متهم به سرقت دمپایی یاقوت دوروتی از جادوگر شهر اوز | مینه سوتا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک مرد توسط هیئت منصفه بزرگ به اتهام سرقت یک جفت دمپایی قرمز یاقوتی که توسط جودی گارلند در فیلم جادوگر شهر اوز پوشیده شده بود متهم شده است. اف بی آی این دمپایی ها را در سال 2018 بازیابی کرد.

دادستان فدرال در داکوتای شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد که یک هیئت منصفه تری مارتین را به یک فقره سرقت یک اثر هنری بزرگ متهم کرده است.

در کیفرخواست ادعا شده است که در سال 2005، مارتین یک جفت کفش معتبر را که شخصیت گارلند، دوروتی، در فیلم سال 1939 پوشیده بود، دزدید.

آنها از موزه جودی گارلند در گرند راپیدز، مینه سوتا، زادگاه این بازیگر فقید گرفته شده اند. این کفش یکی از چهار جفت دمپایی قرمز باقیمانده گارلند در فیلم است.

در سوابق آنلاین وکیل مارتین ذکر نشده است.

دادستان های فدرال در یک بیانیه خبری گفتند که زمانی که دمپایی ها به سرقت رفت، آنها از یک میلیون دلار بیمه شدند اما ارزش فعلی بازار حدود 3.5 میلیون دلار است.

دادستان ها گفتند که دمپایی ها به موزه جودی گارلند امانت داده شده بود که شخصی از پنجره عبور کرد و ویترین را شکست.

در طول سال‌ها، چندین جایزه فریبنده به امید پیدا شدن دمپایی‌ها ارائه شد، از جمله یک اهداکننده ناشناس از آریزونا که یک میلیون دلار هزینه کرد.

این کفش ها از حدود ده ها ماده مختلف از جمله خمیر چوب، نخ ابریشم، ژلاتین، پلاستیک و شیشه ساخته شده اند. بیشتر رنگ یاقوتی از پولک می آید، اما پاپیون کفش حاوی دانه های شیشه ای قرمز است.

اف‌بی‌آی گفت که وقتی مردی در سال 2017 به بیمه‌گر کفش گفت که می‌تواند به بازگرداندن آن‌ها کمک کند، دمپایی‌ها پیدا شدند. پس از یک تحقیق تقریباً یک ساله، دمپایی ها در مینیاپولیس دستگیر شدند.

هنگامی که آنها به سرقت رفتند، دمپایی ها به امانت از مایکل شاو، مجموعه دار یادگاری های هالیوود بود. سه جفت دیگری که گارلند در این فیلم پوشیده بود توسط آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک، اسمیتسونیان و یک مجموعه دار خصوصی نگهداری می شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …