده‌ای نگران این هستند که این مذاکرات چگونه به نظر می‌رسد و به دنبال اصلاحیه چهاردهم هستند، یک الحاقیه دوران جنگ داخلی ایالات متحده به قانون اساسی، که می‌گوید اعتبار بدهی عمومی «نباید زیر سؤال رفت». این به طور بالقوه می تواند به بایدن اجازه دهد تا کنگره را به این دلیل که ناکامی آنها در افزایش سقف غیرقانونی است، زیر پا بگذارد.

اما بایدن قبلاً در مورد این استراتژی تردید داشت. بایدن هفته گذشته گفت: «من در حال بررسی اصلاحیه چهاردهم بودم. و مردی که برایش احترام زیادی قائلم، لری ترایب، که برای مدت طولانی به من مشاوره می داد، فکر می کند که این کار مشروع خواهد بود. اما مشکل اینجاست که باید به دادگاه رسیدگی شود.»

با این حال، کسانی که پشت این نامه هستند در مقابل حزب جمهوری خواه هستند که از دادن امتیازاتی مانند افزایش مالیات بر افراد بسیار ثروتمند خودداری کرده است.

ما نامه می نویسیم تا فوراً از شما درخواست کنیم که برای اعمال اختیارات خود بر اساس اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی، که به وضوح بیان می کند: “اعتبار بدهی عمومی ایالات متحده … نباید مورد تردید قرار گیرد.” استفاده از این اختیار به ایالات متحده این امکان را می دهد که به پرداخت به موقع صورتحساب ها و بدون تاخیر ادامه دهد و از یک فاجعه اقتصادی جهانی جلوگیری کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …