نیوهمپشایر از یک دختر شورشی تقدیر کرد. سپس متوجه شد که او یک کمونیست است.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

از سنین جوانی، الیزابت گورلی فلین، فعال شناخته شده بود که از برنامه ای حمایت می کرد که از حقوق کارگران و زنان حمایت می کرد. خانم فلین اولین سخنرانی سیاسی خود را در سال 1906، زمانی که 15 سال داشت، ایراد کرد و سپس بنیانگذار اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا، سازمان دهنده اتحادیه بین المللی کارگران جهان و در نهایت رهبر حزب کمونیست شد. از ایالات متحده اقدامات جسورانه او لقب “دختر شورشی” را برای او به ارمغان آورد.

نزدیک به 60 سال پس از مرگ او، شهرت او همچنان او را دنبال می کند.

تنها دو هفته پس از نصب نشانگر کنار جاده ای که به افتخار او توسط ایالت در زادگاهش در کنکورد، NH نصب شد، پس از مخالفت شدید قانونگذاران جمهوری خواه نسبت به روابط کمونیستی خانم فلین، ایالت این پلاکارد را حذف کرد.

خانم فلین به‌عنوان سازمان‌دهنده کارگران صنعتی جهان، در سال 1906 در اعتصاب‌های سراسر کشور، از جمله اعتصاب کارخانه‌های نساجی در لورنس، ماساچوست، شرکت کرد. اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در سال 1920 در حالی که آمریکایی ها به دلیل عقاید کمونیستی خود مورد بازجویی قرار گرفتند.

جو هیل، سازمان‌دهنده کارگری، آهنگی نوشت که گفته می‌شد از خانم فلین الهام گرفته شده بود و آن را «دختر شورشی» نامید.

در سال 1953، خانم فلین بر اساس قانون اسمیت به توطئه برای آموزش و حمایت از سرنگونی اجباری دولت ایالات متحده محکوم شد. او به سه سال زندان محکوم شد. خانم فلین هنگامی که در سال 1964 درگذشت، مراسم تشییع جنازه ایالتی را در مسکو دریافت کرد و در صفحه اول نیویورک تایمز، آگهی ترحیم او با توصیف او به عنوان رئیس حزب کمونیست آمریکا منتشر شد.

«نقش الیزابت گورلی فلین در تاریخ به خوبی تثبیت شده است. اهمیت او به عنوان یک شخصیت تاریخی مورد تردید نیست. اما چیزی که به خوبی شناخته شده نیست این است که او در کنکورد به دنیا آمده است.

آقای آلپرت و دوستش مری لی سارجنت برای اولین بار در سال 2021 از بخش منابع تاریخی استان درخواست کردند که نشانگر تاریخی داشته باشد. ایالت این پلاک را در مارس 2022 سفارش داد و در دسامبر توسط شورای شهر کنکورد تایید شد.

نشانگر در گوشه ای نصب شد که گمان می رود زمانی محل خانه کودکی خانم فلین بوده است و مراسم افتتاحیه آن در 1 مه برگزار شد. دو روز بعد، اعضای شورای اجرایی نیوهمپشایر، یک نهاد ایالتی متشکل از چهار جمهوری خواه و یک نفر دموکرات، درباره موضوع بنای تاریخی بحث کرد. جوزف کنی، یکی از اعضای شورای جمهوری خواه، آن را “سیلی به صورت ایالت نیوهمپشایر و شهر کنکورد” توصیف کرد.

در 15 مه حذف شد.

آقای کنی در مصاحبه ای گفت که امیدوار است برداشتن این پلاک درس ارزشمندی در مورد تاریخ کمونیسم در ایالات متحده به کودکان بیاموزد، و زمانی که تهدید می کرد “جهان را تحت کنترل درآوریم و شیوه زندگی ما را تغییر خواهیم داد.”

آقای کنی گفت: «مشاهده من از آنجا شروع می شود و ادامه می یابد. ما نمی توانیم چنین فردی را در پایتخت ایالت بشناسیم.»

حذف سریع سازمان‌دهندگان جامعه را به خاطر پیچیدگی‌های سیاست‌ها و رویه‌های بوروکراتیک در ایالت «آزاد زندگی کن یا بمیر» در مقابل مقامات دولتی قرار داده است. در بیانیه‌ای، سخنگوی فرماندار کریس سونونو، یک جمهوری‌خواه، گفت که دفتر فرماندار دریافته است که نشانگر در املاک دولتی قرار دارد و نه اموال شهری و “بنابراین، نشانگر حذف شد.”

بنجامین ویهستاد، سخنگوی این سازمان گفت: «همه سیاست‌ها و دستورالعمل‌ها برای حذف این نشانگر بحث‌برانگیز رعایت شد. شهر کنکورد از طریق بیانیه‌های عمومی خود به صراحت اعلام کرد که از حفظ این نشانگر حمایت نمی‌کنند.

آقای Vihstadt توضیح بیشتری در مورد اینکه این فرآیند برای حذف آن شامل چه مواردی می شود یا چه کسی در نهایت دستور حذف نشانگر را داده است، ارائه نکرد. در نامه ای در 10 ماه مه به ایالت، شهر گفت که “هیچ موضعی” در مورد حذف ندارد.

آقای آلپرت گفت که طرفداران این نشانگر معتقدند که ایالت “هیچ دلیلی” برای حذف آن ندارد و به یک سیاست ایالتی اشاره کرد که مستلزم بررسی پیشنهادات برای بازنگری یا بازنشستگی نشانگرها توسط کمیسیون منابع تاریخی ایالتی است و به حامیان مالی آنها اطلاع داده می شود. .

در حال حاضر، آقای آلپرت گفت که مراجعات حقوقی وکلای مدافع “نامشخص” است.

دنیس لین، که زنان در حزب کمونیست را مطالعه می کند و مدیر مطالعات جنسیت در دانشگاه ایندیانای جنوبی است، گفت که نقش خانم فلین در تاریخ کار آمریکا شایسته شناسایی است.

خانم فلین گفت: “این به نوع تاریخی مربوط می شود که مردم مایل به تصدیق آن هستند – خوب، بد، درهم و برهم.” ما به عنوان یک مورخ باید همه آن را تصدیق کنیم. اگر با تمام بخش‌ها درگیر نباشیم، با تاریخ درگیر نمی‌شویم، حتی اگر باعث ناراحتی ما شود.»

سخنگوی وزارت حمل و نقل ایالتی گفت نشانگر در حال حاضر در یک انبار است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …