واکسن آنفولانزای مرغی برای کندورهای کالیفرنیا در میان ترس از انقراض تایید شد | کالیفرنیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات فدرال این هفته اعلام کردند که در بحبوحه تلاش برای بازگرداندن این گونه در معرض خطر از آستانه انقراض، واکسن جدیدی برای محافظت از کندورهای کالیفرنیا در برابر سویه کشنده آنفلوانزای مرغی تاییدیه اضطراری دریافت کرده است.

اقدام اضطراری بر شیوعی تاکید دارد که این بیماری را نگران کرده است حفاظت جامعه ای که می ترسد کندورها، گونه های آسیب پذیری که دهه ها را در بهبودی سپری کرده است، ضربه ای ویرانگر وارد شود. پس از اینکه برای اولین بار در اواخر ماه مارس در یک کندور مرده شناسایی شد، این بیماری در گله کوچکی از پرندگان وحشی که به دقت توسط آژانس‌های جنوب غربی نظارت می‌شوند را فرا گرفت. بر اساس بیانیه ای که توسط سرویس ماهی و حیات وحش ایالات متحده منتشر شده است، تاکنون 21 کندور مرده اند که بر هشت جفت مولد تأثیر گذاشته است.

آنفولانزای پرندگان بسیار بیماری زا یا HPAI ویروسی است که توسط آژانس به عنوان “بسیار مسری” توصیف شده است. در بیانیه آوریل که مرگ اولین کندورهای آلوده را در اوایل آوریل تایید کرد، گفت: ویروس می تواند به سرعت از طریق “تماس پرنده به پرنده، آلودگی محیطی با مواد مدفوع، و از طریق لباس، کفش و وسایل نقلیه در معرض دید” گسترش یابد.

چندین کندور تحت مراقبت متخصصان باقی مانده است، از جمله جوجه ای که به تازگی از تخم خارج شده است که تخمش قبل از تسلیم شدن مادرش به این بیماری از لانه آلوده خود بیرون کشیده شده است. مقامات و امدادگران امیدوارند که نوزاد یتیمی که اکنون با کمک یک کندور مخملی در مرکز حیات وحش لیبرتی در فینیکس، آریزونا پرورش می‌یابد، به زودی به طبیعت بازگردانده می‌شود. در حال حاضر جوجه است در میان پتوها و جانشین پر شده‌اش، در انتظار جابه‌جایی با والدین پرورش‌دهنده در مرکز پرورش در اسارت Peregrine Fund است.

محتوای فیس بوک مجاز است؟

این مقاله شامل محتوای ارائه شده توسط فیس بوک است. قبل از بارگیری هر چیزی از شما اجازه می‌خواهیم، ​​زیرا ممکن است از کوکی‌ها و فناوری‌های دیگر استفاده کنند. برای مشاهده این مطالب، روی “مجاز و ادامه” کلیک کنید.

با وجود محدود بودن آن به یک گله در آریزونا، گروه‌های حفاظت از این بیماری نگران هستند که این بیماری کشنده تلفات ویرانگری را بر روی جمعیت ظریف کندور وارد کرده است. صندوق Peregrine، سازمانی که به حفاظت از پرندگان شکاری و شریک اصلی فدرال در بازسازی و احیای کندورهای کالیفرنیا در طبیعت اختصاص دارد، نوشت: “در عرض چند هفته، این رویداد تلاش ما را برای بازیابی یک دهه یا بیشتر به عقب انداخت.” به‌روزرسانی اواخر آوریل در مورد تأثیر HPAI بر کندورها، اضافه کرد که تهدید جدید ناشی از آنفولانزای مرغی «نیاز به پرداختن به تهدیدات قابل پیشگیری و قابل کنترل را برجسته می‌کند، و حتی بیشتر بر استراتژی‌های اثبات‌شده مانند پرورش در اسارت برای افزایش جمعیت وحشی تکیه می‌کند». .

زمانی که به وفور در آسمان در سراسر محدوده غربی خود، که از شمال غربی اقیانوس آرام تا باخا کالیفرنیا، مکزیک را در بر می گیرد، تنها چند صد مورد از این کرکس های نمادین و عظیم حتی پس از چندین دهه تلاش اختصاصی برای پرورش و حفاظت در طبیعت باقی مانده اند.

این بیماری به سرعت در حال گسترش یکی از چندین تهدیدی است که کندورها از زمانی که جمعیت برای اولین بار توسط شکار در طول هجوم طلا در کالیفرنیا از بین رفتند، از جمله خطرات ناشی از سموم آفت‌کش DDT و مسمومیت با سرب ناشی از مهمات موجود در لاشه‌های لاشه‌شده با آن مواجه شده‌اند. بهبودی کند بوده است. کندورها تا زمانی که در حدود هشت سالگی به بلوغ نرسند جفت نمی گیرند و ماده ها تنها هر دو سال یک تخمک تولید می کنند.

این گونه خطرناک آنفولانزای مرغی به سرعت در سراسر ایالات متحده گسترش یافته است و میلیون ها پرنده اهلی و وحشی را از زمان ورود به آمریکای شمالی در پایان سال 2021 کشته است. اگرچه این ویروس برای انسان خطر بالایی در نظر گرفته نمی شود، اما یکی از مخرب ترین ها بوده است. شیوع بیماری پرندگان در تاریخ این کشور تقریباً 58 میلیون طیور تجاری در تلاش برای کاهش سرعت گسترش این بیماری که جان صدها عقاب طاس را گرفته و در بیش از 6700 پرنده وحشی شناسایی شده است، باید معدوم شوند.

در حالی که تایید استفاده اضطراری توسط خدمات بازرسی سلامت حیوانات و گیاهان USDA (APHIS) به کندورهای کالیفرنیا محدود می شود، آژانس به کار برای توسعه گزینه هایی برای انواع دیگر پرندگان ادامه می دهد. قبل از تزریق آن به کندورها، یک مطالعه آزمایشی برای آزمایش واکسن بر روی کرکس‌های آمریکای شمالی – “یک گونه مشابه” – برای اطمینان از عدم وجود عوارض جانبی آغاز شده است.

از تبلیغات قبلی خبرنامه رد شوید

آژانس در بیانیه ای گفت: “APHIS این واکسیناسیون اضطراری کندورها را تایید کرد زیرا این پرندگان به شدت در خطر انقراض هستند، به دقت تحت نظارت هستند، و جمعیت آنها بسیار کم است که امکان نظارت دقیق بر واکسن را فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که فقط برای جمعیت تایید شده تزریق می شود.” روز سه شنبه صادر شد.

همراه با اعلام امیدواری مبنی بر آماده شدن واکسن به زودی، تلاش ها برای جداسازی پرندگان آلوده موفقیت آمیز بوده است. عفونت در میان گله آریزونا که ویروس در آن یافت شد، ثابت مانده است.

“تیم های میدانی ما از 11 آوریل هیچ گونه کندورهای در معرض خطر اضافی کالیفرنیا را در شمال آریزونا شناسایی نکرده اند.” صندوق Peregrin در به روز رسانی این هفته منتشر کرد و اضافه کرد که چهار پرنده تحت مراقبت خود علائم بهبودی را نشان می دهند. وی افزود: «برنامه پرورش در اسارت صندوق Peregrine نیز در حال انجام است و زندگی جدیدی در حال شکل گیری است. از 18 تخم گذاشته شده، 9 جوان از تخم خارج شده اند و فصل جدیدی برای تلاش برای بهبودی آغاز می شود.

آسوشیتدپرس کمک کرد گزارش نویسی

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …