مینه سوتا جزئیات تسویه حساب با سازنده سیگار الکترونیک Juul را اعلام می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

ST. پل، مین. — دادستان کل و فرماندار مینه سوتا قصد داشتند تا چهارشنبه جزئیات توافقی را که این ایالت درست پیش از پایان مذاکرات در ماه گذشته در شکایت خود علیه Juul Labs و غول دخانیات Altria به آن دست یافت، اعلام کنند.

شکایت ایالتی اولین مورد از هزاران پرونده ای بود که علیه سازنده سیگار الکترونیکی به محاکمه رسید، اما شرایط باید به مدت 30 روز محرمانه نگه داشته می شد تا اینکه اسناد رسمی به صورت علنی در دادگاه ثبت شود.

جول با هزاران پرونده قضایی در سراسر کشور روبرو شده است، اما بسیاری از آنها، از جمله ده ها با دیگر ایالت ها و قلمروهای ایالات متحده، حل و فصل شده اند. بزرگترین تسویه حساب در ماه گذشته صورت گرفت که اعلام شد Juul Labs 462 میلیون دلار به شش ایالت و ناحیه کلمبیا برای حل و فصل دعاوی مربوط به تاکتیک های بازاریابی خود پرداخت خواهد کرد. به عنوان بخشی از این معامله، Juul متعهد شد که محصولات خود را برای افراد زیر 35 سال عرضه نکند و میزان خرید مشتریان را در فروشگاه‌های خرده‌فروشی و آنلاین محدود کند.

کیت الیسون، دادستان کل مینه سوتا، پیش از محاکمه این ایالت گفت که او بیش از 100 میلیون دلار غرامت می خواهد.

الیسون هنگامی که ماه گذشته این توافق را اعلام کرد، گفت: «پس از سه هفته آزمایش و برجسته کردن و در معرض دید عموم اقداماتی که JUUL و Altria انجام دادند که به اپیدمی ویپینگ جوانان کمک کرد، به توافقی رسیدیم که به نفع مینسوتان‌ها باشد.»

جول سپس گفت که برای نهایی کردن جزئیات با ایالت همکاری خواهد کرد.

این شرکت در آن زمان در بیانیه‌ای گفت: «اکنون با 48 ایالت و منطقه مستقر شده‌ایم و بیش از 1 میلیارد دلار به کشورهای شرکت‌کننده برای مبارزه بیشتر با استفاده از افراد زیر سن قانونی و توسعه برنامه‌های توقف ارائه می‌کنیم». این علاوه بر حل و فصل جهانی ما در مورد دعوای خصوصی ایالات متحده است که بیش از 5000 پرونده توسط حدود 10000 شاکی را پوشش می دهد.

وکلای مینه سوتا استدلال کردند که Juul به طور غیرقانونی جوانان را با محصولات ویپینگ هدف قرار داد تا نسل جدیدی را به نیکوتین معتاد کند. وکلای Juul پاسخ دادند که هدف آن تبدیل افراد سیگاری بالغ سیگارهای قابل احتراق به یک محصول کم خطرتر است – نه فریب دادن کودکان.

مینه سوتا، که در سال 1998 با صنعت دخانیات 7.1 میلیارد دلار تسویه حساب را به دست آورد، اولین ایالتی بود که Juul را محاکمه کرد. در سال 2019 شکایت خود را تسلیم کرد و Altria را که قبلاً سهام اقلیت در Juul را در اختیار داشت، به عنوان متهم در سال 2020 اضافه کرد. Altria واگذاری خود را در ماه مارس تکمیل کرد و گفت که در واقع سرمایه گذاری 12.8 میلیارد دلاری خود را از دست داده است.

Juul Labs مستقر در واشنگتن دی سی در سال 2015 با محبوبیت طعم هایی مانند انبه، نعناع، ​​مخلوط میوه و کرم بروله راه اندازی شد. نوجوانان به رشد آن دامن زدند و برخی به غلاف های پر نیکوتین جول معتاد شدند. در میان واکنش‌های شدید، این شرکت تمام تبلیغات ایالات متحده را کنار گذاشت و بسیاری از طعم‌های خود را در سال 2019 متوقف کرد و محبوبیت خود را در بین نوجوانان از دست داد. سهم Juul از بازار چند میلیارد دلاری اکنون از 75 درصد در سال 2018 به حدود 33 درصد کاهش یافته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

PC سابق Met می گوید که در مورد فلش قاب وین کوزنز اشتباه کرده است | وین کوزنز

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، افسر سابق پلیس مت که …